Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meksika’da otobüs kazası: Yetkililer, çarpışmada 16 kişinin öldüğünü, 36 kişinin yaralandığını söyledi

Meksika’da otobüs kazası: Yetkililer, çarpışmada 16 kişinin öldüğünü, 36 kişinin yaralandığını söylediCNN

Yetkililere göre, Salı günü Meksika’nın merkezindeki Cuacanopalan-Oaxaca Otoyolu’nda meydana gelen otobüs kazasında en az 16 kişi öldü, 36 kişi de yaralandı.

Oaxaca savcılığından yapılan açıklamada, yerel halkı ve göçmenleri taşıyan otobüsün, Oaxaca ve Puebla eyaletleri arasındaki sınıra yakın otoyolda bir treyler kamyonuyla çarpıştığı belirtildi.

Trafik kazasında biri reşit olmayan en az sekiz erkek ve sekiz kadın öldü. Yaralılar tıbbi bakım için Puebla hastanelerine nakledildi.

Çarpışmanın nedeni bilinmiyor ancak savcılık, kazaya yol açan olayları ortaya çıkarmak ve herhangi birinin sorumlu tutulup tutulmayacağını belirlemek için uzman liderliğinde bir soruşturma yürüteceğini söyledi.

Oaxaca Eyaleti Valisi Salomon Jara Cruz, resmi olarak Twitter olarak bilinen X hesabında, “İlgili yetkililerin başkanlarına işbirliği yapmaları ve yaralılara destek olmaları talimatını verdim.” dedi. “Ölenlerin ailelerine kucak ve taziyelerimizi gönderiyoruz, onlara da her türlü desteği vereceğiz” diye ekledi.

Puebla içişleri bakanlığı, kurbanlara en iyi nasıl destek verileceği konusunda federal hükümet kurumları ve eyalet yetkilileriyle temas halinde olduğunu söyledi.

READ  Zelensky, Moskova bağlantılı dini grupları yasaklamak istiyor: canlı güncellemeler