Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Verstappen, Formula 1 Avustralya Grand Prix'sinden erken emekli olurken, Lewis Hamilton da yarış dışı kaldı

Verstappen, Formula 1 Avustralya Grand Prix'sinden erken emekli olurken, Lewis Hamilton da yarış dışı kaldı

MELBOURNE, Avustralya (AP) — Öfkeli Max Verstappen, Pazar günü Formula 1 Avustralya Grand Prix'sinden erken emekli oldu, çünkü Red Bull sürücüsü yarışın dördüncü turunda şiddetli bir mekanik arıza yaşadı ve Albert'ten bu yana ilk kez yarıştan çekildi. . 2022'de Avustralya'da park.

Emekliliğinden birkaç dakika sonra, yarış televizyonda Red Bull takım patronu Christian Horner ile hararetli bir tartışma sırasında görüldü.

Verstappen sezonun ilk iki Formula 1 yarışını kazandı iki deniz Ve Suudi Arabistan Dokuz yarışlık galibiyet serisi vardı.

Verstappen, “Işıklar söndüğünden beri sağ arka frenim neredeyse çalışmıyor.” dedi. “Arabanın içindeki sıcaklıklar, alev aldığı noktaya kadar artmaya devam etti. Onlar (teknisyenler) ne olduğunu görebiliyorlardı ama buna neyin sebep olduğunu bilmiyorlardı.”

“Arka arkaya çok iyi yarışlar yaptık, emekli olacağın günün geleceğini biliyordum ve ne yazık ki o gün o gündü.”

Mercedes pilotu Lewis Hamilton, 17. turda motor arızası nedeniyle bir kez daha erken emekli oldu.

Üç kez Formula 1 dünya şampiyonu olan Verstappen yarışa pole pozisyonundan başladı ancak Ferrari'den Carlos Sainz ikinci turda dokuzuncu virajda onu geride bıraktı. Verstappen İspanyol pilotun kuyruğunu tuttu ancak sadece iki tur sonra arabasının arkasından dumanlar üflemeye başladı ve çıkan yangın onu yarıştan çekilmek zorunda bıraktı.

26 yaşındaki oyuncu daha önce takım radyosunda “arabayı kaçırdığı” konusunda şikayette bulunmuştu. Kısa bir süre sonra Verstappen'in arabasının arkasından duman çıktı ve o, geri dönme umudu olmadan pite girmek zorunda kaldı.

Verstappen geçen sezon 19 yarış kazanarak Formula 1 tarihindeki en yüksek galibiyeti elde ederek üst üste üçüncü şampiyonluğuna ulaştı.

Verstappen, “Aracın griddeki turlarda gerçekten iyi durumda olması talihsiz bir durum, ancak bu sorunları kontrol edemezsiniz ve bu tür şeyler olur.” dedi.

READ  Genesis Invitational başlama zamanı, 1. ve 2. tur eşleşmeleri

“Elbette yarışı bitiremediğimiz için hayal kırıklığına uğradım çünkü kazanma şansımız yüksekti ve araç tüm hafta sonu gelişme gösteriyordu.”

——

Ab formülü 1: https://apnews.com/hub/formula-one