Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mercedes-Benz Türk imzalı otobüsler Kasım ayında 15 farklı ülkeye sevk edildi

Mercedes-Benz Türk imzalı otobüsler Kasım ayında 15 farklı ülkeye sevk edildi
Mercedes-Benz Türk imzalı otobüsler Kasım ayında 15 farklı ülkeye sevk edildi

Türkiye’den ihraç ettiği her 3 otobüsten 4’ünü üreten Mercedes-Benz Türk, dünya çapında Hoşdere otobüs fabrikasında üretilen otobüsleri ihraç ediyor.

1967 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan Mercedes-Benz Türk, Ocak-Kasım 270 döneminde Türkiye iç pazarına toplam 2021 otobüs, 184 belediye otobüsü ve 86 belediye otobüsü sattı. İç pazardaki başarısını ihracata da yansıtan Mercedes-Benz Türk, Hoşdere otobüs fabrikasında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere otobüs üretiyor; Suudi Arabistan, Katar ve Reunion gibi çeşitli kıtalara da ihracat yapmaktadır.

Kasım’da 15 ülkeye otobüs ihracatı

Mercedes-Benz Türk’ün Hostere otobüs fabrikasında ürettiği otobüsler, Kasım ayında başarılı bir ihracat döneminin ardından en çok 86 adetle Fransa’ya ihraç edildi. Belirtilen tarihte İtalya 43 adet ile ikinci en büyük ihracatçıydı; Romanya’yı 38 otobüs ihracatı ile Romanya izledi.

Kasım ayında 14 farklı Avrupa ülkesine otobüs ihracatı yapan Mercedes-Benz Türk, bu yıl ilk kez Kasım ayında İsrail’e de otobüs ihracatı gerçekleştirdi. Bu ihracat sayesinde, Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere otobüs fabrikasında ürettiği otobüsler, Kasım ayında toplam 15 ülkeye ihraç edildi.

READ  Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi (OTCMKTS:TRKNY) hisseleri %2,1 arttı