Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

OpenAI, ChatGPT için Scarlett Johansson benzeri sesini kullanıyor

OpenAI, ChatGPT için Scarlett Johansson benzeri sesini kullanıyor

OpenAI, birkaç manşetten sonra Scarlett Johansson’a oldukça benzeyen bir ChatGPT sesi çıkarıyor (ve hatta Cumartesi gecesi canlıBenzerliğe dikkat edin. Şirket, Sky olarak bilinen sesin artık duraklatıldığını söylüyor.

“Yapay zeka seslerinin kasıtlı olarak bir ünlünün kendine özgü sesini taklit etmemesi gerektiğine inanıyoruz; Skye’nin sesi Scarlett Johansson’un taklidi değil, doğal konuşma sesini kullanan farklı bir profesyonel oyuncuya ait.” OpenAI yazdı Bu sabah.

OpenAI’nin CTO’su Mira Moratti, Johansson’un taklit edilmesinin kasıtlı olduğunu reddetti. kenar geçen hafta. Johansson’un sesine doğrudan atıfta bulunulmasa bile bu kişinin OpenAI CEO’su Sam Altman olduğu anlaşılıyor. Zaten bilgilendirildim Bir benzerlik, olaydan sonra X’te tek kelimelik bir “kadın” mesajı yayınlamasıdır. Altman’ın sahip olduğu Daha önce söyledi Şu Spike Jones HaScarlett Johansson’un seksi bir sanal asistanı seslendirdiği film onun en sevdiği film.

OpenAI, yardımları ile Johansson arasındaki benzerlikler ya da oynadığı rol ile ilgili potansiyel hukuki sorunlar ya da zorluklar hakkında herhangi bir iletişim alıp almadığını söylemedi. Ha. kenar Yorum yapmak için Johansson’un temsilcisine ulaştım.

ChatGPT’nin ses modu ve Sky ses modeli geçen yıldan beri ortalıkta. Ancak bu özellik geçen hafta OpenAI’nin yeni GPT-4o modelinin bir parçası olarak ilerlemelerini sergilemesiyle daha da öne çıktı. Yeni model, sesli asistanı daha etkileyici hale getiriyor ve yüz ifadelerini telefonun kamerası aracılığıyla okumasına ve konuşulan dili gerçek zamanlı olarak tercüme etmesine olanak tanıyor.

OpenAI’ye göre şu anda mevcut olan beş ChatGPT ses profili, ses ve sinema aktörlerinden gelen 400’den fazla başvuru arasından seçildi. Şirket, “gizliliklerinin korunması” gereğini öne sürerek oyuncuların isimlerini açıklamayı reddetti.

Yeni ChatGPT sesli asistan özellikleri, ChatGPT Plus abonelerine sınırlı bir “alfa” sürümü olarak “önümüzdeki haftalarda” yayınlanacak. OpenAI, sonunda “kullanıcıların farklı ilgi alanlarına ve tercihlerine daha iyi uyum sağlamak” için ek sesler sunmayı planlıyor.

READ  Kylie Jenner ve Travis Scott sonunda yeni erkek bebeklerinin adını açıkladılar.