Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York City çalışanları modern bir Cava öğle yemeği için 90 dakika kuyrukta bekliyor

New York City çalışanları modern bir Cava öğle yemeği için 90 dakika kuyrukta bekliyor

Midtown’daki öğle yemeği telaşı geri döndü.

Manhattan’ın merkezinde, artık kimsenin çalışmaması gereken bunaltıcı bir yaz gününde, Cava’nın hızlı Akdeniz restoranının önündeki kaldırımda şık bir kalabalık dizildi.

Yunan esinli zincirin Broadway ve 38th Street konumu, bir Big Apple etkileyicisi tarafından şimdi her yerde bulunan bir TikTok reklamında şaka yollu “Manhattan’ın tamamında girilmesi en zor kulüp” olarak selamlandı. Tweet yerleştirme.

Salgını hatırlıyor musun? Midtown restoranlarının tüm hızıyla ne zaman olduğunu hatırlayın? Bunu, onlar için kapının dışındaki bir standda 90 dakikaya kadar bekleyen modern öğle yemeği görevlilerine söyleyin. limonlu tavuk yemekleri.

25 yaşındaki Kathleen Meszkiewicz, The Post’a parlak güneşte terleyerek “Burada yemek almak için bir buçuk saat kuyrukta bekledim.

Müşteriler, ağız sulandıran Akdeniz kaselerinden birini sipariş etmek umuduyla Broadway’de Cava’da 90 dakika ve Manhattan’da 38 dakika kuyrukta bekledi.
Robert Miller
Broadway'de Cava olarak derecelendirildi "Manhattan'ın tamamına girmek zor" Meşhur uzun öğle yemeği kuyrukları yüzünden.
Broadway’deki Cava, meşhur uzun öğle yemeği serileri nedeniyle “Manhattan’ın tamamında girilmesi en zor kulüp” olarak adlandırıldı.
Robert Miller

Cava ilk olarak 2010 yılında piyasaya sürüldü. Rockville, MarylandMarka şimdi Washington, D.C. bölgesinde popüler. Bununla birlikte, son zamanlarda Manhattan’da yeni açılan şubeler, Chipotle’ın pandemi sonrası cevabı veya çeşitli 20 dolarlık doğranmış salata eklemleri haline geldi.

1,1 milyondan fazla görüntülenen TikTok klibinde, 13 $ değerinde sebze, protein ve tahıl karışımına sahip olmayı beklerken, bir saatlik öğle yemeği molalarını feda eden bir yiyecek arayan kalabalığı görülüyor.

Kendin Yap Cava yemekleri falafel, baharatlı kuzu köftesi ve ızgara sebzeler gibi seçeneklerin yanı sıra bir dizi lezzetli sos gibi seçeneklerle o kadar popüler ki, fast food olmayan zincirden öğle yemeği yemeyi umanlar genellikle ön siparişi geçmeye çalışıyor. Cava uygulaması veya web sitesi aracılığıyla. Meslektaşlarıyla birlikte devam etmesi emredilen Miszkiewicz, bu çabaların boşa çıktığını gördü.

Yunan esintili yemek sevenler, restoranın şehir merkezindeki yağlı sosisli sandviçlere ve pizzacılara sağlıklı ve ucuz bir alternatif sunduğu için uzun kuyruklarda beklemekten çekinmediklerini söylüyor.
Yunan esintili yemek sevenler, restoranın Midtown’ın yağlı sosisli sandviçlerine ve pizza eklemlerine sağlıklı ve ucuz bir alternatif sunduğu için uzun kuyruklarda beklemekten çekinmediklerini söylüyor.
Robert Miller

“Yemeklerimizi önceden sipariş ettik. [online] 12:00 için saat 11:30, alma şimdi 12:30 ve bizim hâlâ beklememiz gerekiyor,” dedi iş danışmanı. “Bu can sıkıcı ama yemek buna değer.”

READ  HSBC, iklim değişikliği konusundaki yorumları nedeniyle bankacıyı askıya aldı

Bir restoranın şaşırtıcı popülaritesi, bir restoran için güçlü bir durum oluşturuyor Öğle yemeği saati şehre geri döndü2020 ve 2021’de işgücünün çoğu evde çalışırken (ve yemek yerken) keskin düşüşler yaşadı.

