Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları Liman Başkanlığı ekibini kutluyor; 10 yıllık hizmet, içeriden terfi için personele tebrikler

NS.Turks & Caicos Adaları Liman Başkanlığı, 15 çalışanını şirkete 10 yıldır özverili hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor.

21 Ekim 2021 tarihinde Beaches Turks ve Caicos’ta bir kokteyl ve ödül töreni düzenlendi. Arlington Muskrove, Göçmenlik, Sınır Hizmetleri ve Limanlar Bakanı Shawn Malcolm, yönetim kurulu ve liman personeli katıldı.

Limanlar Müdürü Sn. Delton Jones, “Liman Otoritesi 2008’deki kuruluşundan bu yana çok yol kat etti. Bu yıl dönümü, bu kişiler için önemli bir kariyer dönüm noktasıdır ve onlara 10 yıl boyunca TCI / Company Liman Başkanlığı’na gösterdikleri özverili hizmet için minnettarız. Bir kuruluş olarak, TCİ’nin sürdürülebilir kalkınması ve Amacımız, refahı teşvik etmektir ve bu çaba, ekibimizin sürekli desteğini ve gelişimini içerir ve amaç ve hedeflerimize ulaşmak için çabalarken, bunun için fırsatlar yaratmalıyız. gelecekte. “

1 Ekim – 1 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Liman Başkanlığı, şirkette 3 kişiyi yönetim, idari ve denetim sorumluluklarına terfi ettirerek başarılı bir işe alım tatbikatı gerçekleştirdi.

Terfi eden kadınlardan ikisi geleneksel olarak erkekler tarafından tutulan pozisyonlarda yer aldı ve tabiri caizse tavanı kırarak şirket içinde kadınlar için yeni rol modelleri oluşturdular.

Eski bir finans kontrolörü olan Shawna Lewis, 1 Kasım 2021’den itibaren liman müdür yardımcılığına terfi etti.

Louis, 2011 yılında Port ailesine katıldı ve Şubat ayında 10. yılını tamamladı. O sırada 26 yaşındaydı ve üst düzey yönetim ekibinin küçük bir üyesiydi. Mali kontrolör olarak, finans departmanının raporlama, bütçeleme, eğitim ve yıllık denetimler gibi günlük operasyonlarını yönetti.

Son zamanlarda Lewis, Çalışan Tasarruf Planını kurdu ve şu anda Kuzey Caicos’taki Belfield Landing Plan’ın ana planında önde gelen bir isim. Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen ilk kadın olmaktan gurur duymaktadır ve şu anda Liman Başkanlığı’nın ikinci başkanıdır.

READ  Trinidad ve Tobago gazetecisi artık Turks, Caicos Polis İletişim Memuru

Pierre Clerveaux, kariyerine 2004 yılında Liman Başkanlığı’nı kurmadan önce bir süpervizör olarak limanda başladı.

2007 yılında Liman Başkanlığı’nın kurulmasından sonra Pierre, güvenlik hizmetleri için sözleşmeli özel bir şirketten sorumlu olmaya devam etti. Ayrıca 2011 yılında Limanlar Otoritesine resmi olarak katıldı. Ekim 2016’da Pierre, PFSO olarak atandı. 1 Mart 2018’den PFSO’ya terfisinin yürürlüğe girmesine kadar.

1 Ekim 2021’de Liman Güvenlik Görevlisi’ne terfi etti. Yakın zamanda Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı aracılığıyla petrol sızıntısı kontrolünü kolaylaştırmak için eğitimi tamamlamış olarak, liman güvenliği eğitim fırsatlarından yararlanmaya devam etti. Clarvax, Liman Güvenlik Görevlisi olarak yeni görevinde liman güvenliği operasyonel uygulamalarını izlemeye ve iyileştirmeye devam edecek.

Sharona Walkin-Brown, 1 Ekim 2021’den bu yana Liman Tesisi Güvenlik Görevlisi’ne (PFSO) terfi etti.

2004 yılında özel bir şirkete limanda güvenlik görevlisi olarak katıldı ve 2007 yılında Turks ve Caicos Adaları Liman İşletmesi’nin (PATCI) kurulmasından önce denetçiliğe terfi etti.

Ekim 2011’de limandaki 10. yılı olan Güvenlik Amiri olarak PATCİ’ye transfer oldu. Walkin-Brown, 2010 yılında PFSO sertifikasını, 2012 yılında özel bekçi eğitimini ve 2013 yılında liman güvenlik süpervizörü ve liman güvenlik yönetimi, kriz ve olay komutanlığını aldı. Antigua ve Barbuda’da denizaşırı eğitim ve Cayman Adaları’na tanıtım gezisi, eğitim ve deneyim portföyüne dahildir.

Liman Otoritesi şu anda Turks ve Caicos Adaları’nda büyük liman altyapısı iyileştirmeleri ve geliştirme projeleri üstlendiği için bu kişilerin terfisi tam zamanındadır.

Bu geliştirme projeleri arasında Güney Caicos liman tesisinin yeniden geliştirilmesi, ana plan ve Kuzey Caicos’ta feribot terminalleri bulunan bir liman ofisi kompleksinin inşası, İller limanı Grand Durk’un yeniden yapılandırılması ve modernizasyonu yer alıyor.
Önümüzdeki ay içinde izleme düzeyinde ek terfiler ve giriş düzeyinde yeni çalışanlar bekleniyor.

READ  CCC, Zanu-PF Jön Türkler ile rekabet etmeye hazır

Liman Başkanlığı Başkanı Sn. Urban Jason Francis kazanan adayları tebrik etti: “Yönetim Kurulu ve Limanlar Direktörü Bay Jones’un stratejik amacı, şirket içinde kapasite oluşturmaktır. Ayrıca kanıtlanmış bir bağlılık geçmişine sahiptirler. Umarım devam edeceklerdir. 2018/19 – 2022/23 için Limanlar Otoritesinin Stratejik Planında belirtildiği gibi, Liman Otoritesinin stratejik planlarını sürdürmeleri beklendiğinden, yeni rollerinde etkin bir şekilde çalışmak.

Başkan Francis, “Liman İdaresi, TCI genelinde insanlara ve iş dünyasına profesyonel ve kaliteli hizmetler sağlamada Karayipler’deki önde gelen limanlardan biri olmayı hedefliyor. Bunu başarma yolunda iyi bir yolda olduğumuza yürekten inanıyorum.

Turks ve Caicos Adaları Limanlar Otoritesi, adalarda sürdürülebilir ve ekonomik kalkınmanın yönlendirilmesinde kilit bir rol oynayan TCI bünyesindeki limanların güvenli ve emniyetli bir şekilde işletilmesinden sorumlu hükümetin yasal organıdır. 2008 yılındaki kuruluşundan bu yana, PATCI, Karayip liman sektöründeki olağanüstü büyümesi ve performansı nedeniyle bölgesel olarak tanınmaya devam etmiştir.