Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

O’Hare haberleri: United Flight 1930, havaalanından kalktıktan kısa bir süre sonra kuşlara çarptı. Motor yangınına tanık raporu

O'Hare haberleri: United Flight 1930, havaalanından kalktıktan kısa bir süre sonra kuşlara çarptı.  Motor yangınına tanık raporu

Chicago (WLS) – Havacılık yetkilileri, Cuma sabahı O’Hare Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan bir uçağın bir kuşa çarptığını söyledi.

Bir FAA sözcüsü, United Flight 1930’un kalkıştan kısa bir süre sonra uçağa çarptığında Miami’ye gitmek üzere olduğunu söyledi. Uçak daha sonra havaalanına geri döndü ve saat 11:15 civarında olaysız bir şekilde indi.

Tanık Alison Duchen, “Pencereden dışarı baktım ve uçağı gördüm ve jet motorunun yandığını ve ondan gelen sesin çok yüksek olduğunu görebiliyordunuz” dedi.

izle | Elmhurst üzerinde uçağın motorundan çıkan alevleri gösteren video

Duchenne, Elmhurst’te çalışırken patlama ve çatırtı sesleri duyduğunu ve sol motordan alevler çıktığını gördüğünü söyledi.

“Ani panik ve şok” dedi. “Hiçbir şeyi kaydetmek için telefonuma ulaşamadım çünkü nereye gittiğini veya nereden geldiğini anlamaya çalışmaktan, bakmadan duramadım. Bunu görmek çok korkutucuydu.”

Chris McCullough, Pensenville’deki havaalanının güneyinde yaşıyor ve ayrıca bir motor yangını gördü.

McCullough, “Bu patlamayı duyduk. Evi sarstı” dedi. “Zaten altın alevler yakıyordu, saniye saniye değişerek. Bir saniye bir alev çıkacaktı, sonra bir saniye durmayacak ve sonra tekrar tutuşacaktı.”

United bu öğleden sonra bir bildiri yayınladı:

“United 1930’ların uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra bir kuş çarpmasının ardından Chicago’ya döndü. Uçak güvenli bir şekilde indi ve yolcular kapıya indi. Bu uçuşa yeni bir uçak atadık ve yakında yola çıkması bekleniyor.”

Görgü tanıkları, mürettebatın ve yolcuların güvende olduğu için minnettarlıklarını dile getirdiler.

Goshen, “Daha önce böyle bir şey görmek şok oldu, ancak gemideki herkesin iyi olmasına sevindim.” Dedi.

McCullough, “Yalnızca bu yolculara yardım etmekle kalmadılar, o uçağı güvenli bir şekilde geri aldıklarında yerdeki insanlara da yardım ettiler.” Dedi.

Federal Havacılık İdaresi olayı araştırdığını söyledi. Yaralanmalar bildirildi.

READ  Nasdaq'ın Temmuz'dan bu yana en iyi gününü kaydetmesinin ardından hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi

Telif hakkı © 2022 WLS-TV. Tüm hakları Saklıdır.