Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uber, yüksek gaz fiyatları nedeniyle yakıt ek ücretleri ekliyor

Uber, yüksek gaz fiyatları nedeniyle yakıt ek ücretleri ekliyor

Uber, 8 Şubat 2022 Salı günü Oakland, California, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Oakland Uluslararası Havalimanı’nda bir araca imza attı.

David Paul Morris | Bloomberg | Getty Resimleri

Uber Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, yüksek gaz fiyatlarına yanıt olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki fiyatlara ve teslimatlara ek ücretler eklediğini söyledi.

Şirket, Uber seyahatlerine çıkan yolcuların seyahat başına 0,45 ila 0,55 ABD Doları arasında bir ücret ödeyeceğini ve Uber Eats teslimatlarının 0,35 ila 0,45 ABD Doları arasında olacağını söyledi. Ücret geçicidir ve en az iki ay sürecektir.

Şirket, ücretin kullandıkları gazın bedelini ödeyen sürücülere ödeneceğini söyledi.

Ek ücretler, her eyalette uçuş mesafesine ve gaz fiyatlarına göre değişebilir. Uber, New York City’de başvurmayacaklarını çünkü sürücülerin 1 Mart’ta zaten yüzde 5,3’lük bir ücret artışı aldığını ve bu da gaz maliyetlerinde bir artış olduğunu söyledi.

Hareket, ülke genelinde gaz fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı ve enerji fiyatlarının hızla arttığı bir zamanda geldi. Ukrayna’da Rus savaşı. Pazar günü bir galon benzinin ortalama fiyatı Amerika Birleşik Devletleri’nde 4.009 dolar, 2008’den beri en yüksekAAA verilerine göre.

Uber’in ABD’deki baş sürücü operasyonları başkanı Lisa Winship, “Platformumuzdaki kârlar önceki trendlere kıyasla yüksek kalırken, benzin fiyatlarındaki son artış sürüş ve dağıtım motorlarını etkiledi. Yükün azaltılmasına yardımcı olmak için geçici yakıt ek ücretleri sunuyoruz.” ve Kanada, bir gönderide söyledi. Friday blog.

sürücüler O dedi Bazılarının gerçek ücretlerini asgari ücretin altına düşürdüğünü söylediği artan gaz maliyetinden rahatsız. Ancak Uber, benzin maliyetlerinin bir sürücünün toplam kazancının %10’undan daha az olduğunu ve bunun bir yıl öncesine göre esasen değişmediğini söylüyor. Uber, Cuma günü yaptığı açıklamada, son iki ayda sürücü sayısında bir azalma görmediğini söyledi.

READ  Amazon'un Prime abonelerine ücretsiz mobil hizmet sunmaya çalıştığı bildiriliyor

Uber Cuma günü yaptığı açıklamada, sürücülerini elektrikli araba kullanmaya teşvik ettiğini ve sürücülerin elektrikli bir araca geçmek için yılda 4 bin dolar daha kazanabileceğini söyledi. Uber, gaz fiyatlarına bağlı olarak ek ücret politikasının önümüzdeki aylarda değişebileceği konusunda uyardı.