Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Miss USA ve Miss Teen USA’nın anneleri taciz iddiasında bulundu

Miss USA ve Miss Teen USA’nın anneleri taciz iddiasında bulundu

Görüntü kaynağı, Getty Images

Fotoğrafa yorum yapın, Miss USA 2023 Uma Sofia Srivastava (solda) ve Miss USA 2023 Noelia Voigt geçen hafta istifa etti.

Eski Miss USA ve Miss Teen USA’nın anneleri, kızlarının neden unvanlarından çekildiklerini anlattılar.

Bir anne, ABD’deki bir sabah haber programına “hayallerindeki işin kabusa dönüştüğünü” söyledi.

Gösterinin iki kraliçesi geçen hafta birbirlerinden sadece bir gün arayla istifa ettiler.

Miss USA ve Miss Teen USA geçen hafta, unvan sahiplerinin istifa etme kararını desteklediklerini ve bir halefi açıklayacaklarını söylediler.

Kardeş yarışmaları düzenleyen Miss Universe, kötü muamele ve zorbalık iddialarına değinmedi. BBC yorum almak için kuruluşla temasa geçti.

Anneler Salı günü ABC’nin Günaydın Amerika programına, gizlilik anlaşmalarına (NDA) bağlı oldukları için kızları adına konuştuklarını söyledi.

Eski Miss Teen USA Uma Sofia Srivastava’nın annesi Barbara Srivastava, eski Miss Teen USA Noelia Voigt’in annesi Jacqueline Voigt ile röportaj yaptı.

Srivastava programa şunları söyledi: Aileleri “bu maskaralığa devam edemez”.

Kızlarının “kötü muameleye uğradığını, istismar edildiğini, korkutulduğunu ve tuzağa düşürüldüğünü” iddia ettiler ve Miss Universe organizasyonundan özür talep ettiler.

Noelia Voigt, akıl sağlığı sorunları nedeniyle 6 Mayıs’ta istifa eden ilk kişi oldu.

24 yaşındaki oyuncu, Instagram gönderisinde “Asla fiziksel ve zihinsel sağlığınızdan ödün vermeyin” diye yazdı. “Sağlığımız zenginliğimizdir.”

Bazı hayranlar, ilk 11 cümlesinde “Sessizim” yazdığını söyledikleri notun arkasındaki anlam hakkında spekülasyon yaptı.

Annesi, şifreli mesajın kasıtlı olup olmadığı sorusunu yanıtlamayı reddetti ancak örgütün kızını susturduğunu hissettiğini söyledi.

“Ve eğer bu gizlilik anlaşması böyle değilse hayatının geri kalanında da bu şekilde kalacak.” [lifted],” o ekledi.

Noelia Voigt’in ayrılmasından sadece bir gün sonra Uma Sofia Srivastava Miss Teen USA unvanından istifa etti. 17 yaşındaki oyuncu ayrıca Instagram’dan da duyuru yaparak, “kişisel değerlerinin artık yarışmanın organizasyonuyla tam olarak örtüşmediğini” yazdı.

Umasophia Srivastava’nın annesi röportajda kızına Miss Universe organizasyonu tarafından kötü muamele edildiğini ve kişisel sosyal medyasının izlendiğini söyledi.

Kızının istifasının Noelia Voigt’in ayrılmasından kaynaklandığını söyledi.

Her iki anne de, kızlarının karşılaştığı iddia edilen tacizin aynısını başkalarının da yaşamasını istemediklerini söyleyerek Miss USA yarışmalarına katılımın sona erdirilmesi çağrısında bulundu.

19 yaşındaki Miss Teen USA ikincisi Stephanie Skinner şunları söyledi: New York Postası Pazartesi günü o da tacı istemiyor.

“Sonunda bunu reddetme kararına vardım” dedi ve “dayanışma içinde olduğunu ve kadınların güçlenmesini desteklediğini” ekledi.

“Dürüstlüğüm ve karakterim her zaman taçlarımdan önce gelecektir.”