Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nigel Farage yarışmacının ırkçı hakaretlerine itiraz etti

Nigel Farage yarışmacının ırkçı hakaretlerine itiraz etti

BBC, Farage’ın yorumları hakkında Bay Parker’la temasa geçti ancak kendisi yorum yapmak istemedi.

Channel 4 News, “katı ve tarafsız gazeteciliğine” sadık kaldığını belirterek, Parker’la ilk kez İngiliz Reform Partisi’nin genel merkezinde karşılaştıklarını ve kendisine herhangi bir para ödemediklerini de sözlerine ekledi.

Bay Farage’a daha sonra Birleşik Krallık Reform Partisi adaylarının yaptığı diğer yorumlar soruldu.

Derbyshire Vadileri’nde bulunan Edward Oakenfull, kitabın Ockenful, sosyal medyada Sahra altı Afrikalıların IQ’su hakkında saldırgan yorumlar yayınladı. Ockenful BBC’ye yorumlarının “bağlamının dışına çıkarıldığını” söyledi.

Barnsley North’un adaylarından Robert Lomas’ın, siyahların “inmesi” gerektiğini söylediği bildirildi. [their] Tembel eşekler” ve “vahşiler gibi” davranmayı bırakın. Yorumlar The Times tarafından 8 Haziran’da yayınlandı ve Reform, bunların “bağlam dışı kısmi alıntılar” olduğunu ve yanıt vermek için daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğunu iddia etti.

Southend East ve Rochford bölgesinde duran Lesley Lilly’nin, küçük teknelerle gelen insanları “pislik” olarak nitelendirdiği ve şunu eklediği bildirildi: “Umarım aileleriniz soyulur, dövülür veya saldırıya uğrar.”

Farage, söz konusu adayları reddettiğini belirterek, “Onlarla hiçbir ilgim olmasını istemiyorum” dedi.

“Tüm partilerde kötü ve yanlış şeyler söyleyen insanlar var” dedi ve bunun kısmen başbakanın Temmuz ayındaki sürpriz genel seçim çağrısından sonra hızlı bir şekilde aday bulma zorunluluğunun bir sonucu olduğunu söyledi.

Bay Lilley’in adı artık partinin web sitesinde seçim bölgesinde Birleşik Krallık Reform adayı olarak geçmiyor, ancak Bay Oakenfull ve Bay Lomas’ın isimleri verildi.

BBC, partinin üç adaydan desteğini resmi olarak çekip çekmediğini doğrulamak için Islah Partisi ile temasa geçti.

Ancak bunların sandıkta görünmesini engellemek için artık çok geç.

Yeşiller Partisi eşbaşkanı Adrian Ramsay’a, aralarında Hamas’ı II. Dünya Savaşı’ndaki Fransız Direniş savaşçılarıyla kıyaslayan bazı adayların Gazze’deki çatışmayla ilgili yaptığı yorumlar da soruldu.

READ  Charles Soubrage: Fransız seri katil "Yılan" Nepal hapishanesinden serbest bırakıldı

Bay Ramsay, bu görüşleri desteklemediğini belirterek, herhangi bir kaygının “parti içindeki doğru kanallar aracılığıyla gerektiği gibi araştırılacağını” ve bu kanalların liderlikten ayrı olduğunu söyledi.

“Maalesef tüm partilerin bu seçimlerde seçilmiş ama artık ilerleyemeyen adayları var” dedi.