Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yetkili: Afganistan depreminde en az 15 kişi öldü

Yetkili: Afganistan depreminde en az 15 kişi öldü

KABİL (Reuters) – Bir afet yönetimi yetkilisi Reuters’e yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Afganistan’ın batısında meydana gelen çok sayıda deprem sonrasında en az 15 kişinin öldüğünü ve 40 kişinin de yaralandığını söyledi.

ABD Jeolojik Araştırma Kurumu, depremin büyüklüğünün 6,3 olduğunu ve ardından Herat şehrinin 35 kilometre kuzeybatısında depremlerin meydana geldiğini bildirdi.

Afganistan Afet Yönetimi Bakanlığı sözcüsü Molla Jan Saik, ölü sayısının Herat ilinin Zinda Jan ilçesinden gelen ilk raporlara dayandığını söyledi.

Depremlerin Farah ve Badghis eyaletlerini de sarstığını, burada evlerde geniş çapta hasar olduğuna dair raporların bulunduğunu, ancak burada ölenler hakkında henüz ayrıntı verilmediğini sözlerine ekledi.

Afgan Kızılayı sözcüsü İrfanullah Sharafzoi, acil durum ekipleri ve gönüllülerin mağdurlara yardım etmek için Herat’a gitmeye hazırlandığını söyledi.

Heratlı Nesime, birden fazla sarsıntının Herat’ta paniğe yol açtığını söyledi.

Reuters’e gönderdiği kısa mesajda “İnsanlar evlerini terk etti ve hepimiz sokaklardayız” diye yazdı ve şehrin art arda sarsıntılar hissettiğini ekledi.

(Bengaluru’dan Rishabh Jaiswal ve Kabil’den Muhammad Yunus Yawar tarafından hazırlanan rapor – Arapça Bülten için Muhammed tarafından hazırlanmıştır) Yazan: Jiban Bishmam. Düzenleyen: Edwina Gibbs ve William Mallard

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar
READ  Biden, Netanyahu'nun iktidarda kalmak için savaşı uzatmasını önerdi: Canlı güncellemeler