Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

New York'ta araç paylaşımı, taksiciler vergi artışına hazırlanıyor

New York'ta araç paylaşımı, taksiciler vergi artışına hazırlanıyor

metro

Sizi iki kere gezmeye çıkarmak üzereyiz!

The Post'un edindiği bilgiye göre, Big Apple'daki taksiciler yıllardır sessizce tıkanıklık ücreti ödüyorlar ve şimdi de bu yaz tam bir fiyatlandırma planı yürürlüğe girdiğinde başka bir ücretin uygulamaya konacağı öğrenildi.

Çifte nakit kapma, birçok seyahate 5 dolardan fazla katkı sağlayabilir ve sürücüler gelirlerinin çökmek üzere olmasından korkuyor.

Çifte nakit kapma, birçok seyahate 5 dolardan fazla para kazandırabilir. Reuters

22 yıldır bir hack operasyonunu yöneten iki çocuk babası Destiny Maduka, “Yıllar önce uygulamaya koydukları sistem işlere zarar veriyor. Şimdi daha da kötüleşecek” dedi.

“Ekledikleri şey bizi öldürecek.”

2019'dan bu yana, her sarı taksi yolculuğundan 2,50 ABD doları tutarında trafik sıkışıklığı ücreti alınırken, Uber ve Lyft gibi uygulama tabanlı araç hizmetlerini kullanan yolculuklardan 2,75 ABD doları tutarında trafik sıkışıklığı ücreti alınıyor.

Ücretler, 96th Street'in güneyindeki Manhattan'da başlayan, biten veya seyahat eden, paylaşılmayan tüm yolculuklar için geçerlidir.

Şimdi, tartışmalı yeni trafik sıkışıklığı fiyatlandırma planının son aşaması, geleneksel taksilere 1,25 dolar, uygulama tabanlı yolculuklara ise 2,50 dolar ek ücret uygulayacak.

Bu, Manhattan'ın etkilenen bölgelerinde başlayan veya bu bölgelerden geçen bir yolculuk için toplam 5,25 ABD dolarına kadar ücret alınmasına neden olabilir.

Tıkanıklık fiyatlandırmasının son aşamasının Haziran ortasında başlaması planlanıyor ve bu, gündüz saatlerinde Manhattan'a 60. Cadde'nin altından giren tüm arabalara resmi olarak 15 dolarlık, hararetle tartışılan bir artış uygulayacak.

Bir MTA sözcüsü Cuma günü The Post'a verdiği demeçte, taksilerin 15 dolarlık ücret ödemesine gerek olmayacağını, ancak yolcuların belirlenen bölgeleri geçen herhangi bir yolculuk için daha küçük, çift varil yolculuk ücretini fatura edeceklerini söyledi.

READ  J&J birimi, 8,9 milyar dolarlık talk anlaşmasını takip etmek için ikinci iflas başvurusunda bulundu
New York City'de penceresinde trafik sıkışıklığı fiyatlarını öngören bir tabela bulunan bir Uber arabası
Tıkanıklık fiyatlandırmasının son aşamasının Haziran ortasında başlaması planlanıyor ve bu, Manhattan'a gündüz saatlerinde 60. Cadde'nin altından giren tüm arabaların geçiş ücretinde 15 dolarlık bir artışla sonuçlanacak. Christopher Sadowski

Sürücüler, pandemi sonrası hâlâ kendine ayak uydurabilen bir sektör için çok katmanlı ücretlendirmenin zor olacağını söylüyor.

Maduka, artan baskının kendisini “New York'tan kaçmak” istemesine neden olduğunu söyledi.

Gülerek “New York artık bizim gibilere uygun değil” dedi.

Başka bir taksi şoförü Abdul Isaiah ise 2019 ek ücretinin etkilerini hâlâ hissettiğini söyledi.

Dört çocuk babası evli adam, gazeteye şunları söyledi: “Müşterilerimi kaybettim ve onları bir daha geri alamadım. Bugün bile müşteriler bunun hakkında konuşuyor çünkü onlar da öyle hissediyor.”

“Başka bir yasa çıkaracaklarını duydum ve biz hâlâ son yasadan şikayetçiyiz. Bunun o zaman da doğru olduğunu düşünmüyordum, şimdi de öyle olduğunu düşünmüyorum.”

The Post'un Cuma günü iletişime geçtiği Uber sürücülerinin çoğu yorum yapmayı reddetti ancak adını paylaşmak istemeyen bir kişi, kârlılıklarına yönelik artan baskıya katlanmanın zor olacağını söyledi.

Sürücü, “Genel olarak çok fazla para kazanmıyoruz ve bu Uber sürücüleri için kötü olacak. Daha az yolcumuz olacak” dedi.

Ücretlere rağmen araç paylaşımı devi Uber, Big Apple'ın trafik sıkışıklığı ücreti önerisini özür dilemeden destekledi.

“Seyahat sürelerini yavaşlatan ve yolcuları ve sürücüleri sinirlendiren trafik sıkışıklığı iş açısından kötüdür. Aslında en büyük şehirlerimiz, güçlü toplu taşıma seçeneklerinin günlük ulaşımın omurgasını oluşturduğu şehirlerdir. Şirket blog yazısı geçen yıl.

MTA Cuma günü gazeteye, mevcut taksi ücretlerinin toplu taşımayı geliştirmek için harcanan otorite için büyük miktarda para topladığını söyledi.

Ücretlerin 2019'dan 2023'e kadar yaklaşık 1,5 milyar dolar topladığını ve MTA'nın metro iş planına ve giden tren hizmetine aktarıldığını söylediler.

New York Eyaleti Yasama Meclisi, tıkanıklık fiyatlandırma planını 2019'da yasalaştırarak, programın, şehrin toplu taşıma sistemindeki günlük yaklaşık 4 milyon yolcuya daha iyi hizmet vermesine yardımcı olmak için iyileştirmelere fon sağlamak üzere yıllık 1 milyar dolar toplaması gerektiğini şart koşuyor.

READ  Hisse senetleri rekor seviyelere yükselirken Dow Jones 40.000'e dokundu

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/03/29/us-news/nyc-rideshare-taxi-passengers-brace-wallets-for-tax-hike/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın