Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Öğrenciler Turks & Caicos Vali Yardımcısı ile görüştü

Öğrenciler Turks & Caicos Vali Yardımcısı ile görüştü

Öğrenciler ve ekip, Spirit of Bermuda ile Turks & Caicos’a gittikten sonra, Vali Anya Williams’ı ziyaret ettiler ve adada keyifli vakit geçirdiler ve Cockburn Kasabası, Deniz Feneri ve Tuz Müzesi gibi turistik yerleri ziyaret etme fırsatını yakaladılar. Hatta daha fazla.

‘Mary Prince’in Ardından’ başlıklı gezi – Bermuda tarihçisi Dr. Daha önce PerNews’e açıklayan Theodore Francis’in derslerini ve bakış açılarını içeriyor, “Bu, ticaret ve sosyal ilişkilerin yanı sıra kölelik ve hareket ve toplumla ilgili. Bermuda’da doğmuş, Turks ve Caicos’a nakledilen köleleştirilmiş bir Bermudalı Siyah Bermudalı kadın, geri döndü. Bermuda, Antigua’ya nakledildi ve sonunda İngiltere’ye gitti.” Mary Prince’in hikayesini kullanıyoruz.

Bir öğrenci, “ Turks ve Caicos gezimiz bilgilendirici ve aydınlatıcı oldu. Mary Prince’in izinden gitmek niyetiyle geride bıraktığı mirası ve hem Türkler hem de Bermuda için önemini öğrendik. İki ada arasındaki zengin kültürel ve tarihi bağlantıları daha iyi anlama fırsatı bulduğum için çok minnettarım.

Başka bir öğrenci, “Bütün bu gezi hiç hayal etmediğim bir macera gibi geldi. Dr. Francis ile derslerimiz heyecan verici ve eğiticiydi ve Mary Prince ve köleliğe bakış açısı benim için yeniydi ve beni asla yapamayacağıma inandığım şekillerde düşündürdü. Hepsi bir arada.” , Farklı insanlarla tanışmaktan yelkene kadar seyahatin her yönünü sevdim ve Bermuda ruhunda yelken açma şansım olmasını umuyorum.

DCI Hükümet Teo

WhatsApp'ta paylaş Paylaşmak

hakkında daha fazla bilgi edinin

#CaribbeanRelations #MaryPrinceSail #TurksAndCaicos

Tip: Bütün haberler


READ  Fenerbahçe Bjelica, Zegiri'nin ameliyat olduğunu açıkladı