Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York, ağırlık ayrımcılığını yasaklamaya hazırlanıyor

New York, ağırlık ayrımcılığını yasaklamaya hazırlanıyor

New York, ağırlık ayrımcılığını yasaklayan en büyük ABD şehri olmaya hazırlanıyor.

Perşembe günü, New York Belediye Meclisi, bir kişinin ağırlığını ırk, cinsiyet, yaş, din ve cinsel yönelim ile birlikte ayrımcılığa karşı korunan özellikler listesine ekleyecek bir yasa tasarısını onayladı.

Yasa, işverenlerin ve şirketlerin işe alma, barınma ve halka açık yerlere erişim konularında ayrımcılık yapmasını yasaklamaktadır.

Bitki bazlı bir diyetle 35 pound kaybetmek hakkında bir kitap yazan bir Demokrat olan Belediye Başkanı Eric Adams, tasarıyı imzalamayı taahhüt etmedi, ancak çabayı destekledi.

Bay Adams geçen ay bir basın toplantısında “Kiloları nedeniyle insanlara asla farklı davranmamalıyız” dedi.

51 belediye meclisi üyesinin 44’ü tarafından onaylanan yasa tasarısı, kilo ayrımcılığıyla mücadele için büyüyen ulusal kampanyanın bir parçası. New Jersey’li milletvekilleri Ve Massachusetts Benzer önlemleri düşünün. Michigan ve Washington eyaleti, New York’taki Washington, D.C. eyalet yasa koyucuları gibi bazı şehirler gibi zaten yasaklıyor. Ağırlık Ayrımcılığı Yasasını Düşünün.

Bazı iş dünyası liderleri ve Cumhuriyetçiler, aralarında Catherine S. İşverenlere, düzenleyicilere ve yargı sistemine yük bindirilerek mahkemelere bırakıldı.

Tasarının sponsoru, pandemi sırasında kilo aldığını söyleyen kuzey Manhattan’dan bir meclis üyesi olan Sean Abreu, yasanın daha ağır insanlara saygılı davranma konusunda farkındalık yaratmasını umduğunu söyledi. Belediye başkanının yasayı imzalayacağından emin olduğunu çünkü ofisi ayrıntıları müzakere etmesine yardımcı olduğunu söyledi.

“Bu oylama, ağırlığın bir etken olarak kullanılması nedeniyle işverenlere ve ev sahiplerine karşı açılacak davalar için bir hukuk yolu sağlamaktan daha fazlasıdır” dedi. “Aynı zamanda kilo hakkında nasıl düşündüğümüzle ilgili kültürü değiştirmekle de ilgili.”

Şehir, Central Park’ta 500 “şişman” insandan oluşan bir kalabalığın kurulduğu 1960’lardan beri bir fiziksel aktivite merkezi olmuştur. “Şişman Güç” yazan pankartlar taşıyan grup, savunucuların onlarca yıldır devam ettiğini söylediği ayrımcılıkla ilgili endişelerini dile getirdi.

READ  401(k)'den IRA'ya geçişlerde neden 'radikal bir değişiklik' geliyor olabilir?

Kar amacı gütmeyen bir savunuculuk grubu olan Ulusal Şişman Kabulü Destekleme Derneği başkanı Tigress Osborne, “Obezite ile mücadele sadece kalbimizi kırmakla kalmıyor, cüzdanlarımızı tüketiyor, fırsatlarımızı çalıyor ve yaşamlarımızı kısıtlıyor” dedi. belediye meclisi hukuk projesine ilişkin duruşma.

Fatura Ayrıca boya göre ayrımcılığı yasaklıyor ve ayrı bir yasa tasarısı çıkarıyor. Dövme sahiplerine karşı ayrımcılığın yasaklanması. Bir kişinin boyunun veya kilosunun iş için temel becerileri yerine getirmesine engel olabileceği durumlar da dahil olmak üzere belirli koşullar için istisnalar oluşturur. Örneğin polis memurları ve itfaiyeciler gibi bazı işler, fiziksel gereksinimler Zamanlanmış bir koşu veya 1,8 metrelik bir bariyerin üzerinden tırmanma gibi.

Tasarıya göre, kilo ayrımcılığı şikayetleri, halihazırda ırk, cinsiyet ve hamilelikle ilgili şikayetleri ele alan şehrin İnsan Hakları Komisyonu tarafından soruşturulacak.

A.J. dahil olmak üzere bazı işçiler geçmişte ağırlık ayrımcılığı davaları açmış ancak başarısızlıkla sonuçlanmıştır. New Jersey’de bir otobüs şoförü işini kaybetti Tıbbi muayenede başarısız olduktan sonra New York Şehri itfaiyecisiydi. 30 günde 71 kilo verdiği söyleniyor.

Bir belediye meclisi duruşmasında, New Yorklular ağırlıkları nedeniyle ayrımcılığa uğradıkları konusunda ifade verdiler. New York Üniversitesi’nden bir öğrenci, sınıflarındaki koltukların kendisine küçük geldiğini ve bunun not almasını engellediğini söyledi. Bir Metropolitan Opera sopranosu, yeme bozukluğu geliştirmesi veya bariatrik cerrahi olması için vücut utancı ve baskısıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Osborne Perşembe günü tasarının onaylanmasını kutladı ve dünyanın geri kalanına büyüklük ayrımcılığının “ciddi bir adaletsizlik” olduğu mesajını gönderdiğini söyledi.

“Şimdi, ülke çapındaki milletvekillerinin herkesin ve herkesin yasalar tarafından korunmasını ve fırsat eşitliğini sağlama zamanı” dedi.