Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Öncü müzik girişimcisi Jamal Edwards 31 yaşında öldü

Öncü müzik girişimcisi Jamal Edwards 31 yaşında öldü

Pazartesi günü annesi, “güzel” ve “ilham verici” oğlunun Pazar sabahı “ani bir hastalıktan” öldüğünü doğruladı.

İngiliz televizyon programı “Loose Woman”ın bir üyesi olan Brenda Edwards, programın sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada, oğlunun anısına saygı duruşunda bulunarak, kendisinin ve ailesinin “paramparça olduğunu” söyledi.

“Güzel oğlum Jamal Edwards’ın dün sabah ani bir hastalıktan sonra vefat ettiğini derin bir kalp kırıklığıyla teyit ediyorum. Ben, kız kardeşi Tanisha ve ailesinin geri kalanı ve arkadaşları tamamen harap durumda. O, dünyamızın merkezi oldu. ,” ifade.

Ve devam etti, “Vefatına yaklaşırken, bu düşünülemez kaybın yasını tutmak için mahremiyet istiyoruz. Verdikleri sevgi ve destek mesajları için herkese teşekkür etmek istiyorum. Jamal bana ve birçok kişiye ilham kaynağı oldu. Ona olan sevgimiz yaşıyor ve mirası devam ediyor.” Jamal Edwards, MBA, MBA ve Ph.D derecelerine sahiptir. ”

Edwards, İngiliz rapinin önde gelen isimlerinden biriydi. West London, Acton’da büyüdü ve müzik dünyasına 15 yaşında ailesi Noel için bir kamera verdiğinde girdi.

2006’da, yükselen sanatçıları sergilemek için çevrimiçi bir platform olarak SBTV’yi (SmokeyBarz TV) başlattı. Dave, Jesse J, Ed Sheeran ve Skepta gibi sanatçıların kariyerlerini erkenden tanıttı ve başlatmasına yardımcı oldu.

SBTV’nin YouTube kanalının şu anda 1,2 milyon abonesi ve yaklaşık 1 milyar toplam görüntülemesi var.

“Bölgemdeki herkes bir konser süpervizörüydü ve ‘Eh, herkes MC yapıyorsa’, müzik açısından başka ne yapabilirim ki diye düşündüm” dedi. ” 2017 yılında BBC Radyo 1Xtra.

“Orada oturduğumu ve ‘Onu neden internette bulamıyorum?’ diye düşündüğümü hatırlıyorum.” Ve eğer çevrimiçiyseler, sadece kalitesiz kopyalardı, bu yüzden ‘Tamam, harika, bölgemdeki insanları çekmeye ve YouTube’a yüklemeye çalışacağım’ diye düşündüm. Ve oradan yeni inşa etmeye ve büyümeye başladım.”

READ  David Archuleta, cinsel yönelimi hakkında konuştuktan sonra hayranlarının Noel partisini terk ettiğini söyledi

Başarısı arttıkça Edwards, Galler Prensi tarafından yönetilen ve gençlerin kendi işlerini kurmalarına yardımcı olan bir gençlik hayır kurumu olan Prince’s Trust’ın elçisi olarak hayırseverliğe yöneldi. 2014 yılında – 24 yaşında – müziğe yaptığı hizmetlerden dolayı MBE (İngiliz İmparatorluğu Üyesi) ödülüne layık görüldü.

Ölüm haberinin ardından müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden, spor yıldızlarından ve siyasi figürlerden övgüler yağdı.

Şarkıcı Rita Ora, Edwards on Me ile bir fotoğrafını paylaştı.Instagram“Seninle ilk görüşmemdi. Jamal, müzik ve inancım hakkında bitmek bilmeyen konuşmamız ve birçoğumuz daha kendimize inanmadan önce.”

‘Kendimi çok hayal kırıklığına uğramış hissediyorum. Sana sahip olduğum için ne kadar minnettar olduğumu hiçbir kelime anlatamaz. Bana gösterdiğin her şey için teşekkür ederim. Kalbim brendaedwardsglobal ve tüm aile için atıyor. kesmek.”

George Poet Twitter’da şunları yazdı: “RIP Jamal Edwards. Tanrıya şükür, onun seni yapman için gönderdiği şeyi yaptın. Çoğumuz kariyerimizi sana borçluyuz, kardeşim.” “Herşey için teşekkürler.”

Chelsea ve İngiltere’li futbolcu Rhys James, tweet atarak başsağlığı diledi: “Huzur içinde yat Jamal Edwards. Kelimeler unutuldu.”

Edward’lar Instagram’daki son gönderi “Kardeşi” Ed Sheeran’a doğum günü selamıydı. Çiftin İspanya, Marbella’da eski bir fotoğrafını paylaştı ve şunları yazdı: “OG’nin doğum günü kutlu olsun Ed. Kardeşimin hayatında olduğun için mutluyum. Yılların sayısını kaybettiğinde ne kadar uzun zamandır arkadaş olduğunu biliyorsun. ! Onu kırmaya ve hepimize ilham vermeye devam edin G!”