Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Panduro satışlarının çocuk hastanesini finanse edeceği yönündeki ‘yanıltıcı iddia’ küresel çapta aşağılanmaya yol açıyor

Panduro satışlarının çocuk hastanesini finanse edeceği yönündeki ‘yanıltıcı iddia’ küresel çapta aşağılanmaya yol açıyor
  • Son derece popüler İtalyan model ve tasarımcı, geçen yıl Palocco’nun yapımcılarına Pandoro pastasının özel pembe Noel versiyonunun tanıtımını yaptı.
  • Ancak müşteriler, gelirlerin hayır kurumlarına gideceğine inandırılarak kandırıldılar; halbuki aslında satışlardan bağımsız olarak 50.000 Euro bağışlanacaktı.

İtalya’nın en büyük fenomeni, İtalyan antitröst kurumu tarafından 1 milyon Euro (800.000 £) para cezasına çarptırıldıktan sonra bu hafta aşağılayıcı bir özür yayınlamak zorunda kaldı.

Chiara Ferragni, kemik kanseri olan çocuklara yardım etmek için para toplayacağını söylediği doğum günü pastası satışlarıyla bağlantılı yanıltıcı iddialar nedeniyle antitröst cezası aldı.

Dava, Instagram’da yaklaşık 30 milyon takipçisiyle dünyanın en ünlü moda fenomenlerinden biri olan Ferrani için önemli ölçüde olumsuz bir tanıtım yaptı ve hafta sonu İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’den bile eleştiriler geldi.

Son derece popüler İtalyan model ve tasarımcı, geçen yıl Palocco’nun yapımcılarına Pandoro pastasının özel pembe Noel versiyonunun tanıtımını yaptı.

Pandoro, daha popüler olan panettone’a bir alternatiftir.

İtalya’nın en etkili isimlerinden Chiara Ferragni, kemik kanseri olan çocuklara yardım etmek için para toplayacağını söylediği doğum günü pastası satışlarıyla bağlantılı yanıltıcı iddialar nedeniyle antitröst cezası aldı. Bir sosyal medya gönderisinde, 36 yaşındaki Ferragni, bir Noel ağacının önünde diz çökerken, yaptığı pastanın özel versiyonunu pembe bir kutuda tutarken görülüyor.

Sosyal medya paylaşımlarında, 36 yaşındaki Ferragni’nin Noel ağacının önünde diz çökerken yaptığı pastanın özel versiyonunu pembe bir kutuda tuttuğu görülüyor.

Takipçilerine, toplanan paranın Torino’daki Regina Margherita Çocuk Hastanesi’ne gideceği ve toplanan paranın kemik kanseri türlerinin tespit edilmesine yardımcı olacak yeni bir tarayıcıya aktarılacağı söylendi.

Ancak bir yıl süren soruşturmanın ardından İtalyan rekabet gözlemcisi AGCM, Cuma günü 1.075 milyon Euro para cezası açıkladı.

Tüketicilerin, Ferragni markalı Panduro saati satın alarak hayır kurumuna ve hastaneye katkıda bulunduklarına inandırılarak aldatıldıklarını ortaya çıkardı.

AGCM ayrıca pasta üreticisi Balocco’ya da 420 bin euro para cezası verdi.

Komplocular, ne kadar çok kek satarlarsa çocuk kliniğine o kadar çok para verileceğini söyleyerek dokuz avroluk (7,70 £) yüksek fiyatı buldular.

READ  The Talk, Jennifer Hudson Gösterilerini Drew Barrymore'dan Sonra Erteledi

Ancak soruşturmaya göre gerçekte Ferragni ve Balocco, pastanın ne kadar iyi satıldığına bakılmaksızın hastaneye yalnızca 50.000 € (43.000 £) ödemeyi kabul etti.

Düzenleyici, Ferragni’nin hastaneye herhangi bir kişisel ödeme yapmadığını, şirketlerinin marka girişimi ve ilgili tanıtım faaliyetleri için Balocco’dan 1 milyon euro aldığını da sözlerine ekledi.

AGCM, Ferragni’ye 1.075 milyon Euro (yaklaşık 920.000 £) para cezası verirken, Balocco kek üreticileri de dolandırıcılıktaki rollerinden dolayı 420.000 Euro (361.000 £) para cezasına çarptırıldı.

Dava, Instagram’da yaklaşık 30 milyon takipçisi ile dünyanın en ünlü moda fenomenlerinden biri olan Ferrani (Temmuz ayında çekilmiş bir fotoğraf) için ciddi anlamda olumsuz bir tanıtıma yol açtı ve hafta sonu İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’den bile eleştiriler geldi.
Ferragni’nin takipçilerine, toplanan paranın Torino’daki Regina Margherita Çocuk Hastanesi’ne gideceği ve toplanan paranın kemik kanseri türlerinin tespit edilmesine yardımcı olacak yeni bir tarayıcıya aktarılacağı söylendi.
Ferragni, Pazartesi günü yaklaşık 30 milyon takipçisi olan Instagram sayfasında yayınladığı özür videosunda hayranlarından özür dilerken “iletişim hatası” yaptığını itiraf etti.

Ferragni Pazartesi günü hayranlarından özür dileyerek “iletişim hatası” yaptığını itiraf etti.

Pişman görünen ve neredeyse ağlayacak gibi görünen 36 yaşındaki bağışta bulunacağını söyledi Tartışmanın merkezindeki çocuk hastanesi olan Torino’daki Regina Margherita Hastanesi’ne özrüne “somutluk” kazandırmak için milyon avro,

Ancak kendisi aynı zamanda para cezasına da itiraz edeceğini söyledi.

Bayan Ferragni, Balocco markası Pandoro’nun logosuyla birlikte satışına ilişkin iletişim konusunda kendisine yeterli denetimin verilmediğini ve artık hayır işleriyle ticari faaliyetler arasında bağlantı kurmayacağını söyledi.

Ferragni, Instagram’daki bir video klipte şunları söyledi: “İletişimde bir hata yaptığımı fark ettim… Benim hatam, iyi niyetle, iletişim yoluyla ticari bir faaliyeti bir hayırseverlik faaliyetine bağlamaktı.”

Ferragni 15 Aralık’ta yerel basına verdiği demeçte, “Ben ve ailemin son yıllarda hayırsever faaliyetler cephesindeki onca bağlılığına rağmen, her şeyin iyi niyetle yapıldığı bir sürecin olumsuz taraflarını görmeye devam ettiğimiz için üzgünüm.” dedi. .

Şöyle ekledi: “Balucco operasyonu, her gün gerçekleştirdiğim birçok operasyon gibi bir ticari operasyondu. Bu özel vesileyle, Balocco’nun Regina Margherita Hastanesi’ne yaptığı hayırsever bağışı vurgulamak istedim.”

Benim için bu önemli bir anlaşma noktasıydı.

“Osteosarkoma ve Ewing sarkomu olan çocuklara yönelik yeni terapötik tedavileri keşfetmemize olanak tanıyan makinenin şu anda hastanede olduğunu bilmek en önemli şey” diye devam etti.

READ  Royal Rumble'da WWE Unvanlarını savunan Roman Reigns; Sami Zayn bir kahramana dönüşüyor ve kalabalıktan büyük tepkiler alıyor.
Tüketiciler, osteosarkom ve Ewing sarkomu olan çocukların terapötik tedavisi için yeni bir cihazın satın alınmasına yardımcı olacaklarına inanıyorlar.
36 yaşındaki, tartışmaların merkezinde yer alan Torino merkezli Regina Margherita Çocuk Hastanesi’ne 1 milyon Euro bağışlayacağını söyledi.

Osteosarkom bir tür kemik kanseridir, Ewing sarkomu ise kemiklerde ve yumuşak dokularda meydana gelebilecek kanser türlerini tanımlar.

İtalyan rapçi Fedez’den iki çocuğu olan Ferragni, karara itiraz etmeyi planladığını söyledi. Şöyle ekledi: “Ailem ve ben her zaman olduğu gibi hayır kurumlarına bağış yapmaya devam edeceğiz çünkü hayatımın bu kısmından asla vazgeçmek istemeyeceğim.”

“Hakkımda alınan kararın haksız olduğunu düşündüğüm için yetkili makamlar nezdinde itiraz edeceğim.”

Balocco’nun da temyize başvurmayı planladığı bildiriliyor.

2022’de pastayı piyasaya sürerken basın bülteninde, “Noel teklifinin mükemmelliğiyle dünya çapında tanınan ve takdir edilen tarihi Piedmont markası Palocco, özel bir yenilik sunuyor: Chiara Ferragni Pandoro” dedi.

Açıklamada, pastanın satışının, Torino’daki Regina Margherita Hastanesi tarafından desteklenen bir araştırma yolunu finanse etmek için kullanılacağı ve osteosarkomdan muzdarip çocuklar için yeni terapötik tedavi yollarını keşfetmemize olanak sağlayacak yeni bir makinenin satın alınacağı belirtildi. ve Ewing sarkomu.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni Pazar günü yaptığı konuşmada, açıkça Ferragni’ye atıfta bulunarak, yanıltıcı hayırseverlik iddialarından para kazananları eleştirdi.

İtalyan rapçi Fedez’den iki çocuğu olan Ferragni, karara itiraz etmeyi planladığını söyledi

Meloni, Ferragni’nin adını açıkça belirtmeden, “İzlenecek gerçek modeller, kıyafetler giyerek ve çanta modelleyerek çok para kazanan, hatta insanlara kendilerini hayırsever olduklarını düşündüren pahalı pastaların tanıtımını yapan etkileyiciler değil” dedi.

Sağcı İtalya Kardeşliği partisinin festivalinin son gününde yaptığı konuşmada Meloni, “Gençlere (Made in Italy) ürün yapmanın, onları göstermekten çok daha sıra dışı bir şey olduğunu anlatmamız gerekiyor” dedi.

Bayan Ferragni bir moda blog yazarı olarak başladı ve kendi markası altında kıyafet, aksesuar ve makyaj ürünleri satmanın yanı sıra etkileyici olarak tanıtım çalışmaları da yapmaya devam etti. Aynı zamanda lüks moda grubu Tod’s’un yönetim kurulu üyesidir.

Özür videosunu yayınladıktan sadece bir gün sonra, son Instagram gönderisinde Villa, Como Gölü’ndeki muhteşem yeni ailesini gösterdi.

READ  Billy Crystal, Will Smith'in Oscar açıklamasının bir 'saldırı' olduğunu söylüyor