Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mercedes Benz Türk Cale Travel Drivers ile Otobüs Şoförü Eğitimi Takip Edildi

Mercedes Benz otobüs şoförlüğü eğitimlerine Durk Fort seyahat sürücüleri ile devam etti

Mercedes Benz Durk; Son olarak, kamu, deniz ve özel otobüs müşterileri için düzenlenen “otobüs sürüş eğitimleri”nden Kale Seyahat sürücüleri yararlandı. 21-18 Ekim tarihleri ​​arasında Kale Seihat’ın 19 sürücüsüne Mercedes-Benz Durk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitimlerde katılımcılara “Ekonomik Araç Kullanım Eğitimi” ve “Araç Tanıtım Eğitimi” verildi.

15 yılı aşkın süredir düzenlenen otobüs şoförü eğitim programı, salgın koşulları göz önünde bulundurularak 2020 yılından itibaren hizmete açıldı. Kale Seyahat şoförlerine yönelik düzenlenen eğitimde her grupta en fazla 6 katılımcı yer alırken, eğitim toplam 3 gün sürdü. Bu etkinlik sayesinde Kale Seyhad sürücüleri de şirketin filosuna 2021 yılında eklenen yeni Tourismos hakkında detaylı bilgi aldı.

Güvenli, ekonomik, kullanışlı ve toplum yararına ileri görüşlü yeni sürüş stilini ülke geneline yaymayı hedefleyen bu eğitimden son 5 yılda koçluk bölümündeki 2.500’den fazla sürücü yararlandı.

2 farklı bağlamda eğitim

Otobüs şoförü eğitimleri, “Ekonomik Araç Hizmet Eğitimi” ve “Araç Tanıtım Eğitimi” olmak üzere 2 farklı amaç için düzenlenmektedir. İstanbul’da Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi bünyesinde yer alan “Mercedes-Benz Türk Eğitim Merkezi”nde otobüs şoförleri ve firmalar, mobil veya isteğe bağlı kurumsal imkanlarla teorik ve uygulamalı eğitimlerden yararlanabiliyor.

Araçların teknik tanıtımı, araç tanıtım eğitimi sınırları içinde yapılmakta ve Mercedes Benz’in yeni otobüs teknolojilerinden etkin bir şekilde yararlanmayı hedeflemektedir. Bu sayede sürücü stabilizasyon ve konfor sistemlerinin düzgün çalışması sayesinde sürücü ve yolcu konforu artırılarak sürüş ve yolcu taşıma verimliliği artacaktır. Eğitimden sonra bu iyileştirmeler, müşterilerin memnuniyeti için şirketlere iade edilecektir.

Ekonomik sürüş eğitiminin yanı sıra Mercedes-Benz’in yeni otobüs sürücü destek sistemleri, Euro 6 motor ve powershift şanzıman teknolojisi etkin bir şekilde kullanılmakta, yeni sürüş felsefesi sayesinde müşteri kârını ve üretkenliğini artırıyor; Yakıt, bakım ve sarf malzeme maliyetlerini düşürmeyi amaçlar. Tüm bunlar aracın ömrünü uzatmaya ve zamandan ve paradan tasarruf etmeye yardımcı olur.

READ  Front Royal Cardinals vs. Harrisonburg Turks - 27 Haziran