Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

McDonald’s müşterisi Mason Prima, arabaya servisten sipariş verirken uygulamayı kullandığı için bir bilet aldı

McDonald’s müşterisi Mason Prima, arabaya servisten sipariş verirken uygulamayı kullandığı için bir bilet aldı

Bu pahalı ve bedava bir yemek.

Bir McDonald’s müşterisi, 13 Mayıs’ta fast food zincirinden bedava yemek almak için telefonunu kullandığında 425 dolarlık trafik cezasına çarptırıldı.

18 yaşındaki Mason Prima, Kanada’daki Golden Arches lokasyonunda arabasının içinde çevrimiçi olarak beklediğini ve fast food zincirinin mobil uygulamasına erişirken Saskatoon polisi tarafından durdurulduğunu iddia etti.

Mason Prima, 13 Mayıs’ta arabasında arabaya servis sırasında beklerken telefonunda McDonald’s uygulamasını açtığı için kenara çekildiğini söyledi. CTV Haberleri

Prima, “Zor hareket edebiliyorum. Uygulamamı açıp dikiz aynasına bakıyorum ve arkamda bir motosikletli polis var” dedi. CTV News’e söyledi.

Genç, memurla sorunları halledebileceğini ve müşterilerin yemeklerini önceden sipariş etmelerine ve kupon kullanmalarına olanak tanıyan uygulamayı kullandığını gösterebileceğini varsaydı.

Prima, “Böyle davranıyorum ve ona McDonald’s uygulamama bedava yemek alabilmek için kodu yüklediğimi gösteriyorum” dedi.

Genç, “Sadece bedava yemek almaya çalışıyorum ama hayır, pahalı bir öğle yemeği olduğu ortaya çıktı” diye ekledi.

Prima, McDonald’s’tan sipariş verirken her zaman telefonunu kullandığını ve bu nedenle asla durdurulmadığını iddia etti.

Genç, memurla sorunları halledebileceğini ve müşterilerin yemeklerini önceden sipariş etmelerine ve kupon kullanmalarına olanak tanıyan uygulamayı kullandığını gösterebileceğini varsaydı. CTV Haberleri

Prima, “Dürüst olmak gerekirse biraz şok oldum. Bunu daha önce hiç yaşamamıştım; arabaya her gittiğimde uygulamamı açıyorum ve daha önce hiç böyle bir sorun yaşamamıştım” dedi.

Prima, mutlaka araba kullanmadığını, ancak bir BMW olan arabasının sadece “yuvarlandığını” savundu.

Prima, “Ayağımı gaza ya da frene koymadım. Sadece yuvarlanıyordu.” dedi.

Saskatoon Polisi Prima’ya 580 dolar, yani 425 dolar para cezası verdi.

Ceza bir genç için ödenmesi gereken büyük bir bedel olsa da Prima, iki buçuk yıl önce araba kullanmaya başladığından bu yana yalnızca bir hız cezası aldığı için ehliyetindeki kusurlardan daha fazla endişe duyuyor.

RCMP, gencin restoranın otoparkına girmeden önce telefonunda görüldüğünü iddia ederek Prima’nın trafik durağı görüşünü yalanladı.

CTV News’e göre bakanlık, “RCMP, 13 Mayıs 2024’te şahsın halka açık bir yolda cep telefonu kullanırken bir araç kullandığının gözlemlendiğini doğrulayabilir” dedi.

READ  Enflasyonun ana ölçüsü hala yükseliyor ve savaş onu daha da kötüleştirebilir
Prima, mutlaka araba kullanmadığını, ancak bir BMW olan arabasının sadece “yuvarlandığını” savundu. CTV Haberleri
Prema, uygulamayı, uygulama aracılığıyla aldığı bedava yemeği alabilmek için kullandığını söylüyor. CTV Haberleri

“Saskatchewan RCMP Ortak Trafik Hizmetleri memuru, bu kişiyi trafikte durdurdu ve kişi daha sonra trafik cezasının kesildiği McDonald’s otoparkında durdu.

Yerel bir ceza savunma avukatı, cep telefonu kullanımı ve yasa konusunda hâlâ bazı belirsizliklerin bulunduğunu söylüyor.

Brian Pfefferel basına yaptığı açıklamada, “Burada suçlanan kişi için üzülüyorum. Eğer gerçekten de kamuya açık bir yolda değil de sürüş bölgesinde olsaydı” dedi.

RCMP, Prima’nın iddialarını yalanladı ve gencin, memurun durdurmaya başlamasının ardından fast food otoparkına park ettiğini söyledi. CTV Haberleri

“İnsanların büyük çoğunluğunun cep telefonlarını bu gibi gruplarda kullanacağını ve bunun yasa dışı sayılmaması gerektiğini tahmin etme cüretinde bulunabilirim, ancak bu açıkça tartışılabilir.”

Prema olayla ilgili anlatımına o kadar güveniyor ki cezayı ödemeyecek ve bunun yerine Temmuz ayında mahkemede ceza davası açacak.