Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Musk Bağlantıları, Twitter’da Rahatsız Edici Botların Paylaşımını Kanıtlamak İçin İlerleme Sağlıyor

Musk Bağlantıları, Twitter'da Rahatsız Edici Botların Paylaşımını Kanıtlamak İçin İlerleme Sağlıyor
  • Spam botlarının, kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğunu kanıtlamaya çalışır.
  • Twitter, üzerinde anlaşılan fiyata anlaşmaya bağlı kaldığını söyledi
  • Twitter hissesi 54.20$’lık bir teklife kıyasla 36.31$’dan işlem gördü.

(Reuters) – Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamada, 44 milyar dolarlık teklifinin Twitter’a kadar devam etmeyeceğini söyledi. (TWTR.N) Şirket için daha düşük bir fiyat önermesinden saatler sonra, spam botlarının toplam kullanıcılarının %5’inden daha azını oluşturduğuna dair kanıtlar gösteriyor.

Musk bir tweet’te, “Teklifimi Twitter’ın SEC dosyalarının doğruluğuna dayandırdım. Dün, Twitter CEO’su <%5 (spam hesapları) kanıtı sağlamayı açıkça reddetti. O bunu yapana kadar bu anlaşma ile ilerleyemez" dedi. .

Saatler sonra Twitter, anlaşmayı üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda “mümkün olan en kısa sürede” tamamlamayı taahhüt ettiğini söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Hisse senedi, piyasa öncesi ticaretteki kayıplarını azalttı, ancak Musk’ın hissesini Twitter’a açıklamasından önceki günün fiyatından yaklaşık %3 düşüşle 36.31$’a geriledi ve milyarder işadamının 54.20$’lık hisse teklifine devam edip etmeyeceği konusunda şüpheler uyandırdı.

Twitter 16 Mayıs’ta daha düşük kapanıyor

Geçen hafta spam hesaplarıyla ilgili bekleyen bilgilerin sunumunu askıya aldıktan sonra Musk, Twitter’ın resmi tahmini olan %5’e kıyasla kullanıcıların en az %20’sini oluşturduklarından şüphelendiğini söyledi.

Pazartesi günü Miami’deki All-In Summit 2022’de, “İddia ettiklerinden çok daha kötü bir şey için aynı fiyatı ödeyemezsiniz” dedi.

Anlaşmanın farklı bir oranda uygulanabilir olup olmayacağı sorulduğunda Musk, “Yani, bu kesinlikle söz konusu değil. Ne kadar çok soru sorarsam, o kadar çok korkarım” dedi.

“Kimsenin anlayamayacağı kadar karmaşık bir metodolojileri olduğunu iddia ediyorlar… İnsan ruhundan ya da onun gibi bir şeyden daha karmaşık derin bir gizem olamaz.”

READ  İlçe, salyangoz şeklindeki Amazon merkez kulesi için onay verdi

Twitter CEO’su Parag Agrawal Pazartesi günü, sosyal medya platformunun spam hesaplarının son dört çeyrekteki dahili tahminlerinin “%5’in çok altında” olduğunu ve Musk’ın şirketin sahte hesapları ele alması konusundaki eleştirisine yanıt verdiğini tweetledi.

Agrawal, Twitter’ın 2013’ten beri aynı kalan tahmininin, bir hesabın spam olup olmadığını belirlemek için genel ve özel bilgileri kullanma ihtiyacı nedeniyle harici olarak çoğaltılamadığını söyledi.

Musk, Agrawal’ın metodoloji savunmasına bir dışkı emojisi ile yanıt verdi. “Reklamcılar paraları karşılığında ne aldıklarını nereden biliyorlar? Bu, Twitter’ın finansal sağlığı için temel bir şey” diye yazdı.

Musk, Twitter’ın içerik düzenleme uygulamalarında değişiklik yapma sözü verdi ve eski Başkan Donald Trump’ın yasaklanması gibi kararları “spam yazılımı” ile mücadele sözü verirken aşırı agresif olduğu gerekçesiyle reddetti. Daha fazla oku

Musk, botları tanımlamak için Twitter kullanıcılarının rastgele örnekleri üzerinde testler yapılmasını istedi. “Günlük aktif kullanıcıların %90’ından fazlasının böyle olma ihtimali var” dedi.

Twitter kullanıcılarının toplam sayısının 2025’te yaklaşık 600 milyona ve bundan altı yıl sonra 931 milyona ulaşmasını bekliyor.

Jefferies analisti Brent Thiel, “Musk, Twitter’ın mevcut 229 milyon kullanıcısının %80’inin insan olduğuna inandığında, şirketin uzun vadeli hedeflerine ulaşabileceğine inanmak zor” dedi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

San Francisco’da Katie Paul ve Hyunjoo Jin, New York’ta Crystal Ho, Bengaluru’da Nivedita Palu ve Chobham Kalia tarafından ek raporlama Kenneth Lee, Matthew Lewis, Bernard Orr, Aditya Soni ve Aaron Koyor tarafından

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.