Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MLB kapatma: Rob Manfred, MLBPA sahiplerinin anlaşmaya varamamasından sonra normal sezon maçlarını iptal etti

MLB kapatma: Rob Manfred, MLBPA sahiplerinin anlaşmaya varamamasından sonra normal sezon maçlarını iptal etti

Pazartesi günü uzatılan resmi olmayan bir sürenin ardından, Beyzbol Ligi ve MLB Oyuncuları Derneği, Salı günü mal sahibinin dayattığı kapanmayı sona erdirecek yeni bir toplu sözleşme anlaşması imzalayamadı. Bir anlaşma için Salı günü saat 17: 00’ye ET son tarihi belirleyen MLB, Salı öğleden sonra ligin oybirliğiyle reddettiği “nihai” teklifini yaptı. Kısa bir süre sonra, Komiser Rob Manfred düzenlediği basın toplantısında normal sezon maçlarının iptal edileceğini duyurdu.

Manfred, 2022 sezonunun ilk iki serisinin planlandığı gibi yayınlanmayacağını söyledi. Açılış günü başlangıçta 31 Mart olarak planlanmıştı.

Manfred Salı öğleden sonra yaptığı açıklamada, “Bazı normal sezon maçlarını iptal ettiğim için bu basın toplantısını yapmak zorunda kalmayacağımı ummak yerine umuyordum.” Dedi. “Taraftarlarımız için kötü, oyuncularımız için kötü ve kulüplerimiz için kötü bir sonuçtan kaçınmak için çok çalıştık. Bir anlaşmaya varamamamız, her iki tarafın da çaba göstermemesinden kaynaklanmadı.”

Salı, karantinanın üçüncü yıldönümü ve bir sonraki adım belirsiz. Manfred, iki tarafın bir noktada yeniden bir araya geleceğini ve müzakerelere New York’ta devam edeceğini söyledi.

Her iki taraftan temsilciler Salı günü saat 10.00 civarında Jüpiter, Florida’daki sahaya geldiler ve oyuncular tekliflerini tartışmak için bir konferans görüşmesi yaptıktan sonra ilk kez 13:30 civarında yüz yüze görüştüler. Athletic’ten Ivan Drillic’e göre. Pazartesi günkü maraton 16 saatlik müzakere oturumundan sonra iyimserlik hakim olsa da, Salı bir düşüş gördü.

İki taraf, ileriye dönük maaş bordrosunda Rekabetçi Bakiye Vergisinin (CBT) nasıl görüneceği konusunda birbirinden en uzak gibi görünüyor. Maaş tavanı olarak işlemeye başlayan TCMB, geçmişte belirli bordro seviyelerini aşan takımlara zorunlu cezalar uygulamıştı. Federasyon elbette bu seviyeleri tercih edecektir. Ligin önerdiğinden çok daha yüksek olmak.

READ  The Big Ten, Fox, NBC ve CBS ile büyük bir yeni TV anlaşması sunuyor - ancak ESPN değil

Ancak, çözülmesi gereken tek nesnel sorun bu değildir. Asgari maaş ve oyuncular için değerlendirmeden önce teorik bonus havuzunun boyutu konusunda hala bir boşluk var. Bir anlaşmaya varılana kadar her şey tüm cephelerde akışkan kalırken, 12 takımlı playoff ilerliyor gibi görünüyor.

MLB, normal sezon maçlarını iptal etmeden ve 2022 için açılış gününü ertelemeden önce bir anlaşmaya varmak için başlangıçta 28 Şubat Pazartesi günü bir son tarih belirledi. CBS Sports burada bir kapanış programı sağladı, ancak kısa versiyon, sahiplerin önceki CBA’nın süresi 1 Aralık’ta sona erdiğinde – tam olarak üç ay önce – kilitleri ayarlamasıdır. Bunu yapmak zorunda değillerdi, ancak bu bir savunma manevrası olarak tanımlandı. Ardından lig ilk teklifini yapmak için altı haftadan fazla bekledi.

CBS Sports, Salı günkü görüşmelerin canlı güncellemelerini sunuyor. Aşağıdan devam edebilirsiniz.