Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MIT kardeşler, Ethereum blockchain planında 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para çalmakla suçlanıyor

MIT kardeşler, Ethereum blockchain planında 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para çalmakla suçlanıyor

Washington — Yeni açılan bir iddianameye göre, New York ve Boston’dan iki kardeş Salı günü federal gözaltına alındı; savcılar tarafından, yaygın olarak kullanılan bir blockchain’den yaklaşık 25 milyon dolarlık kripto para çalmak için yeni bir suç planı geliştirmekle suçlandılar.

Anton ve James Berrier-Bueno, elektronik dolandırıcılık ve kara para aklamaya yönelik komplo kurmakla suçlandı. Müfettişler onları Ethereum ağı içindeki soygunlarını planlamak, kurbanlarını kandırmak ve yasa dışı karlarını gizlemek için paravan şirketler kurmakla aylarca harcamakla suçladı.

İddia belgelerine göre çift, “ülkenin en prestijli üniversitelerinden birinde” matematik ve bilgisayar bilimleri okudu; savcılar, bu üniversitelerin kendilerine türünün ilk örneği olan bu çabayı gerçekleştirmelerine olanak tanıyan benzersiz beceriler kazandırdığını söyledi. . Birkaç saniye içinde. James Peraire-Bueno şu şekilde listelenmiştir: 2021 mezunu Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden MIT Kayıt Memuru, Anton Berer Bueno’nun Şubat 2024’te Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği alanında lisans derecesi aldığını ve James Berer Bueno’nun da Haziran 2019’da Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Havacılık Mühendisliği alanında lisans derecesi aldığını doğruladı. Haziran 2021’de Havacılık ve Uzay Bilimleri Yüksek Lisansı olarak.

Kardeşlerin, Aralık 2022’de, araştırmacıların Ethereum dijital platformunda üç spesifik kurban tüccarı hedef alan bir “yezdirme” operasyonu olarak tanımladıkları bir operasyona katılarak temelleri atmaya başladıkları iddia ediliyor. Özellikle, işlemlerin bütünlüğü ve güvenliğinin hayati bileşenleri olan blockchain üzerindeki “doğrulayıcıları” istismar etmekle suçlanıyorlar.

Mahkeme belgelerinde savcılar, “Bunu yaparak, bekleyen özel işlemlere sahtekarlıkla erişim elde ettiler ve bu erişimi belirli işlemleri değiştirmek ve kurbanları için kripto para birimi elde etmek için kullandılar” dedi.

Müfettişler, sanıkların komplosunun planlanmasının aylar sürdüğünü, ancak uygulanmasının yalnızca 12 saniye sürdüğünü ve iddiaya göre farkında olmayan kurbanlardan yaklaşık 25 milyon dolar topladığını söyledi.

Geçen yılın nisan ve haziran aylarından bu yana Perrier Buenos Aires, parasını paravan şirketler aracılığıyla aklamakla suçlanıyor. Savcılar, ikilinin mağdurun, mağdurun avukatının ve bir Ethereum temsilcisinin kripto para birimini iade etme yönündeki tekrarlanan taleplerini bile reddettiğini söyledi.

Salı günü tutuklandılar ve ilk kez Çarşamba günü New York ve Boston’daki federal mahkemelere çıkmaları bekleniyor.

Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco yaptığı açıklamada, “Kripto para piyasaları gelişmeye devam ettikçe, Adalet Bakanlığı dolandırıcılığın kökünü kazımaya, mağdurları desteklemeye ve bu piyasalara olan güveni yeniden tesis etmeye devam edecek.” dedi.

Kardeşlerin avukatının kimliği hemen belirlenemedi.

READ  Hisse senetleri dalgalanıyor, güçlü haftalık kazançları koruyor