Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nokia ve Durk Telecom, Türkiye’de 25G PON teknolojisini başarıyla test etti, evrime erişti

Espoo, Finlandiya – Nokia ve Türk Telekom, Türkiye’nin ilk başarılı 25G PON testini tamamlayarak ülkenin en hızlı fiber ağına dönüştürdü. Türk Telekom Ankara Keşif Merkezi’nde gerçekleştirilen laboratuvar testi, dalga boyunda 20Gbps rüzgar yönü hızına ulaştı.

Türk Telekom, akıllı şehir, ofis ve ev hizmetlerini desteklemek için süper hızlı hizmetlerin nasıl sunulacağını araştırıyor.

Durk Telekom CTO’su Yusuf Cross, “Amacımız müşterilerimize ve kurumsal müşterilerimize hızlı ve yüksek verimli teknolojilerle en iyi kalitede hizmet sunmaktır. Nokia ile test ettiğimiz 25G PON çözümü, mevcut GPON ağlarının bant genişliğinin yaklaşık 10 katına ulaşıyor. Testlerimiz, 16K TV, 3D 360 derece videolar ve artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimleri gibi gelecek hizmetler için en iyi kaliteyi destekleyecek olan 20 Gbps aşağı akış ve 9.1 Gbps yukarı akış gösterdi.

Nokia Türkiye Genel Müdürü zgür Erzincan, “Küresel fiber yatırımı, yüksek hızlı şebekelerin getirdiği rekabet avantajının öneminin altını çiziyor. Nokia, 10Gb / s Simetrik PON’un ön saflarında yer alır ve 25G hızlarına sorunsuz dönüşüm sunan tek üreticidir. Nokia’nın Quillion yonga setinden güç alan, Türkiye’nin ilk 25G PON ağını sağlayan ve müşterilere Türkiye’nin en büyük fiber (FTTH) ağı üzerinden yüksek hızlı geniş bant sağlayan üç nesil PON teknolojisinin tümünü aynı anda uygulamak için Türk Telekom’u desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

READ  George R. "Türk" Berkeley, 62