Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nintendo Hacker’ı Gary Bowser hapisten çıktı

Fotoğraf: Nintendo Live

Nintendo korsanı Gary Bowser’ı hatırlıyor musunuz? Önceki güncellemede, Switch sahiplerinin sistemlerine girip korsan oyunlar oynamasına izin veren Team Xecutor’a dahil olduğu için üç yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldığı ve 15 milyon dolara yakın para cezasına çarptırıldığı ortaya çıkmıştı.

Bir güncellemede, hüküm giydiği sırada 51 yaşında olan Kanada vatandaşı ABD federal hapishanesinden kısmen iyi hal bağı ile erken serbest bırakıldı ve Kanada’ya dönecek.

Bowser, kendi ülkesinde sabit bir gelir kaynağı bulabilirse, video oyunu devi aylık brüt gelirinin “yüzde 25 ila 30’unu” alabilecekken, Nintendo’ya 10 milyon dolar tazminat ödemeye devam edecek. Şimdiye kadar sadece 175 $ ödedi.

Bunun tam olarak ödenmesi muhtemel olmasa da, Nintendo’nun avukatı daha önce şirketin diğer Switch bilgisayar korsanlarına nasıl “mesaj göndermek” istediğini açıklamıştı:

“Bu bizim için çok önemli bir an. Nintendo ve Nintendo ekosistemini destekleyen video oyunları satın alıyor ve insanları gülümseten oyunlar. Bu nedenle Nintendo sistemlerindeki oyunların çalınmasını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”