Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oscar listeleme gereksinimleri “beni kustur” – The Hollywood Reporter

Oscar listeleme gereksinimleri “beni kustur” – The Hollywood Reporter

Richard Dreyfuss, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin yeni çeşitlilik ve katılım gerekliliklerini eleştiriyor.

the çeneler Aktör Margaret Hoover Cuma günkü bölümde televizyon programı ateş çizgisi filmlerin “make me kusmak” En İyi Film Oscar’ına hak kazanabilmeleri için minimum temsil ve katılım gereksinimlerini karşılaması gerektiğini.

“Bu bir sanat formu” diye devam etti. Aynı zamanda bir ticaret şeklidir, para kazanmaktır ama bir sanattır. Kimse bana bir sanatçı olarak ahlakın ne olduğuna dair en yeni, en yeni fikre boyun eğmem gerektiğini söylemesin.”

2020’de Akademi, “sinema izleyicilerinin çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için ekranda ve ekran dışında adil temsili teşvik etmek” için 2021’de dahil etme kriterlerini uygulamaya başlayacağını duyurdu. Ve 2024’ten itibaren, filmlerin En İyi Film kategorisinde değerlendirilebilmesi için minimum gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

Dreyfuss , 1978 Başrolde En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü sahibi güle güle kız“Ve neyi riske atıyoruz? Gerçekten insanların duygularını incitme riskini alıyor muyuz? Bunu meşrulaştıramazsınız. Ve hayatın hayat olmasına izin vermelisiniz.”

the Amerikan Grafiti Oyuncu daha sonra Laurence Olivier’nin 1965 yapımı filmdeki performansını savunmaya geçti. OtelloOlivier’in Blackface’te Shakespeare’in başrolünü oynadığı.

Dreyfuss, Hoover’a “Siyah adamı zekice oynadı,” dedi. “Bana asla siyah bir adamı oynama şansım olmayacağı söylendi mi? Bir başkasına Yahudi değilse oynamaması gerektiği mi söyleniyor? Venedik tüccarı? Biz deli miyiz? Sanatın sanat olduğunu bilmiyor muyuz? Bu çok sevecen. İnsanlara çocukmuş gibi davranmak düşüncesizliktir.”

Hoover sorusuyla devam etti Üçüncü Türden Yakınlaşmalar “temsil meselesi ile diğer grupları kimin temsil etmesine izin verildiği arasında bir fark varsa? … ve kölelik tarihi ve siyahların ırkçılığına ilişkin hassasiyetler göz önüne alındığında, bu ülkede açıkça siyah suratlıların durumu.”

READ  Spider Verse ile Daniel Kaluuya Spider Punk'ın Rolünü Ekliyor - The Hollywood Reporter

“Orada olmamalı. … çünkü o anlıyor. Çünkü bu bizim duygularımızı incitmek için çok zayıf olduğumuzu gösteriyor. Duygularımızın incinmesini ve çocuklarımızın duygularının incinmesini beklemeliyiz.” Sadece nasıl ayağa kalkacağımızı ve bir zorbanın suratına nasıl üzüleceğimizi bilmiyoruz.” .