Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oracle hissesi, üç aylık kar kaybı nedeniyle düşüyor

Oracle hissesi, üç aylık kar kaybı nedeniyle düşüyor

Oracle hissesi, veritabanı yazılımı şirketi büyük bir bulut geçişinden geçerken ve yeni bir iş modeli şekillendirirken kazanç tahminlerini kaçırmayan üç aylık sonuçları bildirdikten sonra Cuma günü düştü. bu esin (ORCLKazanç raporu Perşembe günü geç saatlerde çıktı.
xŞirket, 10.5 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1.13 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. Analistler, Oracle’ın 10.5 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1.18 dolarlık düzeltilmiş kazanç rapor etmesini bekliyorlardı. Gelir, geçen yılın aynı çeyreğine göre %4 arttı.

Oracle hissesi, sabah ticareti sırasında %2,3 düşüşle 74.90’a geriledi. bugün borsa. Hisse senetleri şu anda hisse senedinin altında işlem görüyor 50 gün Ve 200 günlük hareketli ortalamalar.

CEO, “Üçüncü çeyrekte, Oracle, buluta geçişimize başladığımızdan beri en yüksek üç aylık organik gelir artışı olan %7’nin üzerinde tutarlı kripto gelir artışı sağladı.” Safra Katz yaptığı yazılı açıklamalarda şunları söyledi: oracle kazanç beyanı.

Oracle Cerner’i Satın Aldı

Aralık ayında Oracle, tıbbi kayıt şirketini satın alacağını duyurdu. Cerner (CERN) aracılığıyla Nakit ihalenin tamamını görüntüleyin hakkında 95 $ Paylaşın veya kabaca 28,3 milyar dolar hisse senedi değerinde. Bu, Oracle’ın şimdiye kadarki en büyük satın almasıdır ve veritabanı yazılımı devini sağlık sektörünün daha da derinlerine taşır.

Oracle hissesi, duyurduğu gün olan 10 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İkinci çeyrek finansal kazançları bu reytinglerin zirvesine çıktı. Gelir, 2018’den bu yana en iyi büyüme olan %6 artışla 10.4 milyar dolara yükseldi. Ancak Oracle hissesi, Cerner anlaşmasının 20 Aralık’ta açıklanmasından bu yana %16 düştü.

Monness Crespi Hardt analisti Brian White, müşterilere bir notta, “Sağlık sektöründe Oracle için vizyonlarını daha iyi ifade edecek ve ileriye giden yolu tartışacak bir yönetim arıyoruz,” dedi.

READ  Dow Vadeli İşlemleri: Fed Dakikaları Piyasa Rallisini Yükseltiyor, Microsoft Büyük Harekete Geçiyor; Tesla'nın satın alma alanlarındaki rakipleri

Oracle hisse senedi kazançları silindi

White, “Oracle’ın ikinci çeyrekte sağlam bir mali tablo elde etmesinin ardından gördüğü hisse kazançları, yatırımcıların kafasını karıştıran ve elden çıkaran büyük, zayıf iletişimli bir satın almanın duyurulmasıyla daha da silindi,” diye yazdı. Oracle hissesi üzerinde satın alma derecesine ve 126 hedef fiyatına sahiptir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Oracle, şirket içi veritabanı yazılımını lisanslama ve bakımını yapma konusundaki eski işinden uzaklaştı. Artık bulut bilişimin avantajlarından yararlanan abonelik tabanlı bir yazılım modelidir.

Lütfen Brian Deagon’u Twitter’da takip edin. Tweet yerleştirme Teknik hisse senetleri, analizler ve finansal piyasalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Amazon, 1’e 20 hisse senedi bölünmesi, 10 milyar dolarlık geri satın alma planını duyurdu

IBD Live: Günlük borsa analizi için yeni araç