Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Papa: Anne Antola'nın sarsılmaz kutsallığı Tanrı'ya olan güvenden kaynaklanıyordu

Papa: Anne Antola'nın sarsılmaz kutsallığı Tanrı'ya olan güvenden kaynaklanıyordu

Papa Francis, Kutsal Maria Antonia'nın Mama Antola olarak bilinen Saint Joseph de Paz y Figueroa tarafından aziz ilan edilmesi vesilesiyle Arjantin'den gelen hacıları kabul etti ve onun kutsallığını, inancını ve azmini övdü.

kaydeden Deborah Castellano-Luboff

“Kutsallık yolunun güven ve feragatten geçtiğini hatırlayalım” çünkü Kutsal Maria Antonia Buenos Aires'e vardığında bunu yalnızca çarmıhta ve çıplak ayakla yaptı, “çünkü güvenliğini kendine değil, Tanrı'ya verdi, onun zorlu havarisel çalışmasının kendisine ait olduğuna güveniyordu.”

Papa bu hatırlatmayı Cuma günü, Kutsal Maria Antonia'nın Aziz Joseph de Paz y Figueroa tarafından aziz ilan edilmesi için Roma'ya gelen Arjantinli hacılarla Vatikan'da buluştuğunda yaptı.

Mama Antola olarak bilinen Arjantin doğumlu rahibe, Buenos Aires'te Spiritüel Egzersizler Evi'ni kurdu. Yakında kanonlaştırılacak aziz, 1730'da Celibica, Santiago del Estero'da doğdu ve 7 Mart 1799'da Arjantin'in başkentinde öldü.

Papa Francis, aziz ilan edildiği tarihi, Meryem Ana'nın Lourdes'te ilk ortaya çıkışının yıldönümü olan 11 Şubat 2024 olarak seçti.

Herkesin Mesih'i takip etmenin güzelliğini keşfetmesine yardımcı olmak

“Tanrı'nın her birimizden ne istediğini deneyimledik, böylece onun mesleğini keşfedebiliriz, her birimiz kendi yaşam durumumuzda”, her ne olursa olsun, “Tanrı'nın daha büyük yüceliği için her şeyi yaparken her zaman bir araya toplanacaktır ve ruhların kurtuluşu” dedi Papa Antola.

“Anne Antola, Tanrı'nın her birimizden istediğini yaşadı, böylece O'nun çağrısını her birimiz kendi yaşam durumunda keşfedebilelim.”

Kutsal Anne Antola'nın Ignatian maneviyatının köklerinde yatan ve çalışmasına olanak sağlayan bu hipotezden beslendiğini söyledi.

Konunun kendisi için önemli bir öncelik haline geldiğini söyledi, “bu nedenle, Cizvit tarikatı bastırıldığında, onun ana endişelerinden biri, herkesin Mesih'i takip etmenin güzelliğini keşfetmesine yardımcı olmak için ruhsal egzersizler yapmaktı.”


Papa Francis, Mama Antola'nın kutsal sayılması vesilesiyle Roma'da Arjantinli hacılarla birlikte

READ  Ukrayna yeni saldırı konusunda uyardığı için Putin Beyaz Rusya'yı ziyaret etti: canlı güncellemeler

Ancak Arjantinli Papa'nın belirttiği gibi “bu onun için kolay olmadı.” Cizvitlere karşı oluşan antipati nedeniyle egzersizleri yapması bile yasaklandı ve bunu gizlice yaptı.

Rab'be sıkı sıkıya ve sevinçle kök salmış

Papa, Kutsal Kişi'nin sunduğu bir diğer mesajın da zorluklar karşısında pes etmemek ve “Müjde'yi herkese duyurma konusundaki iyi niyetimizden vazgeçmemek” olduğunu öne sürdü. İşyerimizde veya ailemizde düşmanca bir ortamla karşı karşıya kalsak bile kişinin inancını koruması ve onu yaymaya çalışması gerektiğini söyledi.

“Rab'de kök salmış olarak bunu, Müjde'nin sevincini getirmek için çevremize meydan okuyabileceğimiz bir fırsat olarak görmeliyiz” dedi.

Şunları ekledi: “Bizin kökleri Rab'dedir. Bu olayı, Müjde'nin sevincini getirmek için çevremize meydan okuyabileceğimiz bir fırsat olarak görmeliyiz.”

Papa, inananları Anne Antola'nın Aziz Joseph'e olan bağlılığını ve Efkaristiya'ya olan büyük sevgisini taklit etmeye çağırdı.

Papa Francis, hacıları Mama Antola'nın Arjantin halkı ve tüm Kilise ile paylaştığı şeylere tanıklık etmeye çağırarak konuşmasını sonlandırdı ve ondan “Baba Evi'ne doğru birlikte yaptığımız hac yolculuğunda bize yardım etmesini” istedi.

Papa Francis, Mama Antola'nın kutsal sayılması vesilesiyle Roma'da Arjantinli hacılarla birlikte

Papa Francis, Mama Antola'nın kutsal sayılması vesilesiyle Roma'da Arjantinli hacılarla birlikte