Ancak Broadway Cava’nın genel müdürü Yasmere Mercedes, mağazasının daha fazla işveren haline geldiğinden beri bir sponsorluk patlaması gördüğünü söyledi. Ofislerine dönmeleri gerekiyorbirkaçı bu yılın başlarında karışık bir programda.

21 yaşındaki Mercedes, müşteriler kapıdan içeri koşarken The Post’a verdiği demeçte, “Pandemiden bu yana işin nasıl büyüdüğünü görmek gerçekten harika.” “Aslında şimdi pandemiden önce yaptığımızdan daha fazla para kazanıyoruz.”

Bryant Park yakınlarındaki 42nd Street’teki Cava ve 40th Street’teki Madison Avenue’deki gibi diğer yerler de gün ortası müşterilerinin kalabalığını çekiyor.

Dokuz ila beş yaş arasındaki çocuklar gerçek çalışma hayatlarına uyum sağlamaya devam ederken, birçoğu hayatlarının her dakikasını kullanıyor. öğleden sonra tatili Yemek, içmek ve hatta belki bir aşk ilişkisi kurmak.

Her ikisi de 26 yaşında olan Emily Seitz ve Jill Folger, gece kulübüne benzeyen Kava hattında bir şirket seksiyle flört edip etmedikleri sorulduğunda, “Keşke” dedi.

Müşteriler Cava, Broadway ve 38, New York'ta caddede sıraya giriyor.
Şiddetli yaz sıcaklıkları, Garment Bölgesi’ndeki Broadway ve 38. Cadde’deki Kava şubesine yönelik coşkuyu azaltmadı.
Robert Miller

Siparişlerini ön sipariş veren iş arkadaşlarının en iyileri, toplama kalabalığının bir parçası olarak 15 dakika bekledi.

Ancak, çoğu sadece içeri girip bazı puanlar almaktan memnun görünüyor. iyi akşamlar hayır.

İnşaatta çalışan ve soyadının yayınlanmamasını isteyen 35 yaşındaki Mane, The Post’a “Sıra her zaman çok uzun” dedi. Geçmişte, her zamanki habanero tavuğu kasesi için 45 dakikadan fazla beklerdi, beslemek için sadece 15 dakikası kaldı.

Böyle durumlarda Manny gülerek, “Ofisime döndüm ve fast food yiyorum” dedi.

Benzer şekilde, 29 yaşındaki yazılım uzmanı David Carmichael, The Post’a bir kase falafel ve beyaz peynir beklerken dakikaların geçmesine izin vermediğini söyledi.

Restoranın genel müdürü, sitesinin ülke çapındaki COVID-19 salgınından önce olduğundan daha fazla para kazandığını söyledi.
Restoranın genel müdürü, sitesinin ülke çapındaki COVID-19 salgınından önce olduğundan daha fazla para kazandığını söyledi.
Robert Miller

Ama onun bile sınırları var. “Kapının dışında ne zaman kuyruk görsem, uzaklaşırım” dedi.

Geniş kava hattına bir göz atan ve hemen başka bir yerde yemeyi tercih eden 33 yaşındaki Lauren Vass ve iş arkadaşları için durum böyleydi.

“Uzun zaman oldu ve geri dönmeliyiz. [to work]Şehir merkezinde yaşayan kadınlar için toptancı olarak çalışan Fez inledi.

Diğerleri de benzer şekilde Cava çeteleri tarafından caydırıldı.

Ortak kulüp benzeri bir çizgiye rağmen, çoğu düzenli müşteri, beklerken şirketteki diğer insanlarla duygusal olarak karışmadıklarını veya karışmadıklarını itiraf etti.
Ortak kulüp benzeri bir çizgiye rağmen, çoğu düzenli müşteri, beklerken şirketteki diğer insanlarla duygusal olarak karışmadıklarını veya karışmadıklarını itiraf etti.
Robert Miller

30 yaşındaki model Margaret Derby ile birlikte uğrayan 37 yaşındaki Megan Neville, “Ben sıradaki biri değilim” dedi.

Derby, “İyi yemek,” dedi. Ama TikTok gece kulübü [aspect] benim değil. “