Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Adaları nüfusunun yüzde 78’i tam aşılı

S.Sağlık Bakanı Jamel Robinson, Turks ve Caicos Adaları nüfusunun yüzde 8’inin aşılandığını söyledi.

22 Kasım 2021 Pazartesi günü Grand Durk Meclis Binası’nda konuşan Robinson, bugüne kadar toplam 56.663 doz verildiğini ve 29.339’unun Covit-19 aşısının ilk dozunu aldığını söyledi. Uygun sakinlerin yüzdesi ve 27.324 kişi, nüfusun %78’i olan tam aşılıdır.

“Bu hepimizin gurur duyması gereken bir başarı. Ancak hak eden nüfusun %80’inden fazlasına sahip olana kadar dinlenmemeliyiz” dedi. “Hükümet, COVID-19 aşısının tüm TCI sakinleri için erişilebilir olmasını sağlamaya kararlıdır ve bu, özel sektör ve Outreach ile ortaklaşa yapılır.”

Robinson, 7 Kasım 202 itibariyle 2.923 takviye dozunun uygulandığını söyledi.
“Bu, topluluklarımızdaki en savunmasız insanların bu virüsten korunmasını sağlayacak. Şu anda aşının beşinci taksitini kullanıyoruz” diye ekledi. Destek programını 6 ay önce son aşı dozunu almış 18 yaş üstü uygun sakinleri kapsayacak şekilde genişletmek için yakın zamanda duyurulan yeni politikayla, bu bireyleri gönüllü olmaya ve sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantı kurmaya teşvik ediyorum. .

Turks ve Caicos Adaları, 128’i ilk dozu ve 698’i ikinci dozu olmak üzere 12-15 yaş arası çocuklara aşı yapmaya başladı.

Robinson, “Bu yaşta kapsama alanı düşük olduğu için, ebeveynleri çocuklarını aşılamayı düşünmeye teşvik ediyorum. Hepimiz çocuklarımızı okulda güvende tutmak ve olumlu olayların riskini en aza indirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Bu yaştaki okul sistemleri,” dedi. .

Ada bazında şu şekilde bir dağılım Sağlık Bakanı tarafından bildirildi; Tuz K66; Büyük Dirk 3.294; Güney Caicos 738; Orta Caicos ve Kuzey Caicos 709; Parrot K261 ve Providentials 22, 256.

Robinson, “Günlük vakaları görmeye devam ederken, Sağlık Bakanlığı TCI içinde yaşayan herkesin sağlığını ve esenliğini sağlamayı taahhüt ediyor ve riski azaltmak ve daha fazla yayılmayı önlemek için katı halk sağlığı önlemleri uygulamayı hedefliyor.” dedi.

READ  The Shore Club Turks and Caicos İnsan Kaynakları Direktörü Danitra Clare Atandı

Topluluk testinin, tüm adalarda temel lider personelin gönüllü olarak test edilmesi ve test edilmesiyle devam ettiğini söyledi.

TCI’deki tüm bireyler, tüm adalarda Temel Sağlık Hizmetleri Departmanı tarafından sunulan ücretsiz Hükümet testinden ve tüm özel sektör tıp kliniklerinde mevcut olan ücretsiz toplum tarama testlerinden yararlanmaya teşvik edilmektedir. Durumunuzu bilmek güzel. Hükümet-19 işaretleri var – yardım hatlarını arayın “diye ekledi.

Departmanın üst düzey yönetici kadrosu, uygulanacak kılavuzları ve bu proje faaliyetlerini ve önerilen projeleri görüşmek üzere geçen ay bir araya geldi.