Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oswald Skipping’in Trevor Botting’i Hakkında Ulusal Güvenlik Kararı – Manyetik Medya

Oswald Skipping’in Trevor Botting’i Hakkında Ulusal Güvenlik Kararı – Manyetik Medya

Dana Malcolm

Personel yazarı

#TurksandCaicosAdaları, 9 Ekim 2023 – Turks ve Caicos Adaları’nın görevden ayrılan polis komiseri Trevor Botting, hafta başında kendisini liderliğinin polis gücüne ‘zarar verdiği’ iddialarını reddederken buldu. Eski Turks ve Caicos başbakanı Oswald Skippings’in “açıkçası yanlış” olarak tanımladığı açıklamasına uzun bir yanıt yazdı.

Potting kendi açıklamasında, “Bay Skippings’in yayınlanmadan önce gerçekleri ortaya koymak için zaman ayırmaması talihsiz bir durum, ancak kayıtları düzeltmekten mutluyum.” dedi.

Cevap 2 Ekim Pazartesi günü geldi. Skippings’in, Marine Branch, Airwing ve Blue Hills, Sault Ste.’deki polis merkezlerinin bulunduğu yönündeki iddialarını çürütmeyi amaçlıyordu.

Skipping, Turks and Caicos Weekly News’te yer alan bir makalesinde, “Vali ve Emniyet Müdürü tarafından kasıtlı olarak dağıtılan ve seçilmiş hükümet tarafından halkın tepkisi veya herhangi bir parlamento veya benzeri düzenleme olmaksızın onaylanan kurumların yeniden kurulması çağrısında bulunuyor.” muhalefet.”

Ancak eski DCI polis komiser yardımcısı Botting, Turks ve Caicos adalarında kullanıma uygun olmayan bir uçağın satın alınması ve beş davanın kapatılması da dahil olmak üzere bu eylemlerin sorumluluğunun çoğunu selefinin omuzlarına yükledi. , Salt Cay ve Orta Caicos istasyonları.

“RDCIPF Airwing ile ilgili olarak, Komiser olarak görev aldığımda, RDCIPF Airwing’in düzenleyici yapısını inceledim ve bunun yerel ve uluslararası normlara uygun olmadığını ve yapıyı modernize etmek için daha fazla fona ihtiyaç duyulduğunu tespit ettim. Birimi hizaya getirin Gereksinimleri karşılamak için ek personel alımının yanı sıra, Hava Operatörleri Sertifikası başvurusu için TCI CAA düzenleyicisi ile çalışmalar devam ediyor. Bay Skippings, benim personeli ‘hayal kırıklığına uğratmaya ve kovmaya’ çalıştığımı söyledi. RTCIPF Airwing ama durum böyle değil, Komiser olarak görevi devraldığımdaki kadro bugün hala çalışıyor.Aslında amaç daha fazla personel eklemekti.Hava operatörlerimizi sertifikalandırmak için artık güçlü bir konumdayız. .

READ  REDRESS, BM Yüksek Komiseri'ni işkence gören aktivistlere yardım etmek için Sudan'ı ziyaret etmeye davet etti

Blue Hills Karakolunun kapatılması da dahil olmak üzere yaptıklarının altını çizdi; Türk ve Caicos Adalılarını teşkilatın üst düzeylerinde görevlendirmek ve eğitmek; uygun olmayan uçakların yeniden satışı; Hava Kanadı personelinin geliştirilmesi; ve Salt Cay’de polis varlığının yeniden sağlanması. Komiser ayrıca, Büyük Türk Denizcilik Şubesi’nin rehabilitasyonu da dahil olmak üzere uzun vadeli projelerin halen devam ettiğini kaydetti.

Skippings’in sert eleştirisine yanıt olarak Botting, “Benim görüşüm, polis teşkilatının kendisine yöneltilen talepleri karşılama konusunda, benim komiser olarak polis teşkilatına zarar vermemden daha iyi bir konumda olduğu yönünde” dedi.

Her ikisinin de aynı fikirde olduğu bir şey, memur sayısında gerekli artıştı.

Botting, “Polisliğin değişen ve daha karmaşık taleplerini karşılamak için gücün büyümeye devam etmesi gerektiği konusunda Bay Skippings’e katılıyorum. Göçmenlik alanındaki meslektaşlarımızın kapasitesini artırmanın yanı sıra, onu tamamen desteklerim” diye devam etti.