Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, Activision Blizzard’ın CMA’dan satın alma yasağına itiraz ediyor

Microsoft, Activision Blizzard’ın CMA’dan satın alma yasağına itiraz ediyor

Söylediği gibi Microsoft, CMA’nın Activision Blizzard’ı satın almasını engelleme kararına itiraz etti ve argümanların özeti artık inceleme için hazır.

Nisan ayında, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi, Microsoft’un Call of Duty üreticisinin 69 milyar dolarlık teklifini devralmasını engellemek için sürpriz bir karar alarak, gelişen bulut oyun sektörüyle ilgili endişeleri vurguladı ve anlaşmanın “boğucu rekabeti” riske atacağını savundu. bu bölge “büyüyen pazar.”

Bazıları tarafından memnuniyetle karşılanan ve diğerleri tarafından reddedilen bir pozisyondur. Microsoft’un tavizleri kabul etmesinin ardından Mayıs ayında anlaşmayı kabul eden Avrupa Birliği, Sermaye Piyasası Otoritesi’nin tutumunu eleştirdi ve Şansölye Jeremy Hunt da dahil olmak üzere Birleşik Krallık’taki bir dizi politikacı da endişelerini dile getirdi. Elbette Microsoft, temyize gideceğini doğrulayarak kararı eleştirdi.

Newscast: PlayStation Showcase, Sony’nin gelecekteki birinci taraf planlarını boşa çıkardığını gördü.

Bu itiraz, Microsoft’un davasını İngiltere Rekabet Temyiz Mahkemesine sunmasını gerektirecektir ve argümanlarının bir özeti aşağıdadır. Şimdi görüntülenebilir. Bu, Microsoft’un CMA’nın “değerlendirmesinde temel hatalar” yaptığı iddiasıyla başlayarak karara itiraz etmesinin beş ana nedenini özetliyor. [Microsoft’s] “Yerel” oyunların (tüketicilerin dijital indirme veya disk aracılığıyla cihazlarında oyun oynaması) getirdiği sınırlamalar dikkate alınmadan bulut oyun hizmetlerindeki mevcut konum.

Ayrıca Sermaye Piyasası Kurumu’nun “üç uzun vadeli ticaret anlaşmasına uymamakla hata yaptığını” iddia ediyor. [Microsoft] bulut oyun sağlayıcıları ile bir çatışmaya girdi”, CMA’nın Activision’ın birleşme olmadan oyunlarını bulut oyun hizmetlerinde kullanıma sunacağı sonucuna “mantıksız ve prosedürel olarak haksız bir şekilde varıldı” şeklinde çağrıda bulunuyor ve CMA’nın Microsoft’un “yeteneğe sahip olacağı” sonucunu savunuyor. ve “yasadışı” bir satın almanın ardından Activision’ın oyun içeriğine erişimi engelleyerek “hizmetlerini” kapatmaya yönelik teşvik.

Son olarak Microsoft, CMA’nın “toplam çözüm dediği şeyi dayatma görevi olduğu temelinde hareket ederek yasalarda hata yaptığını”, “yasaya aykırı bir şekilde nezaketin çıkarlarını dikkate almadığını”, “Microsoft’u reddetmekle hata yaptığını” ileri sürmektedir. Bulut Çözümü ve “ihlal edilmiş [Microsoft’s] Genel hukuk ve CMA tazminat direktifleri uyarınca tazmin yükümlülüğü.”

READ  Sega, Haziran ayında Switch'e gelecek olan Sonic Origins'in yeni ekran görüntülerini yayınladı

CMA’nın kararına itiraz etmek, Microsoft ve Activision için muhtemelen uzun bir süreç olacaktır; Birleşik Krallık Rekabet Temyiz Mahkemesi, doğrudan davaları dokuz ay içinde ele almayı hedeflediğini ve temyiz başarılı olursa yine de inceleme için CMA aracılığıyla iade edilmesi gerekeceğini söyledi.