Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NCAA, NC State-Chattanooga yetkilisini 'arka plan çatışması' nedeniyle görevden aldı

NCAA, NC State-Chattanooga yetkilisini 'arka plan çatışması' nedeniyle görevden aldı

RALEIGH, NC – NCAA, Cumartesi günü Chattanooga-NC Eyaleti kadın basketbol maçının devre arasında “arka plan çatışması” nedeniyle bir hakemi değiştirdi.

Tommi Paris, NCAA Turnuvası'nın ilk tur maçından çıkarıldı ve yerine sahadaki ilk yarışmada çalışan Angelica Suffren getirildi.

“Chattanooga-Kuzey Carolina ilk tur maçının devre arasında oyun görevlileri değişti, çünkü oyunun başlamasından sonra 2. Hakem Tommy Paris'in arka planında bir anlaşmazlık olduğu öğrenildi ve eğer biliniyor olsaydı bu onu engelleyecekti. kendisine verilen görevi yapıyor.” NCAA, Associated Press'in araştırmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Paris'in çevrimiçi profili, yüksek lisans derecesini Chattanooga'dan aldığını gösteriyor. NCAA, NCAA Turnuvası için değerlendirilen tüm yetkililerin olası çatışmaları önlemek için okul ilişkilerini açıklamalarını şart koşuyor. Bu durumda tespit edilemedi.

Chattanooga antrenörü Sean Bobby, devre arasında değişikliği öğrendiğini belirterek, “Beni kelimenin tam anlamıyla soyunma odasına getirdiler ve bir değişiklik yapacaklarını söylediler” dedi. “Ne olduğunu bilmiyorum. Belirli bir şey görmedim. Muhtemelen kariyerimde ikinci kez oldu. Ama diğeri bir sakatlıktı, yani biliyorsunuz. Ama bu sefer gerçekten emin değilim.” .”

Önceki Green Bay-Tennessee maçında çalışan Suffrin, Chattanooga-NC Eyalet yarışmasının ikinci yarısında sahadaydı. Daniel Jackson maçın yedek görevlisi olarak listeleniyor.

NCAA açıklamasında, Sovereign'ı sahaya geri getirme kararının “sahaya en fazla tecrübeyi getirdiği ve oyunun tam bir hakem kadrosunun ve hazırlığının sürdürülmesine izin verdiği için” geldiği belirtildi.

Bobby, “Beklemenin bunun için olduğunu sanıyordum” dedi. “Ama ben de bu işte yeniyim. Hepimiz öğreniyoruz. Bu yüzden ne olduğundan tam olarak emin değilim.”

NC Eyaleti 64-45 kazandı.

Mocs 50-28 gerideyken Suffren, Poppie'ye dördüncü çeyrekte teknik faul verdi.