Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Papa Francis, kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra yurda döndü.

Papa Francis, kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra yurda döndü.

Papa Francis A Üniversitesi Hastanesi’nden taburcu oldu. Güzel Cumartesi sabahı.

Vatikan Haber muhabiri tarafından

Papa Francis, bronşit tedavisi ve kontrollerini içeren kısa bir hastanede kalışının ardından Cumartesi sabahı Gemili Hastanesi’nden taburcu edildi.

Vatikan’ın medya ofisi Cumartesi sabahı yaptığı kısa bir açıklamada, Papa Hazretleri’nin ayrılmadan önce aralarında Sacred Heart Katolik Üniversitesi Rektörü Franco Agnelli’nin de bulunduğu hastanenin liderliğini kabul ettiğini belirtti. Tıbbi kliniğin genel müdürü Marco Elefante; ve hastanenin dini genel yardımcısı Piskopos Claudio Giulidori’nin yanı sıra iyileşme döneminde kendisine yardımcı olan sağlık ekibi ve sağlık çalışanları.

Roma’nın en büyük hastanesi olan Agostino Gemelli Üniversite Kliniği, Katolik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitim hastanesidir. Hastane, aynı zamanda üniversitenin kurucusu ve ilk rektörü olan doktor ve psikolog Fransisken Friar Agostino Gemelli’nin adını almıştır.

Papa Francis, hastaneden ayrılırken, orada bulunanları selamlamak için arabasını kısa bir süre durdurdu ve gece kızlarını kaybeden çiftle kucaklaşmak ve dua etmek için bir an durakladı.

Santa Maria Maggiore’yi ziyaret edin

Kutsal Baba daha sonra Santa Maria Maggiore Bazilikası’na gitti ve burada Meryem’in simgesi Salus Populi Romani’nin önünde tüm hastalar ve hastalıktan muzdarip olanlar veya sevdiklerini kaybedenler için dua etti. Ve dün hastanenin pediatrik onkoloji ve pediatrik beyin cerrahisi bölümünde tanıştığı çocuklar için Meryem Ana’nın korumasını onlara emanet ederek özel bir şekilde dua etti.

READ  Rusya ve Çin, Batı eleştirilerine rağmen ikili anlaşmalar imzalamayı planlıyor