Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Netzia, 1 milyon hanenin genişbant erişimini karşılamak için ONF’nin SEBA mimarisine sahip Türk Telekom ile genişbant paketini başarıyla kullanıyor.

Menlo Parkı, Kaliforniya., 1 Aralık 2021 / PRNewswire / – Netzia Inc. (Netsia) ve Networking Foundation’ı açın (ONF) bugün, yazılım sınırlı ağ iletişiminin en son taşıyıcı dağıtımını duyurdu Türk Telekom, Türkiye’nin Dünya standartlarında, ilk ve en büyük entegre telekomünikasyon operatörü. Netsia Broadband Suite (Netsia BP Suite) uygulaması ile ONF, Türk Telekom ve Netsia standart genişbant erişim ağlarını genişletmeye devam ediyor. SDN özellikli geniş bant erişimi (Ceba) Referans mimarisi boyunca Türkiye.

Açık uçlu SEBA çerçevesi, operatörlerin farklı satıcılardan bileşenleri seçmelerine olanak tanıyarak, dağıtım ömrü boyunca onlara esneklik ve esneklik sağlar. Müşteri için önemli ölçüde tasarruf, ekstra esneklik, kilitlenmeden kaçınma ve daha iyi bir genel deneyim sunar.

Bir Türk Telekom şirketi olan ve ONF’nin SEBA / VOLTHA platformuna önemli katkı sağlayanlardan biri olan Netsia, BB Suite’e taşıyıcı sınıfı yetenekler sağlıyor. BB Suite, Türk Telekom tarafından yayınlanan ve bir milyon haneye ulaşacak genişbant erişim için telekomünikasyon kalitesinde bir çözümdür. Türkiye. Netsia’nın sahada kanıtlanmış erişim teknolojisi, erişim ağı cihazlarının uçtan uca yaşam döngüsü yönetimi ile birlikte gelir. Standart erişim ağı yeteneklerinin çok satıcılı serbest bırakılmasını sağlar ve yazılımın hizmetleri sınırlı ağ yetenekleri arasında dağıtmasına, yetenekleri atamasına / yeniden atamasına ve sorunları hızla çözmesine olanak tanır.

18 aylık küçük ölçekli üretim ağı testinin ardından Netsia, artık Türk Telekom’un sanal geniş bant erişim ağını, OSS / BSS de dahil olmak üzere tam arka uç entegrasyonuna sahip yeni bir platform olarak işletiyor. Etkileyici indirme hızlarına ek olarak, ağ multimedya hizmetleri için destek sunuyor – salgın bize bunun uzaktan eğitim ve evden çalışma gibi birçok faydalı etkinlik için önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca sanallaştırma teknolojisi ile Türk Telekom fiber altyapısını 5G şebekelerinin gelecekteki ihtiyaçlarına göre hazırladı.

READ  Antrenör Trotman, Turks ve Caicos'ta fırsatı değerlendiriyor

Bu duyuru, ONF’nin SEBA ve VOLTHA’yı ticarileştirmesi için bir başka önemli kilometre taşını işaret ediyor ve operatörlerin artık açık uçlu geniş bant PON çözümlerini dağıtmak için sağlam ve ölçeklenebilir çözümler seçme yetkisine sahip olduğunu doğruluyor.

“Türk Telekom’un SEBA Mimarı Netsia Broadband Suite ile iş yazılımı sınırlı erişim ağını genişletirken, aynı zamanda SEBA’nın örneklediği düşük işletme maliyetleri ve gelişmişlikten bir milyon aileye fayda sağladığını görmekten memnuniyet duyuyorum. ağın vaadi.”
ONF Genel Müdürü Guru Parulkar

“Bugün Durk Telekom, iştirakleri tarafından bir tüketici olmaktan çıkıp bir teknoloji geliştiricisi haline geldi. Netsia ve ONF ekosistemi ile Türk Telekom erişim ağını sanal hale getirmek için zeka katan SEBA adlı yeni bir platform oluşturduk. kapasite ve hız aboneler için kritik öneme sahiptir SEBA teknolojisi Türk Telekom ve diğer operatörler için fiber altyapıda kilit rol oynayacaktır.Netsia PP Suite’i bir milyon aileye ulaştırmak gelecek vizyonumuzda mütevazi bir kilometre taşıdır. Zhvil’deki faydalar. ”
Youssef Cross, Durk Telecom CTO’su

