Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları’nda Yaşam ve Yatırım – Emlak ve İnşaat

Turks ve Caicos Adaları’nda Yaşam ve Yatırım – Emlak ve İnşaat

Bu makaleyi yazdırmak için Mondaq.com’a kaydolmanız veya oturum açmanız gerekir.

Turks ve Caicos Adaları’nın (“TCI”) nasıl yaşadığını ve çalıştığını hiç merak ettiniz mi? Asla yalnız olmayacaksın! TCI, yüksek gelirli bireyler (“HNWI”) ve aileleri için Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’ya en iyi ulaşım bağlantılarıyla birlikte huzurun, doğal güzelliğin, güvenliğin ve mahremiyetin keyfini çıkarmak için popüler bir destinasyondur. Birinci sınıf tatil köyleri ve restoranları ile Grace Bay Beach, seyahat endüstrisi tarafından dünyada 1 numara olmaya devam ediyor, TCI, yüksek profilli bir turizm merkezi olarak çok güçlü bir üne sahip ve alternatif arayan bilgili yatırımcılar tarafından keşfediliyor. diğer deniz yetki alanlarına TCI, modern bir şirket sağlar ve yasal bir çerçeveye dayanır ve oldukça deneyimli avukatlar, muhasebeciler ve profesyonel mütevellilerden oluşan zengin bir topluluğa ev sahipliği yapar.

Mülkiyet veya geliştirme fırsatları söz konusu olduğunda, seçim yapmakta zorlanacaksınız. TCI, özel adalardan ultra birinci sınıf mülklere, iş geliştirme sitelerine ve uygun fiyatlı konutlara kadar çok çeşitli gayrimenkul teklifleri sunmaktadır.

Birçok kişi yazlık olarak kullanmak veya kira yoluyla gelir elde etmek için mülk satın alır. Diğerleri ticari mülk oluşturur. Birçok HNWI gayrimenkule yatırım yaparak TCI’ye yerleşti – bunu daha sonra göreceğiz. Aradığınız ne varsa, işte size uygun gayrimenkul.

TCI: Coğrafi Genel Bakış

TCI, 40 veya daha fazla ‘Case’ adasından oluşan ve Miami’nin 500 mil güneydoğusunda (hava yoluyla bir saatten fazla) bulunan bir İngiliz denizaşırı bölgesidir. Providence (yerel olarak “Provo” olarak bilinir), adalar içinde turizm ve ticaret için önemli bir merkezdir. Provo, Miami ve New York dahil olmak üzere birçok ABD şehrine doğrudan uçuşlarla bağlantılıdır. Kanada ve İngiltere’ye direkt uçuşlar da vardır.

READ  Türk Eximbank, Japon NEXI sigortası kapsamında 152 dolarlık kredi anlaşması imzaladı

TCİ’de gayrimenkul yatırımı

Emlak piyasası şu anda TCI’de büyüyor ve Providentials’da şu anda birçok yeni ev ve lüks tatil köyü yapım aşamasında. Yakın zamanda bir havalimanı altyapı iyileştirme projesi duyurusunun ardından, Kuzey ve Orta Caicos gibi diğer adalara yatırımcı ilgisi artıyor.

TCİ’nin gayrimenkul üzerinde yabancı mülkiyet kısıtlaması yoktur. Mülkü özel olarak satın alabilir veya mülkün sahibi olmak için bir TCİ şirketi kurabilirsiniz. İkincisi, birincil ikametgah olmaksızın yatırım amaçlı bir mülk satın alırken sıklıkla tercih edilir. Örneğin, misafirin mülk üzerinde bir kaza geçirmesi durumunda sorumludur. TCI ile bağlantı kurmanıza yardımcı olabiliriz.

Vergi teşvikleri, TCI’da gayrimenkul yatırımı yapmak için önemli bir nedendir. Gayrimenkul yatırımı ve mülkiyeti ile ilgili gelir vergisi, sermaye kazancı vergisi, emlak / veraset vergisi, kurumlar vergisi veya yıllık emlak vergisi yoktur. Provo’da 500.000 dolardan fazla değere sahip varlıklar için %10 olan, satın alma üzerine bir kerelik “damga vergisi” ödenmelidir. Diğer oranlar, TCI dahilindeki diğer adaların daha düşük değer ve mülk özellikleri için geçerlidir. Mülk sahibi bir şirkette hisse satın alırsanız, dayanak mülkün piyasa değerinin %8’i oranında bir hisse değişim ücreti alınır.

TKİ tescilli bir tapu sistemine sahiptir ve tüm varlıklar tapuda kendi numarası ile kayıtlıdır. Tapu kayıt sistemi hükümet tarafından garanti edilmektedir ve potansiyel yatırımcılara güven veren basit ve güvenlidir.

Bir mülk satın alırken, ayrı bir mülk mü yoksa tatil köyü içinde bir kat mülkiyeti mi satın almak istediğinize karar verilecektir. Tatil köyleri genellikle bar, restoran, spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortu ve diğer spor tesisleri gibi çeşitli olanaklar sunar, ancak bunların sabit (genel giderler) ve kurumsal olarak ödenmesi gerekir. Bireysel villa topluluklarının sayısı artmakta, sahiplerine ayrı bir mülk sahibi olma yeteneği vermekte, aynı zamanda site yönetimi ve olanaklarının rahatlığından da yararlanmaktadır.

READ  Turks & Caicos Reef Fund, pilot karada bulunan mercan fidanlığı için 173.000 $ hibe aldı

Gayrimenkul yatırımı, TTK’da geçici veya kalıcı oturma hakkı kazanmanın önünü açar. 1 milyon ABD Doları veya daha fazla gayrimenkul yatırımı, yeni bir ev inşa etmek veya harap bir evi yenilemek için daimi ikamet başvurusunda bulunmanıza olanak tanır ve bu süreçte size rehberlik edebiliriz.

Bu makalenin içeriği genel bir kılavuz sağlamayı amaçlamaktadır. Özel durumunuz hakkında uzman tavsiyesi alınmalıdır.

Popüler Makaleler: Turks ve Caicos Adaları’ndan Emlak ve İnşaat

Finans Hukuku Dizisi – Bölüm 5 Mülkiyet Hukuku

AXIS Güvenilirliği Sınırlı

2021 Finans (Diğer Hükümler) Yasası 20 Ağustos 2021’de yayınlanmıştır ve bu, Mauritius’taki yasalarda çeşitli değişiklikleri yürürlüğe koymaktadır.

Taraflardan biri tahkim yargılamasına katılmamayı seçerse ne olur?

Fenwick Elliott LLP

Prensip olarak, hakemler anlaştıklarında, bu anlaşma ile bağlı olacaklardır. Bu nedenle, taraflardan biri tahkim yargılaması başlattığında, diğer taraf – davalı – davasını sunacak ve yargılamaya katılma fırsatını değerlendirecektir.

Malta’da taşınmaz mal alımı

WH Ortakları

Malta’da yerleşik olmayan kişilerin taşınmaz mal edinmeleri, Malta Kanunlarının 246.

Guernsey emlak piyasası için sırada ne var?

Ojier

Kimse geleceği tahmin edemez, denemek saçma ama neredeyse iki yıl sonra, çoğumuzun hatırlayacağı gibi Guernsey inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde sohbetler yapılıyor.