Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dark ve Darker’ın hukuki anlaşmazlığı, Nexon’un dava açmasıyla devam ediyor

Dark ve Darker’ın hukuki anlaşmazlığı, Nexon’un dava açmasıyla devam ediyor

Nixon, Ötesinde Yayıncı akçaağaç hikayesi ve hit indie oyununun geliştiricisi Ironmace Games’e karşı bir dizi yasal işlemde yer alan diğer çevrimiçi oyunlar daha koyu ve daha koyu. Çatışma bir polis baskını, oyunun Steam’den kaldırılması ve torrentin geliştirici tarafından dağıtılmasıyla sonuçlandı. Yeni bir dava ile bu çetrefilli mücadele henüz bitmemiş gibi görünüyor.

daha koyu ve daha koyu ilk olarak 2022 yılında oyun testi için kullanıma sunulan bir fantezi oyunudur. Oyuncular, barbar veya büyücü gibi tipik fantezi sınıflarının rolünü üstlenir, ardından hain iskeletler ve diğer oyuncuların saldırısı altında fantezi zindanlarından geçerler.

oyundan zevk aldım Oyun testleri sırasında dikkatancak Ironmace, Nexon’un bu konudaki iddialarıyla engelleniyor daha koyu ve daha koyu Çalınan kod ve varlıklardan oluşturuldu. Ironmace, Nexon tarafından dava edildi; Martta , Nexon durdurma, vazgeçme ve DMCA’nın yayından kaldırılması için başvuruda bulundu bu, Ironmac’ın görevden alınmasına yol açtı daha koyu ve daha koyu Steam’den. Ironmace zamanından önce konuşlandırıldı, ardından geri çekildi. 500.000 $ hedefiyle GoFundMe Geliştirme sırasında yasal ücretleri karşılamak ve personel maaşlarını ödemeye devam etmek daha koyu ve daha koyu. Ironmace, Steam aracılığıyla planlı bir oyun testi gerçekleştiremediğinden, Geliştirici, oyunu torrent üzerinden kullanılabilir hale getirdi yerine.

Şimdi Nexon, telif hakkı ihlali iddiasıyla Ironmace’e karşı dava açıyor. Nixon iddiaları daha koyu ve daha koyu Kısmen yayıncının projelerinden birinden oluşturulmuş, 2021’de “P3” olarak ilan edildive bu p3 f daha koyu ve daha koyu Hemen hemen aynı oyun. Nexon geliştiricileri, bir stüdyo olan Ironmace’in bir parçası olmaya devam edecek kendini tarif ediyor “Oluşturulmasına yardım ettiğimiz sömürücü ve açgözlü uygulamalardan hayal kırıklığına uğramış, deneyimli oyun geliştiricilerinden oluşan eğlenceli bir grup.”

Nixon, 14 Nisan’da ABD’nin Washington Batı Bölgesi Bölge Mahkemesinde jürili yargılama talebiyle dava açtı.

Polygondotcom tarafından Scribd’de Nexon Korea Corporation – Ironmace Co., Ltd.

Nexon’un şikayeti, Ironmace geliştiricisi Ju-Hyun Choi ve Ironmace CEO’su Terence Seungha Park’ın isimlerini içeriyor. Nixon, şikayetinde Choi’nin eski bir Nixon çalışanı ve P3 projesinin yöneticisi olduğunu söyledi. Choi’nin “P3 proje ekibinin üyelerini P3’ü Nexon dışında yeniden oluşturmaya çağırdığı” iddia ediliyor; “Park dahil P3 ekibinin neredeyse yarısını başarıyla işe aldı”; ve “11.602 P3 proje dosyasını Nexon’dan kendi sunucularına aktardı.”

Nixon, bunun Ironmace’e büyük bir avantaj sağladığını söylüyor daha koyu ve daha koyugelişim:

Sıfırdan P3 karmaşıklığına sahip bir video oyunu geliştirmek genellikle önemli miktarda zaman alırken, Ironmace, Ironmace kurulduktan sadece on ay sonra P3 için “Dark and Darker” olarak yeniden adlandırılan bir demo yayınlayabildi. Sanıkların Dark and Darker’ı bu kadar çabuk serbest bırakabilmelerinin nedeni, Nexon ticari sırlarını çalarak kendilerine verilen avantajdan yararlanmalarıydı – yirmiden fazla kişiden oluşan bir ekibin Nexon hesabı üzerinde on bir ay çalışmasını gerektiren ticari sırlar. .

Dava ayrıca P3’ün varlıklarını karşılaştırır ve Karanlık ve karanlık Sandığın açılışının animasyonu ve oyuncu üzerinde bir iksirin konumu gibi.

Nexon, dağıtımı önlemek için ihtiyati tedbir istiyor daha koyu ve daha koyu ve zararlardan belirsiz bir parasal muafiyet. Çatışma boyunca Ironmace, tüm kodun şirket içinde yazıldığını ve çoğu varlığın Unreal Engine Marketplace’ten satın alındığını söyleyerek masumiyetini korudu.

Devamını oku

READ  Apple, iOS 17, iPadOS 17 ve macOS Sonoma Betas'ı ücretsiz yapıyor