Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

My Three Sons’un genç yıldızı Tim Considine, 81 yaşında hayatını kaybetti.

My Three Sons'un genç yıldızı Tim Considine, 81 yaşında hayatını kaybetti.

1960’da ABC’de prömiyeri yapıldı ve 1972’ye kadar CBS’ye taşındı. Ama Bay Considine 1965’te çekildi; Karakteri, Meredith McCray’in oynadığı kız arkadaşıyla evlendi ve taşındılar. (Aile, onun yerini doldurmak için, bir şekilde, gerçek hayattaki Stanley’nin küçük kardeşi Barry Livingston tarafından oynanan bir mahalle çocuğu olan Ernie Thompson’ı evlat edindi.)

Timothy Daniel Considine, 31 Aralık 1940’ta Los Angeles’ta doğdu. Babası John W. Considine Jr., filmleri arasında “Broadway Melody in 1936”, “Boys Town” (1938) ve “Young Tom Edison” (1940) bulunan bir yapımcıydı. Annesi Carmen (Pantages) Considine, bir kızıydı. alexander külotVaudeville dizisi ve sinemasının kurucusu.

Baba tarafından büyükbabası John Considine Sr., Pantages’in en büyük rakibiydi. Amcası köşe yazarı ve yazardı. Bob Considine.

Timmie Considine gibi, ilk filmini 12 yaşında “palyaço(1953), Red Skelton’ın, başrollerini Wallace Berry ve 9 yaşındaki Jackie Cooper’ın oynadığı 1930’ların duygusal draması “The Champ”ı yeniden ziyaret etmesi. The Times incelemesi Timmy’yi bitmiş bir alkolik komedyenin oğlu olarak “üzgün, ciddi ve uygun şekilde erkeksi” olarak nitelendirdi.

Bunu, “Ford’s Television Theatre”dan “Rin Tin Tin”e kadar televizyon konuk reklamları ve dört film izledi. Sonra Disney geldi ve ona, Devrimci Savaş kahramanının yeğenini “The Swamp Fox”ta (1957-60) Leslie Nielsen ve filmde Franklin D. Roosevelt’in genç oğluyla birlikte oynamayı da içeren on yıllık bir başarı ve popülerlik getirdi. Ralph Bellamy ile “Campobello’da Gündoğumu” (1960).

My Three Sons’tan ayrıldıktan sonra, Bay Considine beş yıl içinde televizyonda altı konuk oyuncu oldu ve Patton’da (1970) George C. Scott’la birlikte – şaplak atan bir askerin takma adıyla anılan bir karakteri canlandırarak – unutulmaz bir sahneye sahipti.

Önümüzdeki 50 yıl boyunca daha az rol yapacak, her on yılda bir veya iki kez ekrana gelecek ve gerilim filminde kır sakallı bir yargıç olarak son rolünü oynayacaktı.güneş ışığı(2006).

READ  George Takei, JJ Abrams ve diğerleri, Star Trek'in son oyuncusu Nichelle Nichols'ı anıyor