Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Scarlett Johansson OpenAI’den sesini kullanmamasını istedi ama o yine de yaptı

Scarlett Johansson OpenAI’den sesini kullanmamasını istedi ama o yine de yaptı

Scarlett Johansson, OpenAI’nin kendisinden ChatGPT’nin arkasında bir ses olmasını istediğini ancak reddettiğinde şirketin devam ettiğini ve tıpkı ona benzeyen bir ses yarattığını söylüyor. içinde NPR’ye açıklamaJohansson artık “hukuk danışmanı tutmak zorunda kaldığını” ve OpenAI’ye Sky olarak bilinen ChatGPT benzeri sesin nasıl oluşturulacağını soran iki mesaj gönderdiğini söylüyor.

Johansson şöyle yazıyor: “Geçen Eylül ayında, mevcut ChatGPT 4.0 sistemini seslendirmem için beni işe almak isteyen Sam Altman’dan bir teklif aldım.” Altman’ın yakın zamanda şirketin ChatGPT sesini piyasaya sürmesinden iki gün önce temsilcisini aradığını ve ondan tekrar düşünmesini istediğini söyledi.

Altman, Johansson’un çalışmalarına hayran olduğunu açıkça belirtti. Dedi ki HaJohansson’un yapay zekalı bir ses asistanı olarak rol aldığı bu film onun en sevdiği film. Geçen haftaki ChatGPT etkinliğinden sonra, Haberi yaydı “Kadın”, şirketin tıpkı Johansson’a benzeyen bir asistanın yer aldığı sesli sunumuna bir gönderme gibi görünüyor.

OpenAI bu sabah “ChatGPT’de sesleri nasıl seçtiğimiz” hakkındaki soruları yanıtlamak için Sky’ın sesini çektiğini söyledi. kenar Yorum yapmak için hem OpenAI hem de Johansson’a ulaştım.

Johansson, Skye’nin sesinin kendisine ne kadar “ürkütücü derecede benzer” olduğu konusunda “şok olduğunu, öfkelendiğini ve inanamadığını” söyledi. OpenAI, sesin doğal sesiyle konuşan kiralık bir aktörden geldiğini söyledi. Şirket, gizlilik endişelerini öne sürerek oyuncunun adını paylaşmayı reddetti.

Sky sesi, OpenAI’nin geçen Eylül ayında ChatGPT’nin ses modunu başlatmasından bu yana mevcut. Ancak geçen hafta OpenAI’nin sesi daha anlamlı hale getiren güncellenmiş bir yapay zeka modelini gösterene kadar Johansson’la olan bağlantı net değildi. Demonun Johansson’un asistanı V.I’a esrarengiz bir benzerliği vardı. Hamanşetlere ve hatta bir Cumartesi gecesi canlı Karşılaştırma hakkında şaka.