Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, Hindistan’daki dördüncü veri merkezini tanıttı

Microsoft, Hindistan'daki dördüncü veri merkezini tanıttı

28 Mart 2018 tarihli bu fotoğrafta Microsoft logosunun bulunduğu ekranın yanında dizüstü bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcılarının siluetleri görülüyor. REUTERS / Dado Ruvic / İllüstrasyon

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

YENİ DELHI, 7 Mart (Reuters) – Microsoft Corporation (MSFT.O) En hızlı büyüyen pazarlarından birinde dijital tüketimi artırma iddiasıyla Hindistan’daki dördüncü veri merkezini Pazartesi günü tanıttı.

Microsoft Hindistan Başkanı Anant Maheshwari, şirketin ülkede uzun vadeli yatırımlar yaptığını söyledi, ancak yerel basında en yeni merkez için 2 milyar dolarlık fiyat etiketi haberlerini doğrulamayı reddetti.

Maheshwari, Reuters’e verdiği demeçte, “Bir genel bulut veri merkezi tek seferlik bir yatırım değil, bizim için devam eden bir yatırım” dedi. “Geçtiğimiz iki yılda, mevcut üç veri merkezimizin kapasitesini iki katına çıkardık.”

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Araştırma firması IDC’ye göre, toplam Hindistan genel bulut hizmetleri pazarının 2025 yılına kadar 10.8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Hindistan hükümeti, Yeni Delhi’nin büyük teknoloji şirketlerini daha sıkı denetleme girişimi olarak görülen bir hareket olarak, yabancı teknoloji şirketlerini verilerini daha fazla yerel olarak depolamaya çağırıyor.

Maheshwari, Microsoft’un Hindistan’daki işgücünü mevcut 18.000’den “salgın ve ilerleme yoluyla” artırmaya devam ettiğini söyledi.

Maheshwari, “Ülkede zaten 340.000’den fazla işletmeye hizmet veriyoruz.” Dedi.

Yeni veri merkezi, güney Hindistan eyaleti Telangana’da bulunuyor.

Maheshwari, şirketin bulut platformu Azure’da ek hizmetler oluşturmak için ortaklara dayanan iş modelinin son beş yılda yaklaşık 10 milyar dolarlık iş ürettiğini söyledi.

Yarışmacılar Hindistan’daki yarışa katılırlar. Başlıca rakibi Amazon, 2020’nin sonlarında ülkedeki ikinci veri merkezini inşa etmek için 2,8 milyar dolar harcayacağını açıklarken, Adani Group geçen yıl ülke genelinde altı veri merkezi parkı inşa etme planlarını açıklamıştı.

(Monsef Fengatel Yeni Delhi’den bildiriyor). Jane Wardle’ın düzenlemesi

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.