Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft Office 30 yıl sonra emekli oldu. Microsoft 365’e bakın

Microsoft Office 30 yıl sonra emekli oldu.  Microsoft 365'e bakın

Yeni Microsoft 365 logosunun resmi.

Microsoft 365 için yeni mor logoyu gerçekten kazıyorum.
resim: Microsoft’un izniyle

30 yılı aşkın bir süredir kelime dağarcığımızı ve cihazlarımızı kullandıktan sonra “Microsoft Office” emekli oldu. Bu, Word ve Excel gibi uygulamaların ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor, sadece şirketin araç setinin oldukça tanıdık yeni bir ad aldığını söylüyor: Microsoft 365.

Microsoft Değişikliği duyurun Çarşamba günü Ignite konferansında. Önümüzdeki birkaç ay içinde Office.com, Office mobil uygulaması ve Windows için Office uygulaması Microsoft 365 markasını benimseyecek ve yeni temalar ve simgeler alacak. Microsoft 365, Microsoft Office’e çok benzerolmasına rağmen Temel Farklılıklar. Bu daha büyük Fiyat — Microsoft 365 aylık abonelik hizmetidir, Microsoft Office tek seferlik satın almadır ve yükseltmelere erişim. Microsoft 365’e abone olan kişilerin planlarına en son güncelleştirmeler dahildir, Microsoft Office’e sahip olanlar ise yazılımın en son sürümünü satın almak zorundadır.

Microsoft Office’ti İlk kez yayınlandı 1990’larda – yıllar içinde birçok yeniliğe maruz kaldı – işyeri yazılım alanında baskın güç olarak kalmayı başardı. Artık emekli olduğum için, yeni mor Microsoft 365 uygulama logosunun gerçekten güzel olduğunu düşünmeme rağmen, bir parçam kasvetli keman solosunu çalmak istiyor.

Microsoft, hoşçakal demek istemeyenler için Office 2021 kullanıcıları ve Office LTSC planları için Word, Outlook ve Excel gibi tek seferlik uygulama satın alımları sunmaya devam edeceğini söyledi. Microsoft’ta emekli olmanın anlamının bu olduğunu düşünüyorum.

Mor ve mavi bir elmas logosuna dönüşeceğini belirten bir okla eski turuncu kare Microsoft logosunu gösteren resim.

resim: Microsoft’un izniyle

At the event, Jared Spataro, Microsoft’s corporate vice president for modern work, also revealed that the Microsoft 365 app will come with a spate of new features. It will act as a hub for all user files across the company’s products, such as Word and PowerPoint, and will also allow folks to quickly access files shared in meetings.

Furthermore, the Microsoft exec added that the company was launching a feed in the Microsoft 365 app, which will allow users to see things such as their meetings of the day or updates from people they follow, in a nod to social media feeds.

“The new Microsoft 365 app is one part of our larger strategy and focus as a company on Microsoft 365 and is reflective of the innovation we’ve strived to deliver as work and life continue to evolve,” Spataro said in an emailed statement. “The new app serves as a hub for all the productivity apps Microsoft 365 offers and provides a simple, yet powerful experience for our customers as they navigate changing workstyles and collaboration patterns.”

Microsoft 365 will start rolling out to users in November, beginning with Office.com, according to Microsoft’s SSS sayfası. Bu arada, Windows ve mobil cihazlar için Office uygulamasında yapılan değişiklikler Ocak 2023’te yürürlüğe girecek.

Microsoft, değişikliklerin Office uygulamasını iş, okul veya kişisel kullanım için kullanan hemen hemen herkes için geçerli olacağını açıkça belirtti. Ancak endişelenmeyin, bu bir şey yapmanız gerektiği veya sizin tarafınızda dijital olarak her şeyin patlayacağı anlamına gelmez.

Mevcut hesabınız, profiliniz, aboneliğiniz veya dosyalarınız üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Uygulama yeni bir simge ve adla otomatik olarak güncellenecek, bu nedenle Kasım ve sonrasında bu değişikliklere dikkat edin, ”diye belirtti şirket SSS sayfasında.

READ  Galaxy S24 Ultra'nın ilk kamera örnekleri: İşte S23 Ultra ve iPhone 15 Pro Max'in yanında nasıl göründükleri