Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Net Insight için Türk Telekom Kilometre Taşı

Net Insight için Türk Telekom Kilometre Taşı

Net Insight, Türk Telekom ile 5G senkronizasyonu konusunda ortak girişim anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre, erken ürün geliştirme için 220 milyon SEK (22.1 milyon Euro) ve bu yıldan itibaren teslimatı yapılacak ürünler için 5 milyon SEK’lik ilk sipariş verilecek. 5G için tamamen yeni ürün için kalan siparişler 2023’ün sonunda teslim edilecek ve teslimat 2026’da sona erecek. Çözüm, GPS’den bağımsızdır ve mevcut ağlarda zaman senkronizasyonu sağlayabilen benzersiz avantajlar sunar. 5G çıkışları, ağlardaki mevcut düğümleri değiştirmeden veya yükseltmeden yapılabilir, bu da operatör maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

Gelişme hakkında yorum yapan Net Insight CEO’su Crister Fritzson şunları söyledi: “Bu, şirket tarihindeki en büyük siparişimiz ve önemli bir kilometre taşı. Avrupa’nın en büyük telekom operatörlerinden biri tarafından seçilen yeni bir ürünle yeni bir iş teklifi geliştiriyoruz. 5G senkronizasyonu için gelecekteki yıllık değeri 1 milyar doları aşan devasa bir toptan satış pazarı var.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal şunları ekledi: “Maliyetleri azaltacak ve küresel mobil operatörler için 5G yayınını hızlandıracak bu yenilikçi çözüm için önemli bir pazar potansiyeli görüyoruz. Durk Telekom olarak 5G ve yeni nesil teknolojilerle Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve geleceği şekillendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Öncü Ar-Ge araştırmalarımız, ürünlerimiz ve dünya çapında 5G testlerimizle küresel arenanın 5G haritasının çizilmesinde aktif rol oynuyoruz. Net Insight ile yapılan bu önemli işbirliği anlaşması, dünyaya yenilik ve yeni teknoloji getirme stratejimize çok uygun.

Net Insight, ürünü şirketin temel teknolojisine, yeteneklerine ve zaman senkronizasyonu deneyimine dayalı olarak geliştirecek ve Türk Telekom’un uzmanlığı ve teknolojisi ile birlikte 5G ve gelecekteki senkronizasyon ihtiyaçlarına uyum sağlayacaktır.

Fritzon şöyle devam etti: “Bir kez daha, derinlemesine teknolojik becerimizi ve pazar ve müşteri ihtiyaçları konusundaki bilgimize dayanarak en son teknolojiyi çekici küresel ürünlere dönüştürme konusundaki güçlü yeteneğimizi gösteriyoruz.

READ  Yidiş kelime satışları ve Dictoc hayranları emlak şirketi için kazanıyor - The Forward

“Net Insight, gelişen teknoloji ve mobil operatör ağlarına uyum için kritik önem taşıyan Durk Telecom ile uzun ve verimli bir ortaklığa sahip.