Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netflix, ABD ve küresel pazarlarda şifre paylaşım kampanyası başlatıyor

Resim kredisi: AaronP/Bauer-Griffin/GC Images/Getty Images

Lansmanı ertelenen Netflix’in parola paylaşımına karşı kampanyası, ABD’deki ve diğer küresel pazarlardaki abonelere yayılmaya başlıyor. Akış şirketi başlangıçta bu yılın ilk çeyreğinde ABD abonelerine Ücretli Katılım sunmayı planlamıştı, ancak değişiklikleri zaten başlattığı pazarlarda iptaller gördükten sonra başlangıç ​​tarihini yaza erteledi. Yeni kurallara göre, ABD’li aboneler ya insanları Netflix hesaplarından atmak zorunda kalacaklar ya da ana evlerinin dışındakiler için ek üyelikler için ayda 7,99 ABD doları ödemek zorunda kalacaklar.

Önümüzdeki haftalarda ve aylarda benzer değişiklikler düzinelerce küresel pazarda kullanıma sunulacak.

Şirket, bu geçişi kolaylaştırmak için, mevcut abonelerin hesaplarında hangi cihazların oturum açtığını görmeleri ve erişimi olmaması gereken cihazları kaldırmaları için bir yol ve şifrelerini sıfırlama araçları da dahil olmak üzere araçlar sunuyor.

Başkasının Netflix hesabını paylaşanlar, izleme geçmişi ve izleme listesi dahil olmak üzere mevcut hesap bilgilerini aktarmalarına yardımcı olacak Profil Aktar seçeneği ile kendi hesaplarından birine geçebilirler.

Bu özellik tüketicilerden tepkiyle karşılandı, ancak Netflix, yatırımcılara, bazı erken iptallere rağmen şifre kampanyasının bir şirket olarak uzun vadeli büyümesi ve finansal sağlığı için faydalı olacağına inandığını söyledi.

Örneğin, ilk çeyrek kazançları sırasında, Netflix eş CEO’su Greg Peters, desteklenen ilk pazarlardaki şifre kampanyasının sonuçlarının, abonelerin fiyat artışlarına nasıl tepki verdiğine çok benzer olduğunu söyledi.

Peters yatırımcılara, “Ödünç alanlar Netflix hesaplarına kaydoldukça ve mevcut üyeler ortak olmak istedikleri kişiler için ek üye tesisleri satın aldıkça, iptale karşı bir ilk tepki görüyoruz ve ardından hem üyelik hem de gelir açısından bunu geliştiriyoruz” dedi. Nisan ayında kazanç çağrısı. “Yani, her şeyden önce, bu yeni ülkelerde tutarlı sonuçlar görmek güçlü bir doğrulamaydı, çünkü birbirinden farklı ve aynı zamanda orijinal Latin Amerika ülkelerinden farklı farklı pazar özellikleri var.”

READ  Batı'nın Rusya yaptırımlarını açıklamasıyla hisse senetleri düzeltme bölgesine çarptı

Netflix, bu yılın başlarında erişimi Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’ya genişletmeden önce özelliği ilk olarak Latin Amerika pazarlarında test etmeye başladı. Bugün lansmanı ile Brezilya, Bolivya, Belize, Fransa, Almanya, İzlanda, İrlanda, İtalya, Filipinler, Malezya, İsrail, Tayland, Tayvan, İsviçre, İsveç ve daha fazlasını içeren daha geniş bir küresel pazar yelpazesine ulaşacak.

Şirket, net kazanımları daha fazla etkilemek istemediği için ilk çeyrekte kampanyayı ertelemiş olabilir. Geçen çeyrekte şirket, düşen çeyrekte 1,75 milyon küresel abone net artış bildirdi. az Wall Street, dünya çapında toplam 232,5 milyon hesaba ulaşan 3 milyon tahmin ediyor.

Ayrıca kazançlar sırasında, şifre paylaşım değişikliklerini 30 Haziran’da “veya öncesinde” ABD’li abonelere sunmayı planladığını da paylaştı. Görünüşe göre Netflix zamanlamayı biraz değiştirebilmiş.

Bugün, Netflix duyurmak Blogunda, Netflix hesaplarını paylaşan ABD’li üyelere e-posta gönderiyor.

Şirket, “Bir Netflix hesabı, tek bir hane halkı tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır” uyarısında bulunuyor. Gönderide, “Bu evde yaşayan herkes, evde, hareket halindeyken, tatilde olduğu her yerde Netflix’i kullanabilir ve aktarım profili, erişim ve cihaz yönetimi gibi yeni özelliklerden yararlanabilir.”

“Katılımla İlgili Güncelleme” başlıklı e-postanın kendisi, yalnızca mevcut seçenekleri ve gerekirse daha fazla yardım dokümantasyonu için üye noktalarını ayrıntılarıyla açıklar.

Resim kredisi: Netflix

Basına gönderilen bir e-postada Netflix, e-postanın “artık Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde etkileşim için güncellemeler yayınlamaya başladığı” için gönderildiğini açıklıyor.

Önceki testler, Netflix’in bir şifreyi kırdıktan sonra toparlanabileceğini göstermiş olsa da, en büyük ve en önemli pazarı olan ABD’de bunun sonuçlarını henüz görmedi ve kullanıcıların zaman ve para için artan rekabetle karşı karşıya kaldı.

Lansman duyurusunun zamanlaması dikkate değer çünkü bugün HBO Max, HBO ve Discovery+ içeriğini tek bir çatı altında toplayan ve mevcut programlama miktarını neredeyse iki katına çıkaran yeni bir hizmet olan Max’e dönüşüyor. Gelecek ay 27 Haziran’da Paramount+, Showtime’ı da hizmetine ekleyecek. Bu arada Disney, Disney+ ve Hulu’yu tek bir uygulamada birleştirmeyi planladığını söyledi. Değişikliklerin bir kısmı fiyat artışlarıyla birlikte gelse de aboneler için daha fazla içerik sunuyor. Bu arada Netflix, izleyicilerden aynı tutar için daha fazla ödeme yapmalarını istiyor.

READ  Alman hükümeti, enerji devi Uniper için kamulaştırma anlaşmasını onayladı

Parola paylaşımının uygulandığı daha uzun bir ülke listesiyle 16:45 ET’de güncellendi.