Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

McDonald’s, Restoranın Kapanmasına Rağmen Ukrayna’daki İşçilerine Hâlâ Ödeme Yapıyor – Bunu Yemeyin

McDonald’s, Restoranın Kapanmasına Rağmen Ukrayna’daki İşçilerine Hâlâ Ödeme Yapıyor – Bunu Yemeyin

Ukrayna’daki savaşın ortasında McDonald’s, orada sahip olduğu 108 restoranı geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Ancak bunun iyi yanı, şirketin bu çalışanlara ödeme yapmaya devam etmesidir. Rusya tarafından işgal. McDonald’s, çalışanlarına ihtiyaç duydukları anda yardımcı olan bir fona da milyonlarca dolar katkıda bulundu.

McDonald’s Başkanı ve CEO’su Chris Kempczynski, “Ukraynalı çalışanlarımıza tam olarak ödeme yapmaya devam ediyoruz ve Çalışan Yardım Fonu’na 5 milyon dolar bağışladık ve bölgedeki Uluslararası Kızılhaç tarafından yürütülen yardım çabalarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi. çalışanlara açık mektup. “Sistem genelinde destek teklifleriyle dolup taştık ve şimdiye kadarki cömert katkılarınız için teşekkür ederiz.”

stok mücadelesi

Kempinski, Rusya’da 850 restoranın kapalı olmasına rağmen, McDonald’s’ın orada “kalplerini ve ruhlarını McDonald’s markamıza akıtan” 62.000 çalışanına ödeme yapmaya devam edeceğini söyledi.

İlişkili: Şu anda uzak durmanız gereken en kötü 8 fast food burgeri

Yakın tarihli bir düzenleyici dosyalamada McDonald’s, Rusya ve Ukrayna’daki restoranlarının yıllık gelirinin %9’una veya geçen yıl yaklaşık 2 milyar dolara katkıda bulunduğunu söyledi.

Kempczynski mektubunda, “Aynı zamanda değerlerimiz, Ukrayna’da ortaya çıkan gereksiz insan acısını görmezden gelemeyeceğimiz anlamına geliyor” dedi. Yıllar önce, Fred Turner zor kararıyla karşı karşıya kaldığında yaklaşımını basitçe şöyle açıklamıştı: “Doğru olanı yapın.” Bu felsefe, beş yol gösterici değerimizden biri olarak kutsal kabul edilmiştir ve McDonald’s yıllarında Fred’in beklentilerine uygun sayısız örnek vardır. basit paradigma Bugün de o günlerden biri.

Kempzinski, burger markasının sadece çalışanlarına değil, mültecilere de nasıl yardımcı olabileceğine odaklanmaya devam edeceğini söyledi.

Kempzyndeke, “Avrupa’nın geri kalanında, McDonald’s’ın hem şimdi hem de gelecekte ihtiyacı olanlara en iyi şekilde nasıl yardım edebileceğine odaklanmaya devam edeceğiz.” Dedi. “Ukraynalı ve Rus ekiplerimizin olağanüstü liderliğini zaten gördük ve McDonald’s sisteminin geri kalanının bu çatışma nedeniyle yerinden edilmiş çok sayıda mülteciyi desteklemeye hazır olduğunu biliyorum.”

READ  ABD, çip üreticisi GlobalFoundries'e 1,5 milyar dolar verecek

Ukrayna hakkında daha fazla bilgi için bkz. McDonald’s ve KFC’nin Ukrayna’ya nasıl yardım ettiği aşağıda açıklanmıştır.