“İnovasyon ve açık kaynak kullanımı üzerinde işbirliği yapmak için PON erişim ağında uzun süredir kapalı olan kapıları ortaklaşa açmanın bu harika zamanının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Biz açık erişim ağı topluluğunun aktif oyuncularıyız. Sanallaştırılmış bir geniş bant yönetim çözümü sunmaktan gurur duyuyoruz. Topluluğu bir araya getiren ve geçişe öncülük ettiği için ONF’ye ve aynı vizyonu paylaşan ve bize güvenen Türk Telekom’a teşekkür ediyoruz. Şebekenin bu kadar önemli bileşenlerine erişimleri için. “
Netsia CEO’su Bilent Kaytaz

Açık Ağ Vakfı Hakkında
Open Networking Foundation (ONF), yıkıcı ağ dönüşümüne öncülük eden operatör liderliğindeki bir konsorsiyumdur. Artık Operatörler için Açık Kaynak Çözümleri için Yetkili Lider olan ONF, yazılım tanımlı ağ (SDN) için standart bir taşıyıcı olarak ilk kez 2011’de piyasaya sürüldü. Operatör ortakları AT&T, China Unicom, Deutsche Telekom, Google, NTT ekibi ve Türk Telekom tarafından yönetilen ONF, operatör alanında kapsamlı bir dönüşüm geçiriyor. Daha fazla bilgi için bakınız http://www.opennetworking.org

READ  Guatemala: Turk, yolsuzlukla mücadele yetkililerine yönelik misillemelerden alarma geçti

Netsia Hakkında
Argela / Türk Telekom’un ABD iştiraki olan Netzia burada bulunuyor Sunnyvale Silikon Vadisi’nin merkezinde. Önde gelen mimarlar, mühendisler ve üreticiler ile Netsia, Argela’nın geliştirme ve uygulama desteği ile telekom endüstrisinde öncü çözümler geliştirmektedir. Netzia, açık kaynak topluluklarına ve standart kuruluşlara aktif olarak katılır ve açık kaynak sitelerinin yoğun, telekomünikasyon düzeyinde ve destek dağıtımlarını sağlamaya devam eder. ONF SEBA Açık Kaynak Platformuna dayalı Netsia Broadband Suite, böyle bir dağıtıma bir örnektir. Netzia, on yılı aşkın süredir SDN, ONOS Projesi, CORD ve SEBA projeleri üzerinde çalışan çok yetenekli bir mühendis ekibine sahiptir. Daha fazla bilgi için bakınız https://www.netsia.com

Türk Telekom Grubu Hakkında:
180 yıllık geçmişe sahip Türk Telekom, ilk entegre telekomünikasyon operatörü oldu Türkiye. 2015 yılında T Telerk Telekomünikasyon A.Ş. TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş hukuk bürolarını sürdürürken, müşterilerinin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına daha güçlü ve doğru cevap verebilmek için “müşteri odaklı” ve bütünleşik bir çerçeveyi benimsemiştir. ve TTNET A.Ş. Ve bunlara tabi olan kural ve düzenlemelere uymak. Bireysel ve kurumsal hizmet sektörlerinde geniş bir hizmet ağı ve ürün yelpazesine sahip olan Dirk Telekom, mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini tek bir “Türk Telekom” markası altında birleştirmiştir. Ocak 2016. “Türkiye’nin Multiplay Sağlayıcı “Türk Telekom’un 16,7 milyon sabit erişim hattı, 14,1 milyon genişbant, 3,0 milyon TV ve 23,9 milyon mobil abonesi var. 30 Eylül 2021. Türk Telekom Grubu şirketleri 81 ilde hizmet veriyor Türkiye 34.619 çalışanı ile yeni teknolojileri tanıtmayı hedeflemek Türkiye ve hızlandırıcı Türkiye’nin Bir bilgi topluluğuna dönüşmek.

Alarak 353K Km, Durk Telekom Fiber’in fiber altyapısı alanında lider operatörüdür. Türkiye.

READ  Bu çağda Kıbrıs Türk halkına açılmaz ambargo uygulandı

KAYNAK Açık Ağ Vakfı