Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tech Startup, McDonald’s’a bozuk dondurma makineleri nedeniyle 900 milyon dolarlık dava açtı

Tech Startup, McDonald's'a bozuk dondurma makineleri nedeniyle 900 milyon dolarlık dava açtı

Kırık Dondurma Makineleri McDonald's'a 900 Milyon Dolara Mal Olabilir başlıklı makalenin fotoğrafı

Fotoğraf: Nur Fotoğrafı (Getty Resimleri)

Bu noktada, her dürüst dondurma bağımlısı, McDonald’s’a gitme ruhunun ezici yenilgisiyle mücadele etmek zorunda kaldı, ancak acılarına soğuk bir şekilde gülen hizmet dışı bir makine bulmak zorunda kaldı. Şimdi, ancak, yeni bir teşekkür sayesinde davaTüm bu toplu başarısızlıklar, fast food devine bir milyar dolara mal olabilir.

Dava, kısa süre önce, dondurma sahiplerinin makinelerini uzaktan izlemelerine ve kontrol etmelerine ve teşhislere erişmelerine olanak tanıyan bir araç oluşturan California merkezli bir teknoloji girişimi olan Kytch tarafından başlatıldı. Kytch, bu aracın sahiplerine “makine arızayı tespit etmeden önce kesintileri önleme” imkanı verdiğini iddia ediyor. McDonald’s, basitçe söylemek gerekirse, Kytch’in çözümünün hayranı değil.

Davada Kytch, fast food devini McDonald’s bayilerine Kytch ürününü kullanmamalarını tavsiye eden, güvenlik riskleri oluşturduğu ve kullanımının cihazın garantilerini ihlal edebileceği konusunda uyaran e-postalar göndermekle suçladı. Kytch bu iddialara katılmıyor ve şirketlerini karalamak ve küçük düşürmek için yanlış reklam kullandıklarını iddia eden McDonald’s’tan şimdi 900 milyon dolarlık tazminat istiyor.

“Kytch, şirketin haklarını savunmak için rekoru kırmak için bu önlemi getiriyor. Medeni hukuka göre, McDonald’s’ın rekabete aykırı davranışlarını engellemek, cezai tazminatları geri almak ve tüketicileri yanlış ve yanıltıcı reklamlardan korumak ve bozuk McDonald’s makinelerini onarmak için, “diye savundu Kytch davada.

Dava, McDonald’s’ın ana dondurma makinesi tedarikçisi olan Taylor Co.’yu da hedef alıyor. Kitsch, McDonald’s’ı Taylor’a “tekel” vermekle suçladı.“İki şirketin iddia ettiği makineler ve onarımları hakkında” iki haftada bir Kytch’in Kytch, McDonald’s ve Taylor arasındaki rekabete esasen karşı olan bu “karlı” düzenlemenin “Taylor ve yetkili distribütör ağı için milyonlarca dolar gelir getirdiğini” iddia ediyor.

Bu arada, Kytch’in kurucuları içeriden biri dedi McDonald’s işini onarılamaz bir şekilde “mahvetti”. McDonald’s, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak Insider’a Kytch’in şikayetlerinde yer alan güvenlik sertifikalarının, şirketin restoranlarındaki ekipman gereksinimlerini karşılamadığını söyledi. McDonald’s ayrıca Kytch programının bazı senaryolarda kayıplara yol açabileceğini iddia etti ve Kytch’in şikayetinin asılsız olduğunu söyledi.

Bu özel takım yeni olmasına rağmen, bozuk McDonald’s makineleri için halkın tepkisi değil. Yıllardır kızgın müşteriler McDonald’s’a ve sosyal medyaya yapılan şikayetler sular altında kaldı talep etmek Cihazın donuk performansı için açıklamalar. Halkın öfkesi o kadar yoğunlaştı ki Federal Ticaret Komisyonu O dedi Geçen yıl adım atmaya ve araştırmaya karar verdim.

Hatta uygun olarak adlandırılan bir site bile var. mckırık, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde şu anda kullanılmayan cihazları izlemek için tasarlanmıştır. Yazının yazıldığı sırada, McDonald’s makinelerinin yaklaşık %11,7’sinin kullanım dışı olduğu bildiriliyor ve New York, herhangi bir ABD şehrinin en büyük kırık makine yüzdesine sahip.

Şikayetin tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.

READ  Haier GE Appliances, düşme riski nedeniyle alt dondurucu ve Fransız kapılı buzdolaplarını geri çağırıyor