Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nick Cave kiliseye giderek ve muhafazakar olarak “insanlarla dalga geçiyor”

Nick Cave kiliseye giderek ve muhafazakar olarak “insanlarla dalga geçiyor”

Haberler

12 Nisan 2023 | 19:26

Avustralyalı rockçı Nick Cave, “insanlarla sikişmeye” yönelik modern yaklaşımının kiliseye gitmek ve muhafazakar olmaktan ibaret olduğunu söyledi.

Şarkıcı-söz yazarı dedi UnHerd podcast sunucusu Freddy Sayers geçen hafta punk rock akranlarından her zaman farklı olduğunu çünkü “düzenle” savaşmaktansa kalabalığı kızdırmakla daha çok ilgilendiğini söyledi.

“Hiç böyle olmamıştım. Arkadaşlarımı ve izleyicilerimi kızdırmakla çok daha fazla ilgileniyordum ve sinirlendirmekten kastettiğim, onların hayal güçlerini harekete geçirmek, bir şeyler hakkında düşünmelerini sağlamak ve onlara meydan okumak. şeyler ve bu tür şeyler,” dedi Cave.

Bende o siyasi öfke yoktu. Ama farklı seviyedeki, farklı türden insanlarla “Kral” ile daha çok ilgileniyordum. Ve meslektaşlarımla her zaman anlaşmazlık içindeydim, derdim.

Cave’in anı kitabı “İnanç, Umut ve Altar” hakkında bir sohbet sırasında – rock ikonunun erken çocukluğundan günümüze yaşamının bir yansıması ve “son yıllardaki dramatik dönüşümü” olarak tanımlanan Sayers, ona bunu nasıl taşıdığını sordu. geleneğini kariyerinin 50. yılı olan 2023’e taşıyor.

Bad Seeds kaptanı, “Muhafazakar olun,” diye yanıtladı ve canlı izleyicilerden yankılanan kahkahalara neden oldu.

“Bu bugün eşdeğer mi?” Tekrarla derler.

Nick Cave, modern “insanlarla dalga geçme” yolunun kiliseye gitmek ve muhafazakar olmaktan ibaret olduğunu söyledi.
Unherd/YouTube

Keef, “Evet, kiliseye git ve muhafazakar ol” diye yanıtladı.

Performanslar sırasında kendini yere atması ve çığlık atmasıyla ünlü olan Keef, 70 dakikalık röportajın başında inançlarında muhafazakar bir yanı olduğunu ancak “ihtiyatlı” kelimesini kullandığını söyledi.

“Kesinlikle, ilk günlerde aldığım benzer bir neşe var, bu günlerde insanlarla bir dereceye kadar kral gibiyim. Diğer insanların beklentilerinin dışında yaşamanın enerji verici bir yanı var” dedi.

Keef, son on yılda dünyayı farklı görmeye başladığını ve yedi yıl içinde iki çocuğunu kaybettikten sonra giderek daha suskunlaştığını söyledi.

READ  Taylor Swift'in yeni albümü "The Tortured Poets Departmanı"nın önümüzdeki nisan ayında çıkması planlanıyor.
Keef, UnHerd sunucusu Freddy Sayers’a her zaman “arkadaşlarımı sinirlendirmekle” ilgilendiğini söyledi.
Unherd/YouTube

Rock’çı, UnHerd röportajı sırasında değindiği iptal kültürü, politik doğruluk ve muhafazakar ideallere karşı defalarca konuştu.

65 yaşındaki rock’çı, genel olarak sanatın üzerine “ıslak bir battaniye” atıldığını ve başkalarını gücendirme endişesi duymadan iş üretmeyi imkansız hale getirdiğini söyledi.

“İnsanların ‘Bunu söyleyemezsin’ demesinden bıktım. Bence öyle ama bunu söyleyemem. Bu ruh halini nasıl yansıtıyor ama bunun doğru olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Söyleyemeyeceğin şeyler olduğunu düşünmüyorum. Sadece belli türde şeyler söylemenin sonuçlarına katlanmak zorundasın. Bu acımasız, affetmez ve adaletsiz. Ve böyle şeylerin olduğunu görmek üzücü.”


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/04/12/nick-cave-f-ks-with-people-by-going-to-church-and-being-conservative/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site %20 düğmeleri

Paylaşım URL’sini kopyalayın