Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pat McAfee, ESPN’e katılmak için FanDuel’in 120 milyon dolarlık sözleşmesinden ayrıldı

Pat McAfee, ESPN’e katılmak için FanDuel’in 120 milyon dolarlık sözleşmesinden ayrıldı

McAfee, spor medyasında popüler bir meta haline geldi. (Kirby Lee/Reuters)

Pat McAfee, ESPN için FanDuel’den ayrılıyor.

McAfee, Salı günü bir raporun ardından haberi doğruladı. New York Post’tan Andrew Marchand.

Rapora göre bunu yaparken arkasında dört yıllık 120 milyon dolarlık bir sözleşme bırakacak. Eski NFL kumarbazı, medya kişiliğine dönüştü ve FanDuel ile “The Pat McAfee Show” için yaptığı anlaşmanın ikinci yılındaydı.

ESPN ile yapılan anlaşmanın kesin değeri bilinmiyor. Marchand, sayının yılda “sekiz rakamı” aştığını belirtiyor. McAfee, aralarında eski NFL oyun kurucusu AJ Hawk’ın da bulunduğu ekibini yanında ESPN’e götürüyor.

Haber merkeze ulaşır Disney, 7.000’den fazla çalışanını işten çıkardığını duyurdubazıları ESPN’de dahil.

McAfee’ye göre, sporcularla röportajlar ve spor ve haberlerin saygısız tartışmalarını içeren McAfee’nin programı, YouTube’da o kadar popüler oldu ki, McAfee’ye göre ESPN YouTube kanalında kalmaya devam edecek. gösterinin ESPN ve ESPN+ kanallarında da yer alacağını duyurdu.

McAfee Ayrıca “hiçbir şeyi değiştirmemeye” söz verdi. En az bir küçük değişikliği duyurmadan önce. Şovun dili, özellikle Disney’e ait bir ağda gündüz televizyonu için uygun değil. McAfee duyurusunda, “Neredeyse s*k dememeye karar verdik, ancak diğer her kelimede sorun yok” dedi.

McAfee, 2009-16 yılları arasında Indianapolis Colts ile NFL bahisçisi olarak sekiz sezon geçirdi. 29 yaşında ikinci Pro Bowl’unu yaptıktan sonra medya kariyerine devam etmek için futboldan emekli oldu. 2021’de FanDuel’e katılmadan önce BarStool Sports, DAZN, SiriusXM, Fox ve Westwood One ile çeşitli kapasitelerde çalıştı.

College GameDay’deki düzenli görünümler de dahil olmak üzere tam zamanlı bir ESPN katılımcısı olmuştur. Ayrıca WWE için güreşçi olarak göründü.