Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Omid Scobie’nin kitabında Kate ve Charles’a ‘kraliyet ırkçıları’ denilirken Harry ve Meghan sessiz kalıyor – En son

Omid Scobie’nin kitabında Kate ve Charles’a ‘kraliyet ırkçıları’ denilirken Harry ve Meghan sessiz kalıyor – En son

TV sunucusu Piers Morgan, öfkenin merkezinde yer alan kraliyet ailesinin iki üyesinin kimliğini belirleme kararını savundu ve bu kişilerin ırkçılıktan suçlu olmadıklarının “kesinlikle açık” olduğunu söyledi.

Prens Harry ve Meghan, Omid Scobie’nin kitabının Hollandaca çevirisinin ardından henüz sessizliklerini bozmadılar oyun bitti Irksal kavganın merkezinde kraliyet ailesinin iki üyesinin olduğu tespit edildi.

Kral Charles ve Galler Prensesi, Prens Harry ve Meghan’ın oğlu Archie’nin doğmadan önce ten rengi hakkında soru sormakla suçlanan iki kraliyet üyesi olarak adlandırıldı.

Bu iddiaları ilk kez 2021’de Oprah ile yaptıkları röportajda dile getiren Sussex’ler, şu ana kadar durum hakkında sessiz kaldı.

TV sunucusu Piers Morgan, öfkenin merkezinde yer alan kraliyet ailesinin iki üyesinin kimliğini belirleme kararını savundu ve bu kişilerin ırkçılıktan suçlu olmadıklarının “kesinlikle açık” olduğunu söyledi.

Endgame’in Hollandaca versiyonu raflardan çekildi ve isimlerin yer aldığı baskı, yayıncı tarafından “çeviri hatası” olduğu gerekçesiyle reddedildi.

dedi Bay Scobie Haber gecesi Özür dilemesine gerek yoktu çünkü hâlâ ne olduğunu bilmek istiyordu.

“Yazdığım ve imzaladığım kitapta isim yoktu” dedi.

1701440686

Prens Harry neden babasını savunmak için konuşmuyor?

Kraliyet yazarı Omid Scobie’nin yeni kitabı oyun bitti Bu durum, kraliyetteki ırksal bir tartışmanın merkezinde oldukları iddia edilen Kral Charles ve Prenses’in kendilerini Galli olarak tanımlamaları konusunda tartışmalara yol açtı.

Kitabın Hollandaca tercümesinde çiftin, Prens Harry ve Meghan’ın oğlunun doğmadan önce ten rengi hakkında soru sormakla suçlanan kraliyet ailesinin üyeleri olduğu belirtiliyor.

Ancak iddiaları ilk kez 2021’de Oprah ile yaptıkları röportajda dile getiren Sussex’ler, bu açıklama karşısında sessiz kaldı.

Harry’nin biyografisini yazan Angela Levin, çiftten neden hiçbir haber gelmediğini sorguladı ve olaya ne ölçüde karıştıklarını belirlemeye yönelik testin Bay Scobie’yi dava edip etmeyeceklerini görmek olduğunu söyledi.

Aşağıdaki bağımsız parçanın tamamını okuyun:

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 14:24

1701442237

İZLE: Piers Morgan, Omid Scobie’nin ‘Oyunun Sonu’ kitabında adı geçen kraliyet ırkçısı olduğu iddia edilenlerin isimlerini veriyor.

Kral Charles ve Galler Prensesi Çarşamba günü, Prens Harry ve Meghan’ın oğlunun doğmadan önce ten rengi hakkında soru sormakla suçlanan kraliyet ailesi üyeleri olarak adlandırıldı.

Tanıtımı buradan izleyebilirsiniz:

Piers Morgan, Omid Scobie’nin kitabında adı geçen kraliyet ırkçısı olduğu iddia edilenleri ‘oyun sonu’ olarak adlandırıyor.

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 14:50

1701440437

Omid Scobie kimdir?

Omid Scobie, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 42 yaşında bir İngiliz gazetecidir.

Galler’de doğup Oxford’da büyüdüğü, daha sonra Londra Sanat Üniversitesi Londra İletişim Okulu’nda gazetecilik eğitimi aldığına inanılıyor.

Kariyerinin başlarında Heat ve US Weekly gibi yayınlarda ünlülere yer vermişti. Sonunda Harper’s Bazaar’a baş editör olarak katıldı ve bugüne kadar bu görevini sürdürüyor.

Prens Harry, Meghan’la çıkmaya başladığında beş yıldır kraliyet işlerini takip ediyordu.

Omid Scobie, Hollanda kitabında adı geçen iki “ırkçı kraliyet mensubu”ndan özür dilemeyi reddediyor.

(BBC Haber Gecesi)

Bay Scobie ilk kitabı Özgürlük Arayışında Caroline Durand’la birlikte yazdı. 2021’de çıkan kitap, Sussex Dükü ve Düşesi’nin samimi bir portresi.

Yıllar geçtikçe Scobie, Sussex Dükü ve Düşesi hakkındaki olumlu haberlerinden dolayı “Meghan’ın sözcüsü” olarak anıldı.

Ancak defalarca Sussex’lerin dostu olmadığını söyledi. Paris Match’e verdiği röportajda “Ben onların arkadaşı değilim ve hiçbir zaman da olmadım” dedi.

Ancak 2020 yılında Bay Scobie, Meghan’ın kraliyet ailesiyle olan son ilişkisini sonlandırdığında onunla “veda kucaklaşmasını” paylaştığını ve Meghan Kanada’ya gitmeden önce olayı haber yapmak üzere davet edilen üç gazeteciden biri olduğunu yazdı.

Endgame’de Bay Scobie, Megan’ın sosyal medya üzerinden tehdit aldığını öğrendikten sonra kendisiyle kişisel olarak iletişime geçtiğini açıkladı.

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 14:20

1701438637

Scooby güvenilmez bir anlatıcı mı?

Kraliyet yazarı Omid Scobie’nin yeni Endgame kitabıyla ilgili tartışmalar devam ederken, bazıları onun anlatıcı olarak güvenilirliğini sorguladı.

Ancak Hugo Vickers, Bay Scobie’nin kitabının “yanlışlıklar ve çarpıtmalarla dolu” olmasının şaşırtıcı olmadığını söylüyor.

Aşağıdaki makalenin tamamını okuyun:

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 13:50

1701436842

Endgame yazarlarının Kral ve Kate’i kraliyet ‘ırkçıları’ olarak damgalamasının ardından Charles, Cop28’de ilgi odağı oldu

Kral Charles, Dubai’deki Cop 28 iklim konferansında, evindeki kraliyet ırkı kavgasının ortasında sahneye çıktı.

Omid Scobie’nin Endgame adlı kitabının yayımlanması İngiltere’de manşetlere hakim olurken Charles, devlet ve hükümet başkanlarına iklim değişikliği risklerinin artık “uzak riskler” olmadığını söyleyerek küresel eylem çağrısında bulundu.

Mektup, hükümdarın, Galler Prensesi’nin yanında, Sussex Dükü ve Düşesi’nin oğlunun ten rengiyle ilgili “endişelerini” dile getirdiği iddia edilen iki kıdemli kraliyet mensubu olarak adlandırılmasının ardından geldi.

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 13:20

1701434934

Başbakan, kraliyet yarışı skandalının ortasında Charles’ı Cop28 konuşması için övdü

Rishi Sunak, 60 yılı aşkın süredir “gezegenimizi koruma mücadelesinin ön saflarında yer alan” hükümdara saygı duruşunda bulunarak, Charles ile Cop28’de çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medyada yayınladı.

Daha önce Twitter olan X’te “60 yılı aşkın bir süredir Majesteleri Kral gezegenimizi koruma mücadelesinin ön saflarında yer aldı” dedi.

“Bugün #COP28’de gelecek nesiller için çevreyi korumaya kararlıyız.”

Kral Charles’ın bugünkü konuşması, Omid Scobie’nin Endgame adlı oyununun Felemenkçe versiyonunun kendisini ve Galler Prensesi’ni, Archie’nin doğumundan önce ten rengiyle ilgili sorular yöneltmekle suçlanan kraliyet ailesi üyeleri olarak tanımlamasından bu yana ilk kez kamuoyu önüne çıktı.

Kral bu suçlamalar hakkında yorum yapmadı.

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 12:48

1701433878

Kate, Royal Variety Show için William’la yeniden bir araya geldi

Galler Prensesi, Omid Scobie’nin kitabının yayınlanmasının ardından kraliyet yarışı tartışmasının etkilerini görmezden gelen Prens William ile dün gece Kraliyet Variety Performansı’nda göz kamaştırdı. oyun bitti.

Kitapta hem Prenses hem de Kral Charles, Prens Harry ve Meghan’ın oğlunun doğmadan önce ten rengi hakkında soru sormakla suçlanan kraliyet ailesi üyeleri olarak tanımlanıyor.

Kate, Safiya’nın mavi elbisesiyle şaşkına döndü

(Filistin otoritesi)

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 12:31

1701431634

Omid Scobie tanıtım amaçlı dublörlük suçlamalarını reddetti

Kraliyet yazarı Omid Scobie, ırksal tartışmanın merkezinde kraliyet ailesinin isminin yer almasının tanıtım amaçlı olduğunu reddetti.

Yayıncılar tarafından tartışılan Hollandaca çevirinin Kral Charles ve Galler Prensesi’nin adlarını nasıl içerdiğini bilmediğini söyledi.

Bay Scobie, Newsnight’a “bunun bir tanıtım gösterisi olduğuna dair komplo teorilerinden” “incindiğini” söyledi.

Bu, isimlerin Hollanda’da tercüme edilen taslağın daha önceki taslağına dahil edildiği yönündeki spekülasyonların ardından geldi.

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 11:53

1701430205

İsimler kitapta nasıl yer aldı?

Yeni bir kitapta Kral Charles ve Galler Prensesi’nin kraliyet ırkçılığı skandalının odağı olarak gösterilmesinin ardından oyun bittiBirçoğu böyle bir hatanın nasıl yazdırılabileceğini sordu.

Yazar Omid Scobie, yazdığı ve düzenlediği taslağın herhangi bir versiyonunda isimlerin yer aldığını reddetti ve “çeviri hatalarını” suçladı.

Ancak diğerleri, isimlerin kitabın daha önceki bir taslağına dahil edilmiş olabileceğini öne sürüyor.

(Reuters)

Kitabın Hollandaca çevirmeni Saskia Peters, Hollandaca çeviriye kraliyet çiftinin isimlerini tek başına eklediği iddialarını yalanlayarak, bunların “siyah beyaz” olduğunu söyledi.

Kraliyet muhabiri Rick Evers, bir ismin yanlış tercüme edilip edilmeyeceğini merak etti ve bunun daha önceki bir el yazmasına dahil edildiğini öne sürdü.

Söylemek Günaydın Britanya: “Kitapta bu pasajların nasıl geçtiği tartışılıyor, yanlış bir ismi nasıl çevirirsiniz diyeceğim.

“Kitabı meslektaşlarınızdan biriyle inceledim ve İngilizce versiyonda bazı bölümlerin eksik olduğunu gördük. Hollandaca versiyondaki cümle gibi, birinci ve üçüncü bölüm arasında beş cümle vardı.

“Kitap için yapılan çalışmalar sırasında bir şeyler silindi.”

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 11:30

1701429305

Hollandaca tercüme ne diyordu?

Kraliyet yazarı Omid Scobie’nin Endgame adlı kitabı Hollanda’da yayımlandı ve Kral Charles ile Galler Prensesi ırkçı bir tartışmanın merkezinde yer almakla suçlandı.

Yayıncılar kitabı çıkardı ve Bay Scobie isimlerin yazıldığını reddetti; fakat söz konusu pasaj aslında ne diyor?

Çeviriye göre yazının 128. sayfasında şöyle yazıyor: “Aile içindeki olası bilinçsiz önyargılar tartışıldıktan sonra, Galler Kralı ve Prensesi’nin Archie hakkında bu tür konuşmalar yaptığının ortaya çıkmasının ardından Kate, konuyu kız kardeşiyle tartışmaktan kaçındı. kayınvalidem ya da görümcem.”

Athena Stavrou1 Aralık 2023, 11:15