Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, Call of Duty’i Nintendo ve Steam’de yayınlama sözü verdi

Microsoft, Call of Duty'i Nintendo ve Steam'de yayınlama sözü verdi

Microsoft, Call of Duty'i Nintendo Konsollarına getirme konusundaki tuhaf taahhüdünü duyurdu başlıklı makale için resim

resim: Eylem | Kotaku (Zack)

Görev çağrısı Gezegendeki en popüler serilerden biri olabilir, ancak Nintendo Switch’i hayal ettiğinizde tam olarak düşündüğünüz türden bir oyun değil. Bu yüzden Microsoft’un bu gece ortaya çıkıp sürüm için “10 yıllık bir taahhüt” ilan ettiğini görmek bir şekilde garip Morina Switch ile başlayan Nintendo platformlarındaki oyunlar.

Xbox şefi Phil Spencer, Twitter’da duyuruyu yapmaya devam etme taahhüdünün yanı sıra yaptı. Morina Ayrıca Steam’deki oyunlar:

Microsoft ve Activision Blizzard King’in birleşmesinin ardından Microsoft, Call of Duty’yi Nintendo’ya getirmek için 10 yıllık bir taahhütte bulundu. Microsoft, nasıl oynamayı seçerlerse seçsinler, daha fazla oyunun daha fazla kişiye sunulmasına yardımcı olmaya kendini adamıştır.

Ayrıca Microsoft’un, Activision Blizzard King ile birleşmeyi tamamladıktan sonra Steam’de Call of Duty’yi Xbox’a eş zamanlı olarak getirmeye devam etme taahhüdünü onaylamaktan memnuniyet duyuyorum.

Elbette bu taahhütleri veriyor, çünkü onlar için çok fazla pazar var. Morina Switch’te, ancak şirketi (Microsoft) sahibi olan şirketi satın almak için bir anlaşma yapmaya çalıştığı için Görev çağrısı (Activision), anlaşma yaklaşıyor Sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki değil, yurtdışındaki hükümetler tarafından artan inceleme altında.

bu Görev çağrısı Pek çok hükümet, popüler dizileri tek bir platformun arkasına koymanın video oyunları alanında haksız bir tekele yol açacağını savunduğu için dizi, bu anlaşmada önemli bir engel oluşturuyor.

Bu nedenle geçen hafta Microsoft’un Sony ile 10 yıllık bir anlaşmayı değerlendireceğine dair raporlar ortaya çıktı., bu endişeleri gidermek amacıyla konsol alanındaki birincil rakipleri. Bununla birlikte, bu raporlar Nintendo veya Valve’ın Steam platformundan hiç bahsetmedi, bu nedenle bu geceki duyuru, onları izole etmek ve zorlamak amacıyla Sony’nin yayına açıkça yöneliktir (hatta Ayrıca geçen ay biraz telgraf çekildi).

Bunların sadece bazı tekerlekleri yağlama ve şüpheci hükümetlerin gözünde daha iyi görünme amaçlı girişimler olduğunu not etmek önemlidir; Spencer bunu yapacak durumda olmazdı. bir hareket Yani, bir Activision satın alma işlemi yapılmadığı sürece. Ve olsaydı bile, sorular olurdu. Spencer’ın bu röportajda söylediği gibi Washington Postgetirmeyi vaat ediyor Görev çağrısı Değiştirmek bir şeydir, Nintendo donanımında oynamak tamamen başka bir şeydir.

Gabe Newell, ilginç bir şekilde, taahhüdün Nintendo tarafı tuhaf uyumu ve potansiyel teknik sorunları nedeniyle öne çıkarken, Valve’ın taahhüdünün oldukça rahat göründüğünü söyledi. kotaku Mevcut durumda:

Activision satın alımı sona erdiğinde Microsoft’un Call of Duty ile müşterilere ulaşmak için Steam’i kullanmaya devam etmek istemesinden memnunuz. Microsoft uzun süredir Steam’de ve bunu oyunculardan ve yaptığımız işten memnun olduklarının bir işareti olarak alıyoruz. Misyonumuz, yalnızca Microsoft için değil, tüm Steam müşterileri ve ortakları için değerli özellikler geliştirmeye devam etmektir.

Microsoft, uzun vadeli bir Call of Duty taahhüdü için bize bir sözleşme taslağı teklif etti ve hatta gönderdi, ancak bu bizim için gerekli değildi çünkü a) herhangi bir ortağın, onları oyun nakliyesine kilitleyen bir sözleşmeye sahip olmasını istemeye inanmıyoruz. Uzak gelecekte Steam b) Microsoft’ta devam eden Phil ve oyun ekibi bize her zaman yapacaklarını söylediler, bu nedenle niyetlerine güveniyoruz ve c) Microsoft’un Call of Duty’nin bulunduğu platformlarda ve cihazlarda olmak için ihtiyaç duydukları her türlü teşviğe sahip olduğuna inanıyoruz. müşteriler onların olmasını ister.

(Görev çağrısı Uzun süredir Steam’de toplamama dizi Activision’ın kendi başlatıcısının arkasında beş yıllık bir aradan sonra geri döndümTam olarak önerilen birleşmeye yönelik çeşitli hükümet itirazlarının endişe duyduğu türden bir kısıtlama!)

READ  NVIDIA GeForce RTX 4080 16GB grafik kartı testleri sızdırıyor, 3DMark testlerinde %29'a kadar daha hızlı, 53 TFLOP hesaplama