Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Neden evden çalışmak ofiste çalışmaktan daha verimli?

Neden evden çalışmak ofiste çalışmaktan daha verimli?

Bu, son birkaç yıldır sürekli olarak duyduğumuz bir mücadele; evden mi yoksa ofisten mi çalışmanın işletmeler için daha verimli olduğu.

Yıllar boyunca veriler ilkinin daha iyi bir seçenek olduğunu gösterdi ancak son zamanlarda bu düşünce başka yöne döndü ve birçok şirketin çalışanlarından ofise dönmelerini istemesine yol açtı.

TikTok’taki bir kadın bunun nedenini açıkladı ve cevap açık ve onun algılarının konuyla ilgili birçok veriyle eşleştiği ortaya çıktı.

Kadın, evden çalışmanın neden ofiste çalışmaktan daha verimli olduğunu mükemmel bir şekilde açıkladı.

Uzun yıllardır bu konuyla ilgili hakim olan veriler, evden çalışmanın en iyi seçenek olduğunu gösteriyor. Ancak son araştırmalar geleneksel düşünceyi diğer yöne kaydırmaya başladı ve birçok şirket, çalışanlar bunu yapmak istemediklerini açıkça belirtse bile çalışanlarından masalarına dönmelerini istemeye başladı.

İlgili: İşten Çıkarma İnsanları Nasıl Zenginleştirir – Uzaktan çalışanların %35’i aynı anda en az iki tam zamanlı işte çalışıyor

Görünüşe göre ofis içindeki bu yetkiler işe yaramıyor – A FlexJobs tarafından yürütülen son anket Ankete katılanların yarısından fazlasının, istifa eden veya göreve dönüş kuralı nedeniyle işten ayrılmayı planlayan birini şahsen tanıdığı ortaya çıktı.

TikTok’un yaratıcısı @brandnamecereal yakın zamanda bunun birçok çalışan arasında neden bir tartışma konusu haline geldiğine dair bazı bilgiler verdi.

Temel fark, ofiste sürekli kesintiler yaşarken “kullanılabilirliği artırmak” zorunda olması olduğunu söylüyor.

“Tüm gün masamda oturmak ile tüm gün evdeki masamda oturmanın nasıl bir şey olduğunu sadece hatırlıyorum ve temel olarak tek fark işteyken elimdeki görevleri yapmak zorunda olmamdı” dedi. video. “Tam zamanlı.”

Halen ofise gitmek zorunda olduğu zamanlarda yaptığı işin aynısını yaptığını söylüyor. Değişen şey, görevler arasındaki bu küçük zaman dilimlerini nasıl kullandığınızdır. Ofiste, “Telefonunuzla konuşuyorsunuz, iş arkadaşınızla konuşuyorsunuz”, evde ise “Hala aynı miktarda işi günlüğe kaydediyorum… ama beş dakikam olduğunda bunu yapmıyorum. “İş arkadaşımla konuştuğumda bulaşık makinesini boşaltmaya gidiyorum.”

READ  Biden'ın danışmanı, ABD'ye güvenen Arap ülkelerinin petrolü silah olarak kullanmayacağını söyledi

Bir patron veya CEO için şirket zamanını kişisel bir çaba için kullanmanın sinir bozucu olabileceğini kabul ediyor, ancak her şeyin sonuçta olduğunu vurguluyor.

“Birinin bana e-posta göndermesini beklediğim beş dakika zaten daha az verimli olurdu” dedi.

Sonuçta iş arkadaşlarınızla sohbet etmek de verimli değil. Bir saatlik işe gidip gelme sonrasında bulaşık makinesini boşaltmak gibi ev işleri yapmak zorunda kalmamak, tasarruf ettiği enerji nedeniyle onu “sürekli olarak daha üretken” kılıyor ve “beni rahatsız etmesini istemediğim insanlar beni rahatsız etmiyor…Ben olaylara zamanında yanıt verin.

Bu bana haftada iki gün ofise dönmekle görevlendirilen kardeşimi hatırlatıyor; ev ofisinde yaptığı Zoom toplantılarının aynısına katılarak geçirdiğini ve evde çalışmak zorunda kalmasına neden olan sürekli kesintiler yaşadığını söylediği günler Akşamları eşine yardım etmek yerine işlerini tamamlamak zorunda.Çocukları.

İLGİLİ: ‘Tembel kız işlerinin’ yükselişiyle ilgili sorun

Son veriler, evden çalışmanın aslında üretkenlik üzerinde belirleyici bir olumsuz etkiye sahip olduğunu gösteriyor ancak bu, hikayenin tamamını anlatmıyor.

Peki işçilerin algıları ile üretkenliğe ilişkin en son veriler arasındaki bu büyük tutarsızlık neden? Pek çok şirketin ofis çalışmasına dönüş gerekçelerinde daha da önem kazanan çalışma… Bunlardan biri MIT ve Kaliforniya Üniversitesi’ndeki ekonomistler tarafından yürütüldü. Bu, evden çalışmanın üretkenlikte %18 oranında bir düşüşe yol açtığını buldu.

Ancak bu iddianın bazı sorunları var. Örneğin, bu çalışma yalnızca Hindistan’daki veri girişi çalışanlarına odaklanıyor; bu da tüm evden çalışma türleriyle aynı değil. Örneğin bir yazar ve video yapımcısı olarak yaptığım yaratıcı çalışma, sınırlı miktarda verinin sınırlı bir sürede bir yazılım sistemine yazılmasıyla net bir şekilde ölçülemez. Bunlar elma-elma karşılaştırması değil.

daha önemli, Nick Bloom, Stanford Üniversitesi’nde ekonomi profesörüSon verilerde gösterilen üretkenlikteki düşüş, kısmen yeni iş yapma biçimine henüz uyum sağlamayan yönetim eylemleriyle açıklanabilir; on yıllardır üretkenlik üzerine çalışmalara öncülük eden bir kişi, bunun bir faktör olduğunu söylüyor. Evden çalışmaya karşı en anti-çalışmalarda bile Ayrıca daha fazla olumsuz üretkenlik raporunu da suçlayın.

READ  Hisse senetleri üst üste üçüncü gün sıçradı, Dow 200 puan yükseldi

İLGİLİ: İşçi evde depresyonda olmaktansa işyerinde depresyonda olmayı tercih ettiğini söylüyor: ‘En azından para kazanıyorum, değil mi?’

Evden çalışmanın üretkenliği ve özellikle karlılığı nasıl etkilediğine ilişkin daha geniş veriler söz konusu olduğunda rakamlar yalan söylemiyor.

Bloom’un belirttiği gibi, 2015’ten 2020’ye kadar %1,2’de sabit kalan ABD’nin genel işgücü verimliliği artışı, salgının başladığı 2020’den bu yana %1,5’e yükseldi. karşılaştığımız şey. Bu dalgalanmalar o zamandan beri devam ediyor, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretkenliğin son onyıllardır düşüşte olduğu gerçeğinin ışığında.

Çoğu şirketin hedefi olan basit kâr perspektifinden bakıldığında, ofis içi çalışmanın genel olarak daha verimli olduğu iddiasının hiçbir anlamı yok. Evden çalışma planları, işletmeler için bir numaralı genel gider kaynağı olan mülk kiraları, elektrik faturaları ve ofisi ayakta tutmak için gereken ekipman giderlerini ortadan kaldırır. Bu, kira veya ipotek ödemelerinizi ve tüm elektrik faturalarınızı ortadan kaldırmanın, her ayın sonunda cebinizde anında daha fazla para kalmayacağını iddia etmeye benzer. Bu kesinlikle doğru değil ve öneri saçma.

İLGİLİ: Öğretmen ‘odadaki fil’ konusunda alarm veriyor çünkü şu anda çocukları yönetmek daha zor

Aramızdaki komplocu düşünceye sahip olanlar, ofise dönüş yönündeki bu baskının çoğunun çoğunlukla ticari gayrimenkullere yapılan devasa kurumsal yatırımlar tarafından yönlendirildiğine inanıyor; özellikle de Amerika’daki her şirkete ve işletmeye sahip olan küçük bir avuç devasa özel sermaye şirketi arasında. Eyalet ve federal hükümetler üzerinde aşırı lobicilik etkisi uygulayan kişiler. Evden çalışma programlarına karşı argümanların ne kadar az mantığı olduğu ve hatta buna benzer programların bile mevcut olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Nasdaq tanıdı Ve bu aslında faktörlerden biri; bu iddialar tam anlamıyla folyo şapka bölgesi değil.

READ  Apple resmi olarak dünyada 3 trilyon dolar değerine ulaşan ilk şirket oldu.

Özellikle evden çalışmanın yalnızca genel giderleri azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda çok sayıda çalışma, bunun çalışan devir hızını önemli ölçüde azalttığını, işe alımları kolaylaştırdığını ve küresel işe alıma olanak sağladığını, bunun sonucunda çalışanların elde tutulmasında, işe alınmasında ve ücret maliyetlerinde önemli tasarruflar sağladığını ortaya koyduğu için.

Dolayısıyla CEO’lar ve diğer kuruluşlar istedikleri kadar ofise dönmeyi talep edebilirler ancak bu, incelemeye tabi değildir ve çalışanlar bunu yapmaya istekli olmadıklarını kesin olarak belirtmişlerdir. Ve bizimki gibi hep hoşnutsuz bir iş gücüyle mi? İş liderleri tüm bunları düşünmek isteyebilir.

İLGİLİ: Patron, işçiyi evden çalışma pozisyonu için işe aldıktan 3 ay sonra sıranın kendilerine gelmediğini söylemek için ‘şimdi iyi bir zaman’ diyor

John Sundholm, popüler kültür, sosyal adalet ve insanın ilgisini çeken konuları ele alan bir haber ve eğlence yazarıdır.