Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meksika’nın güneyindeki korkunç otobüs kazasında 16 göçmen hayatını kaybetti

Meksika’nın güneyindeki korkunç otobüs kazasında 16 göçmen hayatını kaybetti

Haberler

Yetkililer, Cuma günü Meksika’nın güneyinde meydana gelen korkunç otobüs kazasında üçü çocuk en az 16 göçmenin öldüğünü söyledi.

Meksika Devlet Koruma Koordinasyonu’na göre, Oaxaca eyaletinde yaklaşık 55 Venezuelalı ve Perulu sığınmacıyı taşıyan yolcu otobüsü devrildi. X’te dedi ki Eski adıyla Twitter’dı.

Örgüte göre, öldürülen göçmenler arasında en az üç çocuğun yanı sıra iki kadın ve 11 erkek de bulunuyor. Ulusal Göç Enstitüsü

Yirmi dokuz kişi de yaralandı ve durumlarıyla ilgili henüz bilgi verilmedi.

Katliam o kadar şiddetliydi ki, NMI başlangıçta 18 kişinin öldüğünü bildirdi, ancak daha sonra bazı cesetlerin parçalanması nedeniyle sayının arttığını iddia ederek sayıyı düşürdü.

Kazaya neyin sebep olduğu ve başka araçların karışıp karışmadığı henüz belli değil.

Kaza fotoğraflarında yolcu otobüsünün otoyolun virajlı kesiminde yan yattığı ve üst kısmının ezildiği görülüyor.

Otobüsün sol tarafındaki camlar kırılırken bagaj ve aracın bazı parçaları caddeye saçıldı.

55 göçmeni taşıyan otobüs Meksika’nın güneyinde devrildi ve düştü.
Erişim noktası

Oaxaca Eyaleti Valisi Salomon Jara Cruz, devlet yetkililerinin olaya karışan kişilere yardım sağlamak için diğer bazı ulusal, eyalet ve belediye kurumlarına katıldığını söyledi.

“Oaxaca-Cuacanobalan Otoyolu’nda meydana gelen ve çok sayıda göçmenin hayatını kaybettiği ölümcül kazadan derin üzüntü duyuyoruz.” X’te söyledi. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da dayanışma ve destek diliyoruz.”

NMI, hayatta kalan göçmenlere, yabancı ülkedeyken tıbbi bakım almaya devam edebilmeleri için insani gerekçelerle bir ziyaret kartı verildiğini söyledi.

Üçü çocuk en az 16 kişi hayatını kaybetti.
Reuters
Yetkililer, kurbanların çoğunun Venezuela ve Peru’dan olduğunu söyledi.
Reuters
Yirmi dokuz kişi de yaralandı ve durumlarıyla ilgili henüz bilgi verilmedi.
Reuters

Bu trajik olay, Meksika’da ABD sınırına doğru giderek artan sayıda göçmenin ölümüyle sonuçlanan bir dizi göçmen ölümünün sonuncusu oldu.

Geçtiğimiz hafta, Guatemala sınırı yakınındaki komşu Chiapas eyaletinde, içinde seyahat ettikleri kargo kamyonunun otoyola çarpması sonucu biri reşit olmayan 10 Kübalı göçmen öldü, 17 kişi de ağır yaralandı.

READ  Yemen'deki Husi isyancıları bir ABD savaş gemisine füze fırlatarak Orta Deniz'de on yıllardır yaşanan en kötü çatışmayı tırmandırdı.

Enstitü, araç sürücüsünün görünüşe göre aşırı hız yaptığını ve o sırada 27 göçmeni taşıyan kamyonun kontrolünü kaybettiğini söyledi. Sürücü olay yerinden kaçtı.

Kazanın nedeni halen araştırılıyor.
Reuters

Yine aynı Meksika eyaletinde geçen hafta Chiapas’ta bir otoyolda bir kamyon devrildi ve iki Orta Amerikalı göçmen öldü, 27 kişi de yaralandı.

Çok sayıda göçmen, Amerika Birleşik Devletleri’ne sığınma hakkı kazanmak için Meksika sınırını geçerek tehlikeli bir yolculuk yapıyor.

Yalnızca Eylül ayında 260.000’den fazla göçmen ABD’ye geçti; bu, St. Petersburg, Florida’da yaşayan vatandaşların sayısına rakip olacak yeni bir aylık rekor kırdı.

Posta ile Teller


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/10/06/16-migrants-killed-in-horrific-bus-crash-in-southern-mexico/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın