Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Parallel Wireless, Türk Telekom ve Juniper Networks Türkiye’de Öncü Açık RAN ​​Girişimini Duyurdu

Gelişmiş 4G ve 5G geniş bant iletişimleri ve yeni uygulamalar sağlar

Nashua, NH, Şubat. 22, 2022 / PRNewswire / – Paralel Kablosuz, Inc.Tüm G – 2G, 3G, 4G ve 5G bulut tabanlı Open RAN çözümlerinin dünyanın lider sağlayıcısı, ABD merkezli Open RAN ile işbirliğini duyurdu. Dirk Telekom Ve Ardıç Ağları Açık bir RAN çabasında olan birçok satıcı, gelişmiş geniş bantlı iletişimler sağlamak için çaba göstermektedir. Lider ve ilk entegre telekomünikasyon operatörü Türk Telekom Türkiye, RAN Intelligent Controller (RIC) kullanarak açık RAN ​​teknolojisini devreye alır. Türk Telekom İnovasyon Merkezi’nde testler tamamlandıktan sonra test siteleri arasında sıralama yapılacak.

Türk Telekom, 5G çağının ihtiyaçlarını karşılamak için en esnek, verimli ve güvenli mobil ağları oluşturmak için geniş bir satıcı ekosistemi kullanan açık RAN ​​teknolojisinin erken benimseyen ve öncüsüdür. Türk Telekom daha önce ağları otomatikleştirmek, verimli kaynak kullanımı yürütmek ve açık RAN ​​çerçevesinin önemli bir parçası olan RIC üretimi için en iyi müşteri deneyimini sunmak için Juniper Networks ile ortaklık kurmuştu.

Bu yeni girişim kapsamında Durk Telekom, eşdeğer kablosuz açık RAN ​​yazılımını ve Juniper’ın gelişmiş RIC’sini kullanacak:

  • Parallel Wireless, bant 1, 3, 7, 8, 20 radyolar ve 2G, 3G ve 4G için DU, CU yazılımı ve 78 bant radyolar ve 5G için DU, CU yazılımı için uçtan uca bir RAN çözümü sağlar.
  • 4G’de kabul kontrolü için RIC kullanan laboratuvar testinin ilk aşaması, birkaç aşama daha ile tamamlandı.
  • Juniper Networks, kapsamlı RIC platformunu sağlamak için Türk Telekom ve Parallel Wireless ile birlikte çalışacak. Juniper hem gerçek zamanlı (RT’ye yakın) hem de gerçek zamanlı olmayan (RT olmayan) RIC kullanır ve çeşitli xApps / rApp’lerin yeteneklerini gösterir. Bu, Türk Telekom’un müşterilerine farklı hizmetleri hızlı bir şekilde sunmasını sağlayacaktır.
READ  Türkler Ukrayna'nın yardımına koştu

Bu açık RAN ​​girişimi, hem Türk Telekom’un Keşif Merkezi’nde hem de etki alanı ortamlarında test edilecektir:

  • Yüksek performanslı, dağıtılmış bir mimariye dayalı, bulutta yerel, açık RAN ​​birinci sınıf ağ çözümü oluşturma.
  • Hizmet verimliliğini artırarak ve RAN otomasyonunu tanıtarak toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltmak.
  • Daha yüksek taşıma kapasitesi gereksinimlerini artıran hazır bir çözüm sağlamak.
  • Bu lider ağ, aşağıdakiler gibi mobil geniş bant hizmetlerini etkinleştirecek: 8k Video akışı, Nesnelerin İnterneti (IoT), e-Sağlık, e-Eğitim ve daha fazlası.

Yusuf ÇatlakCTO Türk Telekom, “Türk Telekom olarak 5G haritasının çizilmesinde aktif rol alarak ülkemizi dünya sahnesinde başarıyla temsil ediyoruz. Geçen yıl RIC çözümü için Juniper Networks ile yaptığımız işbirliğinin bir sonucu olarak, şimdi yeni teknoloji çözümlerimizi dünya çapında ihraç ediyoruz. Küresel teknoloji üreticileriyle de işbirlikleri kurduk. Bu işbirlikleri kapsamında açık RAN ​​geliştirmeye, test etmeye ve üretmeye devam ediyoruz. Bu girişimin paralel kablosuz ve Juniper ağlarıyla işbirliğimiz, açık RAN ​​yolculuğumuz boyunca hayati önem taşıyor ve bu işbirliğinin gelişmiş 4G ve 5G geniş bant iletişimleri ve yeni uygulamaları hayata geçirmede önemli bir adım olacağını umuyoruz.”

Konstantin PolikronopolosJuniper Network’te VP, 5G ve Telco Cloud, şunları söyledi: “Teknoloji satıcılarının ve hizmet sağlayıcıların ortak çabaları, bu heyecan verici ve büyüyen alanda gerçek dünya dinamiklerini göstermek için hayati önem taşıyor. Juniper’ın açık SDK ve ağ tabanlı API’ler sağlama yeteneği, çok satıcılı ortamlarda RIC’sindeki x / rApp’lerin potansiyelinin altını çiziyor ve tüm operatörlerde.”

Keith JohnsonParallel Wireless’ın başkanı, “Paralel Kablosuz gurur duyuyor İlk entegre telekomünikasyon operatörü Türk Telekom ile ortaklık TürkiyeTüm G – 2G, 3G, 4G ve 5G geniş bant iletişimlerini ve yeni sofistike dijital uygulamaları mümkün kılan yeni nesil açık RAN ​​yazılım platformunu sağlayan öncü teknolojimiz.”

READ  Yüzde 67'lik enflasyon dolar, altın ve hisse senetlerine zarar verirken Türklerin lirası 'değersiz'

Paralel Kablosuz Hakkında

Parallel Wireless’ın ALL G (2G, 3G, 4G, 5G) O-RAN uyumlu yazılım platformu, kablosuz bağlantı sağlamak için açık, güvenli ve akıllı bir RAN çerçevesi geliştirmek üzere altı kıtada küresel mobil ağ operatörleriyle birlikte kullanılır. Ne zaman, nerede ve nasıl seçtikleri ile bağlantı kurabilirler. Daha fazla bilgi için şu adrese gidin: www.parallelwireless.com. Paralel kablosuz çalışmaya bağlanın LinkedIn Ve heyecan.

Hakkında Dirk Telekom

Türk Telekom, 180 yılı aşkın geçmişe sahip ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Türkiye. Bireysel ve kurumsal hizmet sektörlerinde geniş hizmet ağı ve ürün yelpazesine sahip olan Türk Telekom, mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini tek bir marka adı altında “Türk Telekom” altında bütünleştirmiştir. “Türkiye’nin Multiplay Sağlayıcı “Türk Telekom’un 16,9 milyon sabit erişim hattı, 14,3 milyon genişbant, 2,9 milyon TV ve 24 milyon mobil abonesi var. 31 Aralık 2021. Türk Telekom Grubu şirketleri 81 ilde hizmet veriyor Türkiye Yeni teknolojileri tanıtmak amacıyla yaklaşık 36.000 çalışanı bulunmaktadır. Türkiye ve hızlandırıcı Türkiye’nin Bir bilgi topluluğuna dönüşmek. www.turktelekom.com.tr

Kaynak Paralel Kablosuz