Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mercedes-Benz Türk 3 kıtaya otobüs ihraç ediyor

Mercedes-Benz Türk 3 kıtaya otobüs ihraç ediyor

1967 yılında Türkiye’de faaliyete geçen Mercedes-Benz Türk, Ocak-Ekim 218 döneminde Türkiye iç pazarına 178’i şehirlerarası ve 40’ı belediye otobüsü olmak üzere toplam 2021 otobüs sattı. Mercedes-Benz Türk, Hoşdere otobüs fabrikasında ürettiği otobüslerin ihracatına hız kesmeden devam etti.

Avrupa’nın en büyük ihracat pazarı

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere otobüs fabrikasında üretilen otobüsler başta Fransa, İtalya ve İngiltere olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Mercedes-Benz Türk, otobüslerini Suudi Arabistan, Katar ve Reunion başta olmak üzere çeşitli kıtalara ihraç ediyor.

Mercedes-Benz Türk Hoşdere otobüs fabrikasında üretilen otobüslerin ihracatı Ekim 2021’e kadar kesintisiz devam etti. Fransa, aylık 105 adet ile en fazla otobüs ihracatı yapan ülke konumunda. İtalya ile 26 otobüs Fransa’nın ardından Avusturya’ya 6 otobüs ihraç edildi.

Sadece Türkiye’de üretilen yeni Mercedes-Benz Tourrider, Kuzey Amerika’ya da ihraç edilecek.

Kuzey Amerika pazarı için özel olarak tasarlanan yeni Mercedes-Benz Tourrider, Mercedes-Benz Türk Hoşdere otobüs fabrikasında üretilip ihraç edilecek. Yeni Tourrider, Mercedes-Benz markasıyla ABD pazarı için Hoşdere’de yapılan ilk otobüs ve aynı zamanda fabrikada üretilen ilk paslanmaz çelik otobüs oldu.

READ  Hindistan Yüksek Komiseri, yerel Hint topluluğuna takdir ve teşvikle Turks & Caicos'u ziyaret etti - Magnetic